Sedání ve 3 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 09.10.09 11:12
Sedání ve 3 měsících?

Ahoj, maminy, jdu si pro další radu.
Malá se teď poslední dva dny začíná zkoušet posazovat, většinou když ji chovám tak, že pololežím v křesle nebo na posteli a mám ji položenou zádíčkama na břiše - to se úplně schoulí do klubíčka, zamrská nožičkama a zvedá se, ani k tomu nepotřebuje moje ruce, aby se přitáhla.
Už jsme objednaní na neurologii kvůli tak nějak divnýmu pasení hříbátek (vůbec se nesnaží otáčet hlavičku do strany, jen ji tak přizvedne a vší mocí se snaží plazit dopředu. Pokud jí držím lokýtky u těla, vzteká se a ryje nosem v dece, když ji pustím, snaží se natáhnout obě ručičky dozadu za tělo a po břiše se sunout vpřed jako tučňák), ale tam jdeme až příští týden. Tak co zatím s tím? Mám ji v tom bránit, nebo naopak podporovat? Připadá mi to ještě hrozně brzo na takový skopičiny.
Please help! 8O

Reakce:
jjanekk
Závislačka 2586 příspěvků 09.10.09 11:25

Ahoj,
rozhodne bych nepodporovala. Nepokladej si ji na bricho tak, aby ji to nutilo se pritahovat. Poloz si ji briskem na sebe, tim bude trenovat i to paseni.

j

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 09.10.09 11:48

mě tohle malá dělá taky, když jí krmím z flašky tak jí mám jakoby na sobě aby mě nebolely ruce a někdy se taky takhle jakoby přitahuje ale jinak to nedělá a často jí takhle nemívám. Možná to je tím jak na zádech zvedá nožičky k tělu a zatíná břišní svaly tak něco podobného dělá i u mě. Ale my teda pasem dobře, dlouho jsme se s tím praly ale teď už je profík. Asi bych taky nepodporovala tak vydrž, týden není dlouhá doba a za tu chvilku se to nezblázní na neurologii ti poradí. :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.09 12:21

Rozhodne nepodporovat. Muj syn taky preskocil dulezitou vyvojovou fazi, ja mu nebranila, a skoncili jsme s neurologickym nalezem ve dvou letech…

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 09.10.09 12:32

Souhlasím s ostatními - nepodporovat.
OT - takhle se mi starší posazoval v devíti měsících - z lehu na zádech zatnul břišní svaly a rovně se po:,–(il. To je prý totálně špatně, má se jakoby nakulit na bok a pak po:,–(it. Je pravda, že nám to pak i v roce a půl na neurolog. vyš. potvrdili, že to bylo špatně.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 09.10.09 12:52

Nějak nechápu, jak píšeš v tomhle ji nepodporuješ, tak co je na tom špatného, pokud vím přitahování dělá spousta dětí samo, jako posílení břišních a šíjových svalů. To že ti nepase správně koníčky, na to je snad ještě brzo ne ?
Navíc toto přitahování není sezení v prostoru, to se ti naučí jiným způsobem.

Dítě dělá vývojové skoky úžasnou rychlostí, co neumí teď ,za 3-4 týdny vypiluje a zas se zabývá dalšími dovednostmi.

Každé miminko má svoje tempo a někdy se až divím co vše by už měli podle svých maminek a někdy i lékařek umět. Rehabilitace je dobrá věc, ale ne vždy je nutná a mělo by se pohlížet i na vývojové tempo daného dítěte.

Třeba než syn dokonale správně pásl koníčky, tak mu bylo 5 měsíců kdy se sám obrátil a otevřené dlaně měl až když se plazil a lezl v 6 a 7 měsících, teď si sedá a stoupá pěkně svým tempem v 8 měsících. Vždy mu nějaký čas trvalo, než posílil dané svaly, nic se nemá uspěchat, aby pak nevznikl problém třeba s držením těla, chůzí atd.

Rehabilitační sestra ti samozřejmě problém osvětlí, takže bych se až tak neplašila.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.09 14:50

Já bych to taky nijak nehrotila. Adam si začal sám sedat tak jak píšeš ve 4 měsících. Pediatr mi řekl, že ho máme nechat. Když to chce sám, tak je už na to nejspíš připravený. Pásl pěkně od 3 měsíců, ale delší dobu na bříšku nevydržel, tak jsem taky chovala tak, jak píšeš.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.09 19:58

Ze zkušenosti z neurologie-toto jsou trošku chybyčky ve svalech,něco se napíná,něco povoluje,ale jinak než je žádoucí.Naprosto to neznamená žádné postižení či nemoc,jen nekoordinaci svalíků.Tento „nešvar“ dobře a rychle odstraní vojtova metoda.Dnes už se necvičí drasticky,ale jen jako hra,jen aby dítko bylo spokojené.¨Nemá význam cvičit přes odpor dítěte.Jinak na neurologii lékařka jistě poradí fígle,jak dítku pomoci-jak ho chovat,v čem podporovat,jako nežádoucí prpjevy nepodporovat.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.09 08:00

Naprosto souhlasim s Janinkou, nepodporujes ji, neposazujes, tak co. A nejaky preskakovani fazi?? na to bych se vykaslala, ma dcera treba vubec nelezla, vubec se netocila a zachala rovnou chodit, a je oka. Me kamaradky holcicka se ve 4 mesicich stavi! Samozrejme ji nepritahuje, ale ona zkratka chce, ja bych to vubec neresila. Ahoj

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 11.10.09 16:36

Díky za reakce. Taky jsem myslela nepodporovat, ale když ono ji to tak baví. I když už s ní nesedám tak, jak jsem psala, aby ji to nesvádělo, stejně stačí ji vzít na klín na krmení a už se šponuje do sedu, bez rukou, táhne to jenom bříškem…
Navíc nás teď dost zlobí koliky, tak nevím, třeba to má souvislost. Třeba ji to posilování břišních svalů pomáhá na bolest. Nebo naopak si namáhá bříško tak, až z toho má bolení. Čorti znájut… :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >