Děti a nová přítelkyně

838
2.1.20 01:26

Děti a nová přítelkyně

Dobrý večer, jsem tu nový, tak vůbec netuším, zda zakládám diskuzi správně. Jsem zde kvůli problému s dětmi. Především dcera nepřijala mojí novou partnerku a je to neustále horší a horší. Chová se vůči ní velmi nevhodně a mě už došly všechny nápady jak na ní. Zkoušel jsem to po dobrém, po zlém a ani jedno nepomáhá. Rozumím tomu, že je to pro děti nová situace, nikdo po nich nechce, aby braly mou přítelkyni jako svou matku, ona sama se snaží k nim chovat jako starší kamarádka, rozhodně je nevychovává. Chceme dát všemu čas, děti chápu, ale tohle je už za hranou. Nechci po nich nic jiného než aby se chovaly slušně a nedělaly naschvály. Zejména dcera to opravdu přehání a syn se jí snaží doplňovat a nebýt pozadu, nicméně dcera je ta, která bratra navádí. Do doby než se k nám moje přítelkyně nastěhovala bylo vše v pořádku, po sestěhování začaly problémy. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Tahle situace mě opravdu mrzí a moc rád bych doma nastolil opět klid a mír i když se přiznám, že se mi to momentálně moc nedaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30643
2.1.20 01:34
@Tomáš916 píše:
Dobrý večer, jsem tu nový, tak vůbec netuším, zda zakládám diskuzi správně. Jsem zde kvůli problému s dětmi. Především dcera nepřijala mojí novou partnerku a je to neustále horší a horší. Chová se vůči ní velmi nevhodně a mě už došly všechny nápady jak na ní. Zkoušel jsem to po dobrém, po zlém a ani jedno nepomáhá. Rozumím tomu, že je to pro děti nová situace, nikdo po nich nechce, aby braly mou přítelkyni jako svou matku, ona sama se snaží k nim chovat jako starší kamarádka, rozhodně je nevychovává. Chceme dát všemu čas, děti chápu, ale tohle je už za hranou. Nechci po nich nic jiného než aby se chovaly slušně a nedělaly naschvály. Zejména dcera to opravdu přehání a syn se jí snaží doplňovat a nebýt pozadu, nicméně dcera je ta, která bratra navádí. Do doby než se k nám moje přítelkyně nastěhovala bylo vše v pořádku, po sestěhování začaly problémy. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Tahle situace mě opravdu mrzí a moc rád bych doma nastolil opět klid a mír i když se přiznám, že se mi to momentálně moc nedaří.

Nestěhovat si přítulku hned k sobě? Jak dlouho ji měli čas poznávat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3199
2.1.20 01:36

Kolik je dětem? A jak dlouho a jak často vídaly přítelkyni před sestehovanim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
2.1.20 01:42

Dětem je 11 jsou dvojčata a s přítelkyní jsme začali žít po roce chození. Děti jí znají od začátku školní docházky, pracuje ve školní družině, v době, kdy děti chodily do družiny byla jejich druzinarkou. A měly jí velmi rádi, to trvalo i první rok našeho vztahu, po sestěhování se vše otočilo o 360 stupňů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3199
2.1.20 01:58

@Tomáš916 tak v tomhle věku už jsou dost velké na normální rozhovor. Co si sednout a bavit se „jako s dospělými“, konkrétně se zeptat, co jim vadí? Proč najednou otočily, když měli slečnu rádi, a nebrat „nevím“, jako odpověď, z něčeho to jejich chování musí pramenit. Nemůže je postuchovat máma doma? Jak dlouho jste s mámou od sebe? Nemůže se tam třeba dít to, že maminka valila dětem do hlav, že se k sobě vrátíte, že teta je jen na chvilku a zas budete spolu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30643
2.1.20 02:06

Já jsem všechny otčímy až na jednoho nesnášela. Rozhovory by mi nepomohly. Buď se s tím srovnají nebo ne. Nevlastní je holt nevlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
2.1.20 02:09

Rozhovor vedeme velmi často, ať už společně nebo jen já a děti. Odpověď je že jí nenávidí, na otázku proč odpoví protože. Svou biologickou matku neznají, po narození je dostala do péče má mamka, jelikož já nebyl plnoletý. V jejich dvou letech, když jsem dokončil střední školu jsme se od rodičů odstěhovali a od té doby jsem je vychovával sám. S občasnou pomocí mých rodičů, kteří je v případě, když jsem musel být déle v práci hlídali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
2.1.20 02:20

Ano nevlastní je nevlastní, my nepotřebujeme, aby mou přítelkyni braly jako matku, bohatě by stačilo, kdyby fakt, že nás je o dva více (má syna) přijaly. Neustále jim vysvětluju, že oni jsou pro mě všechno na světě, že ale také potřebuju vedle sebe ženu, snažím se jim říct, že oni také jednou budou chtít žít se svým partnerem partnerkou. Ujistuju je, že na našem vztahu se nic nikdy nezmění, pořád pro mě budou milované děti, ale nic nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3199
2.1.20 02:33

@Russet tak chápala bych, kdyby to tak bylo od začátku, ale po roce kdy ji vidaji jako jeho přítelkyni a po X letech, kdy ji znají a vše bylo ok? To je trošku divné..

@Tomáš916 A syna partnerky taky předtím vídaly? A bylo vše ok?.. Znova se zeptat a prostě z nich dostat konstruktivní odpověď, už nejsou tak malé, aby z ničeho nic začaly nenávidět někoho jen tak „protože bagr“, kor jestli to předtím normálně klapalo. Důvodu může být několik, od toho, že se najednou dělí o pokojicek a hračky, po to že už to najednou není hodná teta z družiny, se kterou zašly občas na zmrzlinu, ale někdo, kdo s nimi najednou žije a přistupuje jinak než do teď. Babičce se třeba nesveri?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76021
2.1.20 06:16

@Tomáš916 Nojo, o dva vic… A uz jsme u jadra problemu, nastehoval si jim domu vetrelce, tak se brani. Ale co s tim neporadim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55611
2.1.20 06:43

Jsou to prostě pubertaci, Ještě, že já mám hodnou, čtyřletou holčičku. Zajdi si s nima na něco, co mají rádi a zkus z nich dostat, co jim vadí. Tady je každá rada drahá… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 07:09

Berou Tě jako svůj majetek a žárlí. Myslím, že oni si v 11 ještě neuvědomují, že jednou budou chtít mít partnera, protože nebudou chtít být samy, tohle pro ně ještě nemá žádný význam, upnuli se na Tebe. Poradila bych se s psychologem, jak na pubertální děti, se sobeckým manipulativním přístupem.
Rozhodně bych se v Tvém mladí, dětem nepodvolila, oni jednou vyletnou z hnízda a Ty přece kvůli nim nebudeš sám. Nenechte si rozbít vztah a oni si zvyknou, nic jiného jim nezbyde.
Měli by si uvědomit, že málem skončily v dětském domově, nebýt Tebe a teď máš právo na lásku i štěstí Ty.
Hodně štěstí, ať se Ti podaří vztah udržet a děti to začnou respektovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3350
2.1.20 07:14
@Štěpánka Kl píše:
Berou Tě jako svůj majetek a žárlí. Myslím, že oni si v 11 ještě neuvědomují, že jednou budou chtít mít partnera, protože nebudou chtít být samy, tohle pro ně ještě nemá žádný význam, upnuli se na Tebe. Poradila bych se s psychologem, jak na pubertální děti, se sobeckým manipulativním přístupem.
Rozhodně bych se v Tvém mladí, dětem nepodvolila, oni jednou vyletnou z hnízda a Ty přece kvůli nim nebudeš sám. Nenechte si rozbít vztah a oni si zvyknou, nic jiného jim nezbyde.
Měli by si uvědomit, že málem skončily v dětském domově, nebýt Tebe a teď máš právo na lásku i štěstí Ty.
Hodně štěstí, ať se Ti podaří vztah udržet a děti to začnou respektovat.

Coze? Ze by mely byt vdecne, ze je otec nedal do detskeho domova, jo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
2.1.20 07:19
@Tomáš916 píše:
Ano nevlastní je nevlastní, my nepotřebujeme, aby mou přítelkyni braly jako matku, bohatě by stačilo, kdyby fakt, že nás je o dva více (má syna) přijaly. Neustále jim vysvětluju, že oni jsou pro mě všechno na světě, že ale také potřebuju vedle sebe ženu, snažím se jim říct, že oni také jednou budou chtít žít se svým partnerem partnerkou. Ujistuju je, že na našem vztahu se nic nikdy nezmění, pořád pro mě budou milované děti, ale nic nepomáhá.

Měli tě pro sebe, nyní si v děckých očích přitáhl vetřelce… Možná problém nebude tak přítelkyně jako dítě.
Jenže ona je jeho matkou a tak se jejich frustrace obrátila i vůči ní.
S tím sám teď moc nezmůžeš.
Zásadní je, aby doma panovali pro všechny stejné podmínky, ty ses dětem věnoval a občas vzal dvojčata ze začátku aspoň do kina, nebo někam kde budete jen vy 3.
Vím, teď jste rodina všichni..ale dvojčata potřebují určité jistoty a třeba tu, že zrovna oni jsou pro tebe nejdůležitější.
A též dělejte aktivity i všichni..ať si zvyknou.Nic , co by bylo dětem nepříjemné.. spíše co mají rádi a ocení to.
Především to chce čas..a hromadu trpělivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 07:32

@Tomáš916 zkusila bych nějakou terapii, ale hodně se u vás změnilo. Když vemu v potaz rozvod rodičů a nového mámy přítele, tak jsem to taky moc nezvládla, i když jsem se snažila. Problém byl, že najednou se podvolovalo novému partnerovi a zvyky které u nás byli se měnili na jeho. Psycholožka to mamce „zatrhla“. Ona přivedla někoho nového k nám domů a on musí fungovat dle našich zvyklosti a ne já/my podle jeho. Můžou mít pocit, že ztrácí pevnou půdu pod nohama. @Štěpánka Kl to snad nemyslíš vážně??? 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat