Kdy jít s teplotami k doktorce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vodavej
Nováček 4 příspěvky 12.10.09 08:05
Kdy jít s teplotami k doktorce?

Ahoj

Mám 7 měsíčního kluka a včera měl celý den po odečtu 37,5 a večer pak 38,1 Dnes už má od rána 38. Jinak mu myslím nic není, nemá kašel, rýmu prostě asi jen tu teplotu. Ani není nějak moc nepříjemný, jen trochu víc spinká a míň řádí při hraní. Podle mě to může být od zoubků nebo 6 nemoc. Co myslíte, máme se vypravit k doktorce, nebo jí zavolat? Říkala jsem si, že počkám do zítra a když bude pořád teplota, půjdem k dr.
Jak to děláte vy, když mělo vaše dítko teplotu?

Všem díky

Reakce:

Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 12.10.09 08:29

Když jsem s malým po jednom až dvou dnech teplot vyrazila k mudr., tak jsem se nic nedozvěděla. Takže, pokud nemá jiné příznaky, tak bych vydržela do toho třetího dne, jestli se mu něco nerozjede (rýma, kašel, vyrážka, průjem, ty zoubky, jak jsi psala…) a nebo to neodezní. Nad 38 dávat léky.
Kdyby mu teplota vyletěla hodně nahoru, tak bych šla hned.

Přeju, ať je to brzo fuč :)

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.10.09 08:36

Ahoj,
dr. bych jen zavolala pro klid v duši. Teplota není nijak vysoká, klidně to může být od zubů. Dr. tě nejspíš pozve zítra nebo pozítří, pokud teplota neklesne, ale pokud mu nic jiného není, tak by na něm asi stejně nic nevykoukala. Pokud je to 6.nemoc nebo nějaká viróza, tak se to během pár dní ukáže a pokud je to od zoubků, tak to brzy přejde.
Držím palce a malému marodovi přeju brzké uzdravení.
 R.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 12.10.09 09:17

Taky většinou čekám tři dny, pokud jsou to jen teploty a žádné příznaky, tak čekám na nějaký ten příznak. Pokud po třech dnech teplota neklesá, vyrážím k dr., aby zkontrolovala krk (tam nevidím) a případně zjistila další, co je potřeba. Čípek dávám od 38,5 (bez odečtu), pokud je teplota nižší tak čípek dám jen tehdy pokud má bolesti.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 12.10.09 09:43

Ahoj!

Já neřeším nijak… Čípek bych dávala nejdříve přes 38,5 po odečtu (nejspíš až kolem 39). Tělo s něčím bojuje a tak je škoda do toho hned zasahovat.

Je možné, že to má k zoubkům. Dívala ses do pusinky, jestli má nateklé dásně?

K doktorce bych šla až po třech dnech teploty.

Vodavej
Nováček 4 příspěvky 12.10.09 10:33

Holky, díky za reakce a rady. Já si to právě myslela, že když dnes poběžím k dr., nic moc nezjistí, ale zase jsem se bála, abych něco nezanedbala.

Jinak ničím teplotu přes den nesrážím, to až kdyžtak od 38,5 a nijak bolestí nepláče. Na noc jsem teda dala půl čípku, abych ho pak nemusela budit. Jsem trochu překvapená (tedy příjemně) že neztratil chuť k jídlu a pití a že sice trochu kňourá, ale nijak moc nevyvádí.

Na dásně jsem koukala, nateklé mi nepřijdou, ale myslím, že tam má dole viditelné dvě bílé kostičky, ještě neprořízlé. A moje mamka říkala, že já měla dásně úplně v klidu a z ničeho nic zub venku. Takže asi vždy dásně nateklé být nemusí.

Pipet
Generální žvanilka 24133 příspěvků 12.10.09 12:13

Pokud se k doktorce nakonec vydáš, vezmi s sebou moč - zkontroluje, jestli tam není zánět a horečka není z toho.
U nás to nakonec byla šestá nemoc, po třech dnech teplot se osypala a bylo zas dobře. Akorát tu teplotu snášela mnohem hůř=(

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 12.10.09 14:09

pokud nemá žádné jiné přiznaky, tak bych u 38 vydržela a tak po 3 dnech neklesajících nebo se vracejících teplot, nejdýl koncem týdne, bych skočila.

Pokud by k tomu něco bylo, tak podle toho…a třeba taky starší holka trpěla i na horečky ke 40, chodili jsme podle situace, ale mladší, dkyž má teplotu, jdem většinou dřív, protože je nemívá ani u větších nemocí, takže když ji má, je to horší (to mám stejný, marodim často a dost a bez teplot, jakmile ji mam, dá se říct, že jsem „na smrt“ :D )

No a víc nervozní u bezpříznakových 38 jsem byla u měsíční Anety, dr řekl přijet, ale sám mi řekl, že když jí jinak nic neni, tak nic nevymyslí. zatimco u té starší mě prostě 39 z míry nevyvede

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >