Kdy hrozí exekuce?

Anonymní
4.4.10 15:46

Kdy hrozi exekuce?

S partnerem jsme se dostali do spatne financi situace (zmena prace, velky pokles mzdy).. Nema cenu to rozepisovat kolik a proc dluzime, zkratka mesicne nam od pristiho mesice bude po zaplaceni najmu a dluhu necelych 3 000 Kc, coz je zalostne malo vzhledem k tomu, ze mame male dite..

Zkouseli jsme sjednat si s bankou snizeni splatek (prodlouzeni splatnosti), ale nejsou ochotni jakkoli vyjednavat.. Byl u nas i financni poradce, ale ani ten nam nedokaze pomoci. Pry leda hypoteka, ale nemame nemovitost, takze nepripada v uvahu ani ta..

Kdyz prestanu platit, skoncim u soudu a to se mi nechce. Co kdyz budu platit pravidelne kazdy mesic, ale nizsi splatky, treba polovicni? Urcite budou chodit upominky, ale muzou me v tomto pripade dat k exekuci? Slysela jsem, ze udajne pokud dluznik plati alespon cast, tak na nej nemuzou, ale dalsi clovek zase tvrdil opak, tak jsem z toho jelen.. :roll: Neni to ferove jednani a stydim se sama za sebe, ze takhle uvazuju, ale bohuzel nam nic jineho asi nezbyde. Bojim se ale exekuce :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16557
4.4.10 16:40

ahoj,

k exekuci MUSÍ BÝT EXEKUČNÍ TITUL, tzn. pravomocné soudní rozhodnutí či rozhodnutí FU atd.

a poté,pokud budeš platit jen zčásti z tohoto rozhodnutí, pak může být nařízena exekuce na dlužnou částku.

radím tedy, stále komunikovat s bankou, splácet aspon část, snažit se s nimi upravovat splátky.

I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
4.4.10 16:41

Ahoj anonymní, já v oboru pracuju, konkrétně s dlužníky, a za mně musím říct, že pokud opravdu dlužník platil alespoň něco (samozřejmě adekvátní část, ne 100 korun), tak jsme ho k exekuci nedávali. Ale my byli právní zástupci několika bank, taky si to banka může dát rovnou na exekuci, resp. k soudu, sama. Takže ono je to spíš opravdu tak, že někomu to vadí, někomu ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.10 16:59

S bankou komunikuji, pokazde ovsem stejna odpoved - je nam lito, toto vam umoznit nemuzeme, proste platte tolik, kolik mate.. :-(

Rhianon a mas zkusenost primo s ceskou sporitelnou? Jak to dela ta? Kolik bych tak mela min. platit, aby to bylo „bezpecne“?

• Nahlásit
  • Citovat
4.4.10 17:16

ahojky.zaleží na bance jestli tě pak dají k exekuci či ne..Ale pokud budeš patit jen část tak ti příjde exekuce na dlužnou částku a budou to po tobě chtít celé…raději nějáké jiné řešení vyhledat…přítel si může najít druhou práci nebo ty domáckou aby ste to utáhly…my to tak máme sice se přítel nezastaví ale platit musíme…nerada bych abysme se zahrabali ještě více než sme…jen rada nic jiného :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.10 17:21

Jenze pritel pracuje od nevidim do nevidim, nema kdy chodit do druhe prace, jinak bysme to takto neresili.. Ja o domaci praci premyslela, jenze pokazde po me chteji nejaky vstupni poplatek a tomu moc neverim, je to podle me podvod.. Kdyby nekdo mel zkusenost a poradil domaci praci, ktera neni podvod, byla bych vdecna..

• Nahlásit
  • Citovat
15406
4.4.10 17:36

Anonymko, ČS jsme jako klienta neměli. Ta částka, kterou bys minimálně měla platit se odvíjí od toho, kolik máš splátky dané bankou…pokud splácíš třeba 2000 měsíčně, je nesmysl posílat pár stovek, chce to aspoň 1000 a více…ale jak říkám, není to jistota, hlavně, já fungovala už jako právní zástupce banky, to znamená, že jsem řešila postup od předžalobní upomínky až k exekuci, v případě, kdy dlužník neplatil vůbec a případ nám předali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.10 17:53

No tak uvidim… Dejme tomu, ze kdybych platila min. polovinu, mohlo by to byt dobre, tedy nemusela bych k exekuci.. Ach jo, kdyby to tak slo vyresit jinak, tohohle se bojim.. Zase si rikam, ze lepsi je platit kazdy mesic mene, nez treba platit jen nekdy a sem tam vynechat ne? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
18312
4.4.10 17:59

Anonymko, taky jsem byl vůči České spořitelně s několika splátkama půjčky v prodlení. No výstižnější bude spíš říct, že jsem tu splátku vždycky zaplatil s několikadenním prodlením - několikrát se mně to stalo. No a přišel mně upomínkový dopis, abych zaplatil a na celoročním vyúčtování půjčky jsem pak viděl, že za ten měsíc mně naskočila smluvní pokuta. Takže asi není nejdůležitější s bankou stále komunikovat (jak ses přesvědčila), ale nepřestat platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
4.4.10 18:00

Me napada jedna vec co to nejak prefinancovat a platit nizsi splatky.Ale to je asi hloupost proste jit k jine bance. :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
4.4.10 18:00

Me napada jedna vec co to nejak prefinancovat a platit nizsi splatky.Ale to je asi hloupost proste jit k jine bance. :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
4.4.10 18:04

Ještě bych měl pár tipů:
Máte doma nebo v garáži, na zahrádce, na chalupě atd. nějaké haraburdí z barevných kovů? Okamžitě to dopravte do výkupny. Nezbohatne se z toho, ale minimálně na jeden měsíc to odlehčí rodinnému rozpočtu.
Máš doma nějaké oblečení, ze kterého ti už dítko vyrostlo? Okamžitě někomu prodat. Finančně nic moc, ale zase je pár desetikorun doma.
Požádal tvého přítele někdo, aby mu s něčím pomohl? Ať to nedělá zadarmo a řekne si o rozumnou finanční částku. Znám z vlastní zkušenosti, že někteří kamarádi očekávají pomoc výhradně zadarmo. To si vy teď ale nemůžete dovolit.
Spousta řemeslně zručných Ukrajinců chodí tam, kde vidí rozestavěnou novostavbu a nabízí svoje služby. Peníze inkasujou na ruku. Když přítel zkusí ve vašem okolí něco podobného, možná ho výsledek překvapí.

A tak by se dalo pokračovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
4.4.10 18:05

Ahoj, přechod k jiné bance vám finanční poradce nenabízel? Já vím, že vás to asi napadlo, ale není nic, co byste mohli třeba prodat? Šperky? Auto? A pak si koupit levnější… :-( Příbuzní nebo kamarádi vás nezaloží? Třeba by byli chápavější než banky :think: Já bych byla spíš pro to dodržet splátky v plné výši, i když to bude hrůza - jinak myslím mohou být komplikace ještě větší :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
4.4.10 18:08

Ještě mě tak napadá, co kdybys nějaké finančně zabezpečené mamince z okolí občas pohlídala její dítko, když si potřebuje někam odskočit??? Staráš se o svoje, tak by ses na pár hodin starala o dvě… A za pár hodin už by to mohla být zajímavá částka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kattkaaaa
4.4.10 19:06

A nezkoušela jsi finanční poradce partners, jsou to ti z krotitelé dluhů. Tchyni poradili velice dobře, její přítel byl měsíčně se všemi splátkami co měl 8000 v mínusu. Napsali dopisy bankám požádali soudně o snížení splátek. Vždy ti musí zůstat životní minimum pro rodinu, takže banky splátky museli chtě nechtě po dobu nezbytně nutnou snížit.
Ti partners jsou zdarma. Určitě bych je zkusila kontaktovat co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama