Kdy má tlouct?

Anonymni
6.4.06 16:48

Kdy má tlouct?

Ahoj všechny, já bych se Vás chtěla zeptat, jak velké má být miminko v 8.tt? Ve skutečnosti má jen 6 týdnů. Jsem po IVF a ET bylo 23. února. Včera jsem byla na kontrole a řekli mi, že mu netluče srdíčko. Musí už nutně tlouct? A kolik má teď mít milimetrů? Měří jen 7. Prý mám týden počkat a pak se uvidí, ale spíš mě připravovali na to, že už nežije. Proooooč ????? Co mám teď dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

214
6.4.06 17:59

Ahoj Lucko,ráda bych tě potěšila .Totéž se mi stalo u druhého těhu.Když mi pan doktor řekl,že neslyší srdíčko,měla jsem velký strach,ale další týden tlouklo jako o závod.Asi ve třetím měsíci mi tentýž lékař řekl,že nevěřil tomu,že mimi žije.Příští měsíc bude dceři sedm roků.Přeji ti,aby jsi měla také štěstí a tvoje miminko bylo v pořádku.Budu na tebe a tvého broučka myslet,aby všechno dopadlo dobře.
Zazu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
6.4.06 18:24

Ahoj Lucko , já jsem měla minulý rok podobný problém. Moje miminko se ale přestalo vyvíjet už na 5mm :( Doktorovi se to celé nezdálo ale už od začátku, říkal, že to bylo špatně založené těhotenství. Teď jsem těhotná znovu, v pondělí na UTZ mi doktor říkal, že má 12 mm, což se mi na 9. týden zdá taky málo. Každý mě ale uklidňuje, že ta velikost je velice individuální. Takže nezbývá než ten týden počkat, jak Ti říkali. V tomto stádiu se velikost rychle násobí. Pokud by ale přeci jen došlo k nejhoršímu, snaž se to vzít statečně, prostě se to někdy stává. Zatím se snaž být v klidu, mysli jen na to dobré a až budeš vědět víc, tak se ozvi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
6.4.06 18:28

Ahoj Lucko,myslim,ze nemusis hned mysliet na to najhorsie.Ja viem,ze povies to sa lahko hovori ale.....Mne sa stalo nieco podobne.Ked som zistila ,ze som tehotna lekar mi na ultrazvuku mimi nevidel.Po tyzdni zas len vacek a mimi nebolo.Povedal,ze este tyzden pocka a ked zas nic pojdem na vycistenie.Hrozne som sa toho bala a aj toho,ze je nieco mimcu ked ho stale neni vidiet.Tretia kontrola uz na stastie dopadla dobre a vo vacku plaval nas (teraz uz 10mes.)Tobias :wink:Drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
6.4.06 18:45
MonikaT píše:
Každý mě ale uklidňuje, že ta velikost je velice individuální. Takže nezbývá než ten týden počkat, jak Ti říkali. V tomto stádiu se velikost rychle násobí.

No, ono naopak - do 12tt se každý plod vyvíjí zhruba stejně, proto je taky UTZ ve 12.tt nejpřesnější co se stáří mimina týče, je prostě spočítaný, jak má být v kterém týdnu mímo velký a podle toho se to odhaduje.

Lucko, jenže určit takhle brzo „stáří“ miminka je ošemetná věc. Mimi může být o pár dní mladší a hned je „problém“ na světě. Zkus se nebát a dát tomu čas. Jinak srdíčko opravdu začíná tlouci v 6. gestačním týdnu, takže asi v 8.tt

• Nahlásit
  • Citovat
5525
6.4.06 18:56

srdicko by melo byt videt URCITE do 9-10tt /to znamena 7-8t od oplodneni/
velikost je sice u vsech mimin stejna, ale z vlastni zkusenosti vim, ze 1-2mm muzou byt klidne chyba mereni
a lucko, v tuhle dobu se nalez meni strasne rychle, jeden den srdicko vide neni a za 2 dny uz je :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
6.4.06 22:31

Ahoj Luci- mám za sebou 3 potraty, tak jsem teď doma a čekám co bude..zatím to bylo vše ok, ale minulý pátek jsem byla na kontrole(můj doktor má ultrazvuk přímo v ordinaci)a říkal, že je to menší než by mělo, je možnost, že to jsou jednovaječná dvojčata, a že srdíčko není vidět.Tak jsem mu řekla, jestli bych nemohla do nemocnice na nějakej velkej ultrazvuk.Zrovna měl ten den službu v nemocnici tak si mě tam pozval.No a bylo tam 1-to druhý byla prý placenta, mělo13mm(ráno10haha)a srdíčko poskakovalo jak o život.takže určitě záleží taky na kvalitě ultrazvuku..hlavně buď v klidu, člověk to stejně (bohužel.)neovlivní..sugeruj si, že je vše ok, a tak to taky bude..já i po tom všem co mám za sebou si teď prostě nepřipouštím, že by to mělo dopadnout špatně.a basta..přeji ať ten poskakující zázrak na monitoru uvidíš co nejdřív..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
7.4.06 09:06

Ahoj,

ja byla na KET 27.6.2005 a srdicko bylo videt az 1.8.2005, tzn. za 35 dni. Zalezi ale na tom, jak velka embryjka (kolikabunecna) ti byla zavedena. Tam je pak ta odchylka ve stari tehotenstvi. Pockej jeste tyden a zkus se zbytecne nenervovat. Drzim ti palecky!

Marka + Marketka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
18.5.13 10:54

6tt

Ahoj holky, prosím vás o radu, jsem cca 6tt (nejsem si tím zcela jistá a ani doktor mi moc nepomohl)..Zhruba před týdnem se mi začal těhotenský váček hroutit do sebe a krvácela jsem..hospitalizovali me, kde to krvácení zastavili. Na druhý den jsem šla ke gynekologovi a najednou jsem měla těh. váček krásný zaoblený s drobnou krevní sraženinkou, i embryo jde vidět..ALE nebije nám srdíčko. Doktor říká že je to neobvyklé v této fázi těhotenství, ale že plod roste závratnou rychlostí což bez srdíčka by asi možné nebylo. Poslal mě na kvalitnější graf a tam není vidět ani pohy krvě( jak tomu malému pumpuje srdíčko)..jsem z toho docela rozhozená, protože se nám podařilo otěhotnět hned první měsíc snažení a vše probíhá v pořádku..sem tam nevolnost, bolí mě prsa atd..hrozí mi tím že půjdu na vyčištění :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama