Kdy a za jakých okolností by jste jeli do porodnice?

1102
1.12.08 11:59

Kdy do porodnice

Ahoj maminky zajímalo kdy a za jakých okolností by jste jeli do porodnice. Po kolika minutách stahy, popřípadě krvácení nebo něco jiného? Zatím máme na porod času dost, ale říkám si že se mi tam nechce strávit zbytečně brzo moc času až to příjde. Bude to moje druhé baby.Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
1.12.08 12:12

Ahoj,
já teda nemůžu radit z praxe, to až v dubnu :lol:

Ale četla jsem, že odjezd do porodnice pokud krvácíš, pokud praskne voda nebo pokud jsou kontakce po 5 minutách a míň.

Při kvácení jasně červenou krví bych jela hned, páč bych se bála o mimouše,
Po prasknutí vody bych při malých či žádných kontrakcích pár hodin vyčkala, myslím, že atb se podávají, pokud do osmi hodin po prasknutí vody neporodíš, takže bych řekla času dost.
A pokud jde o kontrakce, tak tam bych se rozhodovala v závislosti na síle, jak moc by se mi třeba dělalo špatně (omdlévání, tlak, zvracení) a jak daleko mám porodnici. Já ji mám vzdušnou čarou 200m, takže asi budu čekat co nejdýl, plánuju na pvní dobu porodní dulu, která mě doma bude kontrolovat a pojedeme jen až bude přituhovat, nebo pokud by se rozjíždějící porod začal zastavovat.

Toť plán. Jsem zvědavá, jak mi to nakonec dopadne v reálu 8)
Přeju hezký, bezproblémový porod a zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.08 12:34

Ahojky,
taky ti moc neporadím, ale jen napíšu mojí zkušenost. Mě praskla voda a neměla jsem kontrakce až po hodině nějaké bolesti a to už jsem rodila. Naštěstí jsem byla v porodnici, tak jsme to zvládli v pohodě do dvou hodin od praskntí vody se mi narodil malý císařem. Netvrdím, že je to ukaždého stéjne, ale teď vím, že u druhého mimi bych po prasknutí vody nečekala a jela rovnou do porodnice.
Přeji příjemný porod a zdravého drobečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
1.12.08 12:36

Ahoj,
s první holčičkou jsem byla v porodnici dopředu kvůli přenášení a s druhou jsem jela, když byly kontrakce po pěti minutách a bylo to zbytečně brzy - jeli jsme ve čtyři ráno a Lucinka se narodila až ve tři odpoledne. Ale stejně bych tu hranici pěti minut brala tak akorát na odjezd směr porodnice. Taky jsem slyšela, že jet máš i v případě, že je interval kontrakcí delší než pět minut, ale musíš je prodýchávat.
Romana

""http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
1.12.08 12:45

ja jsem pravidelne kontrakce mela az tesne pred porodem a to bychom dojet nestihli.
Pamatuju si ale radu nasi porodni asistentky z kurzu, rikala, ze jakmile se doma prestaneme citit bezbecne, mame jet - bez ohledu na tradicni postupy.

• Nahlásit
  • Citovat
3529
1.12.08 12:50

To je hrozně moc individuální,protože každá má jiný průběh porodu,za sebe.porodnici mám tři čtvrtě hodiny cesty autem,vyrazili jsme ve dvě hodiny v noci a to jsem už hodinu měla kontrakce po třech minutách.Dojeli jsme do porodnice a tam si mě sice nechali,ale Davídek se narodil až ve tři čtvrtě na devět ráno a to císařem,protože s plodovou vodou šel i pupečník a bylo zle.Takže pokud by odtekla plodová voda,taky bych radši jela hned,už kvůli dobrému pocitu.při krvácení bych vyjela v každém případě.Já osobně bych raději strávila pár hodin v porodnici a byla naprosto klidná,že mimi je v pořádku než jet na poslední chvíli a aby pak byli nějaké komplikace,samozřejmě jak už jsem psala v úvodu je to hrozně moc individuální.Za nás ti každopádně přeju aby byl porod pohodový rychlý a měla jsi krásné a zdravé mimi a byli jste oba moc a moc spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.12.08 13:27

Ahoj,
tak nám v porodnici říkali: pokud jsou u prvního porodu pravidelné kontrakce po pěti minutách, nebo prasklá plodovka nebo červené krvácení tak šup do porodnice. U druhého porodu to samé jen u kontrakcí změna - pravidelné po deseti minutách, protože další porody bývají rychlejší…
No a teď něco z mojí praxe: u první dcery jsem měla nepravidelné kontrakce po 5-10 minutách asi osm hodin, pak se začaly intervaly pomalinku zkracovat. Od první kontrakce do chvíle, kdy se Lucinka narodila uběhlo 19 hodin. Nejdřív jsem bolesti považovala za poslíčky (měla jsem 3 týdny do termínu), tak jsem stihla ještě zavařit marmeládu;) a pak jsem projistotu šupla na tramvaj a zajela do porodnice, aby mi někdo řekl, jak na tom teda jsem…
U druhé holčičky mi praskla voda, okamžitě jsem volala taxika (na sanitky jsem se nemohla dovolat). Bolesti jsem měla okamžitě po dvou minutách a celkem tentokrát to trvalo jen pět hodin…
Takže teorie je jedna věc, praxe druhá. Jak už kdosi psal, určitě je lepší pár hodin navíc pobýt v porodnici;)

• Nahlásit
  • Citovat
2114
1.12.08 15:05

Obecně jak už se tady psalo, stahy po 5min., odteklá plodová voda, krvácení. Ale praxe je úplně jiná, já třeba měla stahy po 4min. dva dny a nic jinýho se nedělo. Takže sem v nemocnici odmítla být a udělala sem dobře protože bych tam byla dva dny zbytečně. Cítila sem se celkem fit, no a když sem po 2dnech dorazila do ordinace na gyn. tak doktor už viděl hlavičku a já furt nic moc necítila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
1.12.08 15:13
Fik píše:
ja jsem pravidelne kontrakce mela az tesne pred porodem a to bychom dojet nestihli.
Pamatuju si ale radu nasi porodni asistentky z kurzu, rikala, ze jakmile se doma prestaneme citit bezbecne, mame jet - bez ohledu na tradicni postupy.

tohle sedne.

U první mi praskla voda, okamžitě kontrakce po 5minutách. Doma jsem zvládla hopsat na balonu ještě 2hodiny a pak už jsme jeli, bylo toho dost. Porodila jsem za dalších 11,5hodiny

U druhé jsem měla 2 týdny dopředu mnohahodinové kontrakce po 5minutách - obvykle noc před poradnou, tak jsem vyčkávala do poradny a ono to cestou přešlo (klidně i celou noc byly silné stahy). 4 dny před porodem jsem se nenechala „zavřít“ na 4cm a s kontrakcema (po každém vyšetření plus jsem krvácela a pak dost špinila - vyšetření prakticky obden). Akorát mě upozornili na nic nečekat, kdyby prdla voda, volat sanitku. Po těch 4 dnech mě dr poslala na sál, že mi praskne vodu a porodíme. Za 2 hodiny bylo po všem, prdnout mi voda doma, nestihnu nikam ani zavolat. Přitom konec těhu se nesl v duchu, že podle všech příruček jsem měla být už v porodnici.

Takže ačkoliv potřetí už do toho nejdu, dala bych nejvíc na ten vnitřní pocit (vyjma prasknutí vody a krvácení). Můj pocit mi teĎ na konci říkal, že nevím, že počkám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
1.12.08 16:51

Ahoj,

já jsem jela do porodnice, když jsem měla asi 3 hoďiny kontrakce po 5-ti minutách … do porodnice to máme 25 kilásků a už v autě se kontrakce zrychlily a zintenzivěly a při příjezdu jsem je měla už po 2-minutách a malý se narodil za 4 hoďky… :wink: :wink: :wink: , ale úplně pravidelné to doma ani při příjezdu taky nebylo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
1.12.08 17:32

Ahoj, tak má zkušenost s druhým porodem je taková, že od prvních výraznějších bolestí byla dcera na světě za 2 hodinky a na 2 malá a 2 větší zatlačení :lol: Ale moje kamarádka rodila druhé dítě skoro den od prvních kontrakcí :roll: To se myslím těžko odhaduje… Ale bývá to rychlejší, tak bych moc neotálela, radši o chvíli dýl v porodnici :wink: než porodit cestou 8O Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
1.12.08 19:19

Já neměla pravidelné kontrakce ani na koze:-) Fakt už jsem tlačila a dítko šlo ven a najednou kontrakce nikde a museli jsme si na ní ještě počkat a pak byl Jonáš venku:-)
U obou dětí jsem jela, že mi praskal voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.14 12:02

Zajímalo by mě prosím, kdy vyrazit do porodnice? Která je vzdálená 58 km od místa bydliště, časově to vychází - mimo špičku, jízda na 45 minut, ve špičce okolo 1 hodiny a 10 minut. Při odtéklé plodovce předpokládám hned, ze? A při jak častých připadně kontrakcich? Jsem prvorodicka. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
18174
30.11.14 12:10
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě prosím, kdy vyrazit do porodnice? Která je vzdálená 58 km od místa bydliště, časově to vychází - mimo špičku, jízda na 45 minut, ve špičce okolo 1 hodiny a 10 minut. Při odtéklé plodovce předpokládám hned, ze? A při jak častých připadně kontrakcich? Jsem prvorodicka. Dekuji

Měli jsme to podobně, co se dojezdovosti do porodnice týče. Měla bys mít pravidelné kontrakce alespoň po 10 minutách a s tvojí dojezdovou vzdáleností vyrazit tak po hodině (jinak stačí po dvou). Samozřejmě, pokud budou kontrakce častěji, tak dřív.
Samozřejmě při odtoku plodovky hned, stejně tak při krvácení (tam si ale volej sanitku a nečekej na svůj odvoz).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.14 12:12

@Svistice I když v rodině rodime hodně rychle? :oops: čekat na odvoz nemusím, manžel je doma.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama