Kdy koupat štěně?

432
29.5.21 21:04

Kdy koupat štěně

Zdravím. V kolikáté týdnu se může koupat štěně.? Když si přivezu domů sedmitýdenní štěňátko, kdy jít na kontrolu k veterináři. Měl by mít 1× očkování a 3× odčervení. Tak další odčervení v osmi týdnech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6542
29.5.21 21:06

Štěně nikdy nekoupat, na co? Koukni se jaký máš datum v očkovaku první vakcíny od chovatele, další už tam bude předepsaná. ;) To samé z odčervením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
29.5.21 21:19

V sedmi týdnech? Jakože fakt???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53257
29.5.21 21:27

@Mefag-r 8o proč koupat? První info máš od chovatele ne? Já dostala papír kde je termín odčervení a i očkování. Očkování máš i v očkováku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8993
29.5.21 22:06

Štěňata se berou nejdřív v 8 týdnech. Koupat není potřeba pokud se ti hned nevyválí venku v něčem voňavým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31716
29.5.21 22:34
@Mefag-r píše:
Zdravím. V kolikáté týdnu se může koupat štěně.? Když si přivezu domů sedmitýdenní štěňátko, kdy jít na kontrolu k veterináři. Měl by mít 1× očkování a 3× odčervení. Tak další odčervení v osmi týdnech?

Všechny informace dostaneš od chovatele s očkovacím průkazem. Pokud to není hnusný množitel, měl by mít zájem na tom, aby u tebe štěně prospívalo. Koupat netřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4145
29.5.21 22:42

Koupat není třeba. Pokud máš neodkladnou potřebu mít štěně voňavé jak z parfumérky existují i suché šampony a pak stačí rozčesat. Očkování ti řekne každý slušný chovatel. Na odběr štěněte se mi zdá brzo, podle mě je optimální doba 10 týdnů.
Nicméně pokud je to nějaký pofidérní kup, tak ještě zvaž, zda chceš takové podporovat. Štěně se má řádně odebírat od matky až v 8mi týdnech, má mít za sebou základní očkování a má mít čip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
29.5.21 23:49

Zaprvé, chovatel by měl štěně předávat později, 7 týdnů je podle mě málo a zadruhé by již mělo být odčervené a naočkované u chovatele ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11420
30.5.21 02:00

Co je to za plemeno? Jestli neco maleho, tak je to strasne brzo.
Popros chovatele o pozdejsi odber.

A stene koupat nepotrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
30.5.21 07:32
@Mefag-r píše:

Všechny tyto informace ti dá chovatel. Odebírat později a měl by mít taky čip. Pokud tyto informace od chovatele nemáš, tak je to nějaká mnozirna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
30.5.21 08:23

Čip a očkování mít bude. Odebírat budeme v osmém týdnu. Granule, očko průkaz mít bude. Jen se ptám, mám načteno. Jen jsem se chtěla zeptat. Je určen na plinu. Někdo radil chodit venčit hned i ven, někdo zůstat doma. Je to malé plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31716
30.5.21 09:36
@Mefag-r píše: Čip a očkování mít bude. Odebírat budeme v osmém týdnu. Granule, očko průkaz mít bude. Jen se ptám, mám načteno. Jen jsem se chtěla zeptat. Je určen na plinu. Někdo radil chodit venčit hned i ven, někdo zůstat doma. Je to malé plemeno.

Já bych se na nějakou plenu vyprdla. A jak tě napadlo psa koupat? Jestli nebude od pohledu čistý a bude mít zapáchající srst, psa bych nekupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
30.5.21 10:26

@Russet a může chodit hned na venčení ven? Po osmi týdnech. Jedni znamym celali až na komplet očkování a pejsek chodil na plenu. Pak zase ho učili chodit ven, protože ven jít nechtěl. A druhý známý mi právě říkali chodit rovnou ven, neučit na plenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8993
30.5.21 10:46
@Mefag-r píše:
@Russet a může chodit hned na venčení ven? Po osmi týdnech. Jedni znamym celali až na komplet očkování a pejsek chodil na plenu. Pak zase ho učili chodit ven, protože ven jít nechtěl. A druhý známý mi právě říkali chodit rovnou ven, neučit na plenu.

Vždycky jsme chodili hned ven. Jen jsme se vyhybali kontaktu se psi, ale i to si myslím že není úplně nutny protože je většina ockovany. Pokud teda nepotkas nějaký pochybný existence, ti na to většinou kašlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53257
30.5.21 11:12

@Mefag-r jasně že hned, plena je špatně. O to horší odnaučování. nehody jsou a budou, ale s plenou to vše bude trvat mnohem déle :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat