Kdy dostane má dcera první menstruaci

Gaia246
2.1.20 10:04

Kdy dostane má dcera první menstruaci

Ahojte maminky, před týdnem za mnou přišla dcera (12) kdy dostane první menstruaci. Nevěděla jsem co ji odpovědět protože já jsem ji měla už v 11 tak sem jí řekla že nevim. A teď proč jsem tady je nějaká statistika která by mi to pomohla zjistit už se mne na to ptala po druhé

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30169
2.1.20 10:07
@Gaia246 píše:
Ahojte maminky, před týdnem za mnou přišla dcera (12) kdy dostane první menstruaci. Nevěděla jsem co ji odpovědět protože já jsem ji měla už v 11 tak sem jí řekla že nevim. A teď proč jsem tady je nějaká statistika která by mi to pomohla zjistit už se mne na to ptala po druhé

Pro jistotu bych jí do tašky do školy dala sáček s vložkami a náhradními kalhotkami. Může to být kdykoliv. Já těsně po 12. narozeninách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 10:08

A Kolik vazi a meri?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
2.1.20 10:11

Kdy těžko určit. Já měla tuším krátce po dvanáctých narozeninách. Někde jsem Četla že záleží na váze že se MS spouští min. Při váze tuším 40kg ale jistá si nejsem. Poučila bych ji pro případ že by to nečekaně dostala. Zabalila bych jí do tašky kalhotky a vložky a vysvětlila ji, že někdo má MS dřív a někdo později a netřeba si s tím lámat hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25005
2.1.20 10:15

Odhadnout se to nedá. U nás ve třídě dostávaly holky postupně MS od 10 let až k nám posledním v 15 letech. Ať si užívá dobu klidu, MS si pak užije ještě až kam. Teď co učím, tak se najdou holky co je to potká i v 9 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
2.1.20 10:16

Ahoj, ja jí například dostala ve 13 po ceste do školy. Takže bych jí určite dala sebou vložky, kalhotky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15993
2.1.20 10:16

No statistka je že nejčatěji mezi 12-16 rokem :-D

Zhruba 2-3 roky od té doby, co se začala měnit prsa - z úplně dětských, plochých naroste tzv. stádium popěte a pak se začne usazovat o něco víc tuku v prsní tkáni a oddělovat se bradavka a dvorec - v té době nejčastěji přichází první menstruace.

Z medicinálního hlediska puberta trvá od prvních změn na prsou právě do první menstruace. Po menstruaci už je to adolescence.

Podobně taky se jí nejdřív začne objevovat ochlupení a až bude spíš hustší a kudrnaté, tak teprve pak přijde menarché.

Pokud to chce zrychlit, tak potřebuje ztloustnout - více tuku v těle zrychluje hormonální vývoj. (ne, to není rada, že to má skutečně dělat :-D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
2.1.20 10:21

To samozřejmě nikdo neví. Worst case scénář: nedostane to nikdy.Ale ve 12 je ještě klidně 2-3 roky čas. Dej jí náhradní kalhotky, vložky, klidně legíny a lehkou sukni, kdyby se potřebovala převléct. Já to dostala asi ve 12,5 letech. Ale chápu, že jí to leží v hlavě. Jestli normálně prospívá / roste, nebude snad problém. ;) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
2.1.20 10:53

Pozitri ve 3:59 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8895
2.1.20 10:54

Já ve 12 letech, dnes se to posouvá spíš dopředu. Podle mě bude dnes průměr mezi 11-14 lety :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
2.1.20 11:25

@Gaia246 to opravdu dopředu nikdo neví. Já jsem začala menstruovat už v 11 a kamarádky třeba až v 15 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
2.1.20 11:59

Kdykoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30169
2.1.20 12:20
@Aliik píše:
Já ve 12 letech, dnes se to posouvá spíš dopředu. Podle mě bude dnes průměr mezi 11-14 lety :nevim:

Určitě. Moje babi - válečné dítě to měla až v 15. Dnes už bych čekala, že to do 13 dostanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
2.1.20 13:48

Ted to maji holky cim dal drive.. Zalezi taky jak je vyspela a vzrostla. Od toho bych bych odhadovala, jestli to bude driv nebo pozdeji.. Ale přesnou odpoved ti nekdo tezko da, ze jo. Muze to byt zitra, nebo taky za dva roky.. Ja jsem to dostala ve 13ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 18:06
@Gaia246 píše:
Ahojte maminky, před týdnem za mnou přišla dcera (12) kdy dostane první menstruaci. Nevěděla jsem co ji odpovědět protože já jsem ji měla už v 11 tak sem jí řekla že nevim. A teď proč jsem tady je nějaká statistika která by mi to pomohla zjistit už se mne na to ptala po druhé

Ja jsem mela od 14ti. Mela jsem v te dobe 2 kamaradky-spoluzacky. Jedna z nich mela od 9ti, a ta druha az od 16ti. Vsem nam je dnes 38 a mame za sebou bezproblemova otehotneni a deti ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat