Kdy dát spát miminko samotné do pokojíčku?

607
3.5.21 11:04

Kdy dát spát miminko samotné do pokojíčku

Holky, máme skoro tříměsíční miminko, které spí s námi v ložnici v pristavne postýlce. Pokojíček má zařízený i s postýlkou a já přemýšlím, kdy ho tam učit spinkat, aby nebylo moc brzo. Nerada bych, aby se miminko cítili osamoceno, nebo nechtěně, když bychom ho tam dali. Samozřejmě tam máme velkou postel na které bych ze začátku u prcka spinkala. Stále kojím, tak jednou, dvakrát za noc se budíme. Jak to máte vy se spánkem vašeho prcka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1019
3.5.21 11:07

My jsme to přizpůsobovali malé. Do pokojíčku šla kolem 6. měsíce, protože se hrozně často budila - my jsme jí budili, stačilo převrtění a byla vzhůru. Spinkala krásně celou noc a v roce a půl začala vyžadovat naši přítomnost, takže usíná v pokojíčku, ale kolem půlnoci si ji bereme do naší postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
3.5.21 11:14

Moje děti se postupně začali přesouvat do pokojíčku po ukončení kojení, takže ve 2,5 letech (a ano bylo to i tak hooodně postupně, až tak ve 4 letech převážilo pokojíčkové spaní nad tím u nás v ložnici) :nevim: U tříměsíčního miminka mě osobně přijde úplné scifi, že o tom vůbec uvažuješ :lol: Jasně, každá jsme jinak kontaktní máma, ale já bych x-krát za noc běhat kojit do jiné místnosti nechtěla, na to jsem byla moc líná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3528
3.5.21 11:16

To je různé. Syn šel do pokoje ve třech letech, ale každou noc se stěhoval k nám. Je mu sedm a spíme zase všichni i s dvouletou dcerou v ložnici. Ta taky leze k nám do postele téměř každou noc. Tak to vyzkoušej a uvidíš. Ale nebylo by lepší, abyste spali všichni dohromady, když v noci kojíš? Mně se bez partnera špatně usína i spí, tak si nedovedu představit, že bych spala dlouhodobě s dítětem jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
3.5.21 11:16

Koncila jsem kojeni kolem dvou let, pak stale spali se mnou, aby se jim zafixoval celonocni pevny spanek, a az potom sli do vlastni postele.
Ucinne u trech deti.

Pokud ho tam das driv, tak jakmile se nauci vylezt z postylky, zacne ti cestovat zpatky do loznice, bude se v noci budit a muze mu to takto zustat az „do puberty“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
3.5.21 11:29

Když v noci kojis, tak bych miminko do jiného pokoje nedavala, predelas si tím zbytečně práci :D Starší dcera sla do svého až někdy po druhem roce, když jsme se přestěhovali do většího. Mladsi spi ve 20m stále s námi v ložnici a zatím ho stěhovat nechci. Dítě ve svém pokoji stejně není záruka toho, ze bude spát ve vlastní posteli :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6053
3.5.21 11:50
@Lucie_Sx píše:
Koncila jsem kojeni kolem dvou let, pak stale spali se mnou, aby se jim zafixoval celonocni pevny spanek, a az potom sli do vlastni postele.
Ucinne u trech deti.Pokud ho tam das driv, tak jakmile se nauci vylezt z postylky, zacne ti cestovat zpatky do loznice, bude se v noci budit a muze mu to takto zustat az „do puberty“.

A nebo taky nemusí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
3.5.21 11:54

Dcera nejdrive spala s nami v loznici ve sve postylce. Co tri hodiny jsem kojila. V 10 mesici jsme si řekli, ze je cas ji přestěhovat do pokoje, protože jsem mela pocit, ze se budi jen proto, ze jsme s ni v loznici a ja hned jak se vzbudila, tak jsem ji kojila. Takže sla do vlastního pokoje, pripravila jsem si k postylce kreslo. Prvni dve noci jsem k ni vstavala jednou na kojeni a od treti noci uz vubec. Uz pres noc nevyzadovala kojeni, vyjimecne se v noci vzbudila, ze sem k ni musela. Ted jsou ji dva roky a spi krasne v posteli ve svem pokoji, celou noc. Naučila se uz otvírat dvere, takze kdyz rano uz je vyspala, prijde k nam do loznice, vzbudi me a chce jist 😁
Ale k nam do postele nechodi. Naucila se na svoji postel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
3.5.21 12:17

Plánuji nejdříve po ukončení nočního kojení, ale spíše tak od dvou let. Někde jsem četla, že příhodný čas je mezi půl rokem a rokem, a pak až po druhém roce, že mezitím je nějaké citlivé období, kdy to v těch dětech zanechává trauma z odložení, ale kdo ví, jestli to není nějaký kec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6053
3.5.21 12:31

Já dala dceru v roce, od té doby spí sama celou noc. Do postele si ji bereme o víkendu ráno na pomazleni. Ani sestry děti se nevrací k rodičům do postele zpátky jak zde už řečeno. Každý dítě je jiný, já starší děti v posteli celou noc nechci. Akorát jsem pokopana, poskrabana, omlacena.. to jsem jednou zkusila právě se starší když měla špatnou noc, a ne díky. Hned jak jsem ji dala do její postele okamžitě usnula. U nás akorát výše zmíněné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.5.21 16:30

Hned z porodnice, ale měla tam rovnou i velkou postel na kojení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 16:40

Malá spala sama v pokoji přesně od 6 měsíců, s monitorem dechu pro můj klid v duši a pořídili jsme videochůvu. Ale též jsem zhruba tou dobou už nekojila. Z postýlky do velké postele šla přesně ve 2 letech (dostala postel k narozeninám a sama si řekla, že tam chce spát), zvládá to skvěle. Ani za námi nechodí, ví, že když něco potřebuje, zavolá a my ji slyšíme (v chůvě). S námi v posteli vůbec být nechce, má ráda vlastní prostor a není moc mazlící typ. Čekali jsme jak v tom půlroce, tak teď ve dvou letech, že to bude prpces postupný a budeme hledat kompromisy, ale žádné nebyly potřeba :lol: Pokud Vám vadí představa, že s Vámi dítě spí až do šesti jako nám, nebála bych se toho zkoušet a uvidíte, jak bude miminko reagovat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 16:43
@Lucie_Sx píše:
Ucinne u trech deti.Pokud ho tam das driv, tak jakmile se nauci vylezt z postylky, zacne ti cestovat zpatky do loznice, bude se v noci budit a muze mu to takto zustat az „do puberty“.

U nás to tak vůbec nebylo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
3.5.21 21:05
@generális píše:
U nás to tak vůbec nebylo :nevim:

Tak jasne, ze to tak neni vzdy, ale dost casto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3520
4.5.21 22:02

@Lucie_Sx
O tom popravdě slyším poprvé.

Každopádně obě děti odmala ve své postýlce, cca půl roku jsem spala u nich v pokoji na velké posteli a pak se přesunula zpět do ložnice k manželovi. Starší až na výjimky spal celou noc od 5 týdnů, mladšímu to trvalo déle, více než do roka, když měl horší období (nemoc, zoubky), tak jsem si na pár noci zase lehla k nim, aby mě měl blízko.

Teď už oba spí krásně až do ráno bez probuzení (3 a čtvrt roku a 17 měsíců)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat