Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Záleží, jak si to představuješ, zvaž pro a proti obojího
Když budeš mít třetí teď, tak za 20 let máš opět „svůj“ život a děti taky, už budou mít jiné zájmy, nebudou s vámi jezdit po výletech a budeš mít víc času pro sebe (eventuálně pro vnoučata pokud už budou)… Když až za deset let, tak dalších 30 let máš „někoho na krku a na starosti“… Snad rozumíš, co jsme tím chtěla říct…
obdivuji, mě je 25 a bydlím ještě u rodičů (studuji) a nedokážu si představit mít byť jen jedno dítě, natož 3
ale máš můj obdiv a jestli chceš, jdi do toho, máš určitě nejlepší věk
@jestericka34 To je krásné, přesně tak to chci já. Kluci jsou 6 a 3 roky a už mně to začíná chytat. Ale jsem teprve rok v práci a říkám si, abych vše nezapomněla, zůstanu ještě aspoň rok. Tak aby třetí bylo cca v pěti letech mladšího. A kdyby to byla taky holčička
![]()
Zakladatelko, já jsem třeba děti po dvou letech nechtěla. Přijde mi, že se člověk pořádně nevěnuje žádnému. Mám kamarádku, která má takhle po dvou letech 4 děti a to je masakr. Ty poslední jsou tak trošku „zanedbané“. Takhle se mi líbi že starší jsou parťáci a pak si třetí vychutnám a třeba pak po třech letech přibude čtvrté a budou zase parťáci .)
Anonymní Nanynka, rodinu by trefil šlak, vědět že uvažuji o 4 dětech ![]()
Také jsem pro mít děti tak dva až tři roky po sobě.Já mám tři kluky ,ale je mezi nimi rozdíl 5let,8 let a 13 let.Zase je pravda že ten nejstarší se o toho nejmladšího hodně staral když jsem potřebovala tak ho vzal s kočárkem třeba na dvě až tři hodky ven.
Ahoj, bez do tretiho hned
Ty jo, kdybych byla takova mladice jako ty, tak jdu i do ctvrteho. Bohuzel tretatko se mi narodilo ve 38 letech
Jsem mela zacit driv
Jinak tretatko ma 4 mesice a moc si ho uzivam, je nejhodnejsi,velky pohodar. Starsi holcicky (6 a 3) si spolu hraji a ja mam klid na miminko
Asi bych nechtela 2 velje deti a k timu miminko, uz by se mi asi nechtelo a taky bych ty starsi nechtela ochuzovat o zazitky, ktere s miminkem nejdou moc dobre absolvovat
Jinak jeste musim dodat, ze nejhorsi bylo, kdyz se narodila prostredni dcerka a ta nejstarsi byla najednou „opustena“, to jsem spatne nesla. Ted je zo ale super, maji jedna druhou, pomahaji si… ![]()
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci aby někdo známý zatím věděl, že uvažujeme o třetím dítěti.
S manželem jsme se rozhodli, že bysme chtěli ještě jedno dítě, ale nevíme jestli by to bylo lepší teď, nebo až za pár let. Je mi 25, manželovi 32, dětem 5 a 2 roky. Finančně se máme dobře. Obojí má své pro a proti, tak bych si ráda přečetla vaše rady a zkušenosti.
Ahojky mě je 31 let a mám syny 10 let a 6 let a dcerku 3 roky. Nedávno jsme se rozhodovali zda čtvrté ale už si počkáme na vnoučata
pokud se na to cítíte tak proč ne 3 děti jsou fajn
![]()
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci aby někdo známý zatím věděl, že uvažujeme o třetím dítěti.
S manželem jsme se rozhodli, že bysme chtěli ještě jedno dítě, ale nevíme jestli by to bylo lepší teď, nebo až za pár let. Je mi 25, manželovi 32, dětem 5 a 2 roky. Finančně se máme dobře. Obojí má své pro a proti, tak bych si ráda přečetla vaše rady a zkušenosti.
šla ybch do toho, dokud jsem mladá a plná sil.
@mayecka píše:
Ahojky mě je 31 let a mám syny 10 let a 6 let a dcerku 3 roky. Nedávno jsme se rozhodovali zda čtvrté ale už si počkáme na vnoučatapokud se na to cítíte tak proč ne 3 děti jsou fajn
![]()
Jaka vnoucata??!!!
Vzdyt jsi v nejlepsich letech, to 4 jeste zvladnes
To ja su staroba, ve 38 letech mam miminko, to ja si uz mela pockat na vnoucka ![]()
@Michalka80 ale no tak máš krásný věk
třetí dítě tedy naše holčička je opravdu super antikoncepce
![]()
To je dost individuální, záleží, jak se cítíš. Já mám dva kluky - 4,5 roku a skoro 3roky (21 měsíců rozdíl mezi nimi) a šestitýdenní miminko. Miminko bylo původně plánované na trochu později (cca o rok), ale nakonec jsme rádi, že přišlo kdy přišlo. Kluci už jsou velmi samostatní, moc práce s nimi není, hezky si spolu vyhrají a nejmladší od nich nebude věkově až tak daleko, takže si snad spolu budou rozumět a nebude problém plánovat společné aktivity. Se dvěma malinkými dětmi to bylo ze začátku náročné, ale teď se mi to v dobrém vrací a je to naopak úžasné, když k tomu přibylo třetí, je to sice zase náročnější, ale ne tolik, jak jsem čekala a doufám, že až malá povyroste, přidá se ke klukům do party a zase to bude pohoda.
Mám dvě děti 22 měsíců od sebe a představa že bych měla v tom klasickém rozestupu cca 2-3 let ještě třetí byla noční můra. Třetí čekám teď,v 35, dětem bude 6 a 8. Musela jsem se po tom náročném období dát dokupy,jít do práce..My nemáme zahradu,jsme v bytě,takze nehrozila idylka,děti na písku,mimco v kočárku,mamka nohy hore.
@Hoa Mai Tak jestli bude vše v pořádku, budu to mít na chlup stejně jako ty. Těší mě, že si to pochvaluješ, já se zatím trochu děsím ![]()
@andelka83 píše:
Mám dvě děti 22 měsíců od sebe a představa že bych měla v tom klasickém rozestupu cca 2-3 let ještě třetí byla noční můra. Třetí čekám teď,v 35, dětem bude 6 a 8. Musela jsem se po tom náročném období dát dokupy,jít do práce..My nemáme zahradu,jsme v bytě,takze nehrozila idylka,děti na písku,mimco v kočárku,mamka nohy hore.
Mám to úplně stejně.
Máme děti 7 a 5,5 a za 10 dní termín třetího. Jen pro uklidnění, máme domeček a stejně idyla na zahradě na písku na déle než půl hodiny nehrozí a to tam s nimi musím být. Stejně je mám pořád za zadkem. ![]()
@Novak2 jsem si to myslela.
hodně záleží na dětech,mám dva kluky,takže to jsou neřízené střely, hluční,a věčně v sobě. No,ještě mají půl roku vyzrát ( a už budou oba chodit do školy)