Dvouleté dítě málo spí

88
18.4.21 13:46

Dvoulete dite malo spi

Ahoj maminky,
Synovi budou za mesic dva roky a dela mi starosti, jak malo spi. Od narozeni nikdy neprospal celou noc jeste, coz asi potka hodne rodicu a netrapilo by me to, kdyby alespon pak zase usnul a spal do nejake rozumne ranni hodiny. Od 14 mesicu spi jednou denne a od narozeni je jak svycarske hodinky, netlacili jsme rezim a sam to tak nejak mel, jen bych ho potrebovala asi nejak preridit :D vstava opravdu brzy rano, vetsinou v 6-6:15 maximalne, ale nekdy klidne i 5:30 :zed: po obede ted posledni dobou uz nejevi znamky unavy, ale kdyz ho “donutim”, coz delam denne, vydrzi spat tak hodinu a pul. Prijde mi maly, aby nespal po obede, bohuzel jsme zjistili, ze kdyz nespi po obede, nechce jit vecer spat driv, neusne, a jde nakonec spat plus minus tak, jako vzdy, at ten spanek odpoledni ma nebo ne. Vecer chodi do postele kolem 20:45, ale usne vetsinou az kolem pul desate, driv mu to nejde, na nekoho mozna pozde, ale on proste v noci spi jen 8,5 hodiny a vic ani tuk, nebudime ho rano, nic, a presto se tak sam vzdy vzbudi. Kdyz jsme ho zkouseli davat spat vecer driv, nejen, ze nebyl unaveny a usinal hodne dlouho, ale navic rano vstal o to driv, takze treba v pet, a to proste nejsem schopna zvladnout, protoze on pak v pohode od peti vydrzi do te jedne a jeste ho i tak musim prinutit jit spinkat, dat do kocarku a uspat ho, v postylce by trdloval a vubec nespal, mame odzkouseno. Nevim, kde se to v nem bere, ale suma sumarum spi denne v lepsim pripade 10,5 hodiny, v horsim jen 10 nebo i mene a dela mi to starosti. Je zdravy, nevypada unavene, ma proste hodne energie, jen mne tedy uz dochazi. V noci se casto budi, pak ma problem usnout, takze moje zpretrhane spani uz me taky dobiha. I kvuli tomu ted porad odkladam druhe miminko, neumim si predstavit mit ted doma male mimco, co bude vstavat v noci taky a jeste castejc, jsem v takove spankove pasti. Taky mate nekdo takoveho nespavce? Denne litame venku, na odrazedle, porad ho nekde taham, aby se unavil a lepe spal, nevim, co uz vic, prece mu nemuze stacit spat v noci tolik, kolik se doporucuje dospelym lidem :,( diky za jakekoli postrehy nebo uklidneni, ze v tom nejsme sami :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8331
18.4.21 13:52

Zrušila bych spánek přes den. A máme to stejný, v roce a půl už nechtěla spavat po O a když usnula tak večer byla vzhůru klidně do 11. Druhý dite je úplnej opak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
18.4.21 14:02

A davali jste pak vecer spat driv a natahlo se nejak postupem casu to vstavani? Protoze klidne zrusim odpoledni spanek, ale predstava, ze pak za den fakt naspi jen tech 8,5 hodiny, kdyby se zrusenym spanim nic nevyresilo 8o :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8331
18.4.21 14:18
@LizzieBennet píše:
A davali jste pak vecer spat driv a natahlo se nejak postupem casu to vstavani? Protoze klidne zrusim odpoledni spanek, ale predstava, ze pak za den fakt naspi jen tech 8,5 hodiny, kdyby se zrusenym spanim nic nevyresilo 8o :D

Jj většinou v 7 večer odpadla a vstávala ráno kolem 7-8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
18.4.21 14:29

@JancaS84 diky za postreh, hlodalo me to zrusene spani, ze je jeste celkem maly, ale na druhou stranu proc ne, kdyby lepe spal v noci, alespon bych nemela uz pres den ty situace, ze resim, kde se vyspi a zda tam bude mit klid (skoro vse ho vzbudi), takhle bychom mohli cely den nekde trajdat po venku a vecer by mohl lepe odpadnout, diky, docela mi to vlilo energii do zil, ze to zkusime ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat