Kdy mít třetí dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 17:46
Kdy mít třetí dítě?

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci aby někdo známý zatím věděl, že uvažujeme o třetím dítěti. :)
S manželem jsme se rozhodli, že bysme chtěli ještě jedno dítě, ale nevíme jestli by to bylo lepší teď, nebo až za pár let. Je mi 25, manželovi 32, dětem 5 a 2 roky. Finančně se máme dobře. Obojí má své pro a proti, tak bych si ráda přečetla vaše rady a zkušenosti. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 23.07.18 17:58

Mela bych teď treti, abyste pak meli cas na ctvrte, kdyby vas to popadlo :-)

jestericka34
Kecalka 337 příspěvků 23.07.18 17:59

Mě je 35 let a mám dva syny 5,8 let a 2,5 měsíční holčičku. Neměnila bych za nic :) také se máme dobře,ještě pořešíme nové bydlení co nejdřív a bude to super. Kluci si spolu vyhrajou ,mladší syn je taková chůvička,o malou se krásně stará,furt jí říká jak ji má rád, mazlí se s ní a je prostě úžasnej. Hrozně mě překvapil, čekala jsem že to bude žárlivka a je to supr bráška. Starší to má na salámu :lol: :nevim:

carsa
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 23.07.18 18:00

Já mám tři děti s rozestupem vždy necelé dva roky. Jako jasně, když byly malý, byl to mazec, ale spíš převládají pozitiva. Hrají si spolu, jsou to parťáci, mají podobné zájmy, kroužky, ve škole jsou nedaleko po sobě. Takže za mě věkově co nejblíž u sebe.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8447 příspěvků 23.07.18 18:00

Těžko říct, máme to podobně věkem - mě 25 manželovi bude v prosinci 32 a teda dítě máme teď 20m a v lednu druhé, ale když se rozhodneme pro třetí, tak tak za 10 let +/- „užít“ si k těm dvěma skoropuberťákům benjamínka :) já bych asi počkala no :)

SussieS
Závislačka 3812 příspěvků 23.07.18 18:02

Pro mě je to scifi mít děti takhle po sobě :) jste mladí, já bych si počkala. Zase na druhou stranu, když ho budete mít hned, brzy vám odrostou, ty budeš ve skvělých letech a budeš se moci zase věnovat naplno sama sobě, vašemu vztahu,… Vidím to na své mamce, je jí 43 let, má dvě dospělé děti a po starostech, nemůže jí být líp :lol:

SAJ
Závislačka 3148 příspěvků 23.07.18 18:04

Máme tři hned za sebou (po necelých dvou letech) - upřímně, já bych se už na mateřskou asi nevrátila. A bonus navíc - děti jsou parťáci, mají společné zájmy, jsou si blízké. Chodí na jednu školu. Pro mě ideální.

Několik kamarádů má dvě, delší odstup a třetí - většinou ti, co začali brzo (to my ne), nejmladší je sice v podstatě jedináček, ale na druhou stranu si to docela dost užívají.

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 23.07.18 18:07

Chtěla jsme tři hned za sebou - nakonec mam dvě po 22 měsících. Nejsem příznivce velkých rozestupu mezi dětmi. Zvlášť když ty první mate hezky po sobě

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 23.07.18 18:14

To ti nikdo neporadi… pro kazdou rodinu je optimalni neco jineho. Ja mam skorodvojcata (6 a 7 let) + tretatko s odstupem - ted je mu 14 mesicu a je to super. Starsi dva uz jsou samostatni a byl cas si mimco „uzit“ … oba dva ho milujou, dcerka ho ma misto miminka/panenky… ja bych nemenila :srdce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 2 inzeráty 23.07.18 18:18

My jsme na tom podobně. Já 27, muž 36, děti 3,5 a rok a třičtvrtě. Třetí bychom chtěli hned, právě proto, aby byli všichni k sobě, aby si vyhráli, aby ten nejmladší nebyl rozmazlovanej benjamínek, abych složitě neshledala práci, nezaucovala se a pak hned zas na mateřskou.. Ale momentální situace nám není nakloněna, nechceme to dítě za každou cenu, chceme pro něj mít vhodné podmínky a ne reseni nouze za pochodu. Takže jedná věc je co chcete, druhá zase co můžete. Pokud můžete cokoliv, za mě je lepší mít všehny tři pohromadě.

ida2
Povídálka 11 příspěvků 23.07.18 18:30

My máme 5 a 8 let, a také se snažíme o třetí. Je lepší když jsou věkově u sebe. Pak si celý den hrají na zahradě a člověk o nich skoro neví :)

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 23.07.18 18:34

Mám tři. Doporučuji hned teď! Já čekala zbytečně dlouho, nejstarší bylo sedm a prostřednímu čtyři. Mně už bylo 30.

five5
Kecalka 188 příspěvků 23.07.18 18:37

@ida2 Tak třetí už u vás bude s větším rozestupem.

@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci aby někdo známý zatím věděl, že uvažujeme o třetím dítěti. :)
S manželem jsme se rozhodli, že bysme chtěli ještě jedno dítě, ale nevíme jestli by to bylo lepší teď, nebo až za pár let. Je mi 25, manželovi 32, dětem 5 a 2 roky. Finančně se máme dobře. Obojí má své pro a proti, tak bych si ráda přečetla vaše rady a zkušenosti. :mavam:

Pokud třetí chcete a máte podmínky pro něj, tak proč né hned? Myslím si, že obě varianty mají své pro a proti. Takže buď hned a nebo až za 5 let, to si zase to miminko více užiješ a ti dva starší budou už samostatné jednotky.

helenan
Závislačka 4119 příspěvků 23.07.18 18:40

Já si myslím, že je fajn je mít po sobě. Mám tři děti a je mezi nimi u všech rozdíl 2 roky a 8 měsíců. Parádně si spolu všichni vyhrají. Teď má nejstarší 7, druhá bude mít 4 a půl a třetí má rok a třičtvrtě. Jsou opravdu parťáci a o nejmladšího bráchu se starají.

Eule
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 23.07.18 18:43

Záleží, jak si to představuješ, zvaž pro a proti obojího :-) Když budeš mít třetí teď, tak za 20 let máš opět „svůj“ život a děti taky, už budou mít jiné zájmy, nebudou s vámi jezdit po výletech a budeš mít víc času pro sebe (eventuálně pro vnoučata pokud už budou)… Když až za deset let, tak dalších 30 let máš „někoho na krku a na starosti“… Snad rozumíš, co jsme tím chtěla říct…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >