Kdy nechat vykastrovat kočku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stydlina
Kecalka 112 příspěvků 05.10.14 16:34
kdy nechat vykastrovat kočku ??

Ahoj :-) v kolika měsících můžu nechat vykastrovat kočku?? tu co máme jsme nechali po prvních koťatech.. a teď jsme dostali kotě a je to kočka.. a nechci další starosti s koťatama.. takže tomu chci předejít tím že půjde vykastrovat.. podotýkám že pokud začne mrouskat tak je jasná, protože máme v okolí samý kocoury :-( jde ji nechat vykastrovat i dřív než se bude mrouskat??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ell-Chmell
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 05.10.14 16:40

@stydlina My jsme měli sice vždycky jenom kocoury, ale Ti zas pro změnu rádi značkujou, když kočky mrouskají:D Vykastrovat co nejdřív, kolem půl roku a je klid:-)

stydlina
Kecalka 112 příspěvků 05.10.14 16:43

Ještě mi poraďte jak ji ochočit aspoň trošku.. je to kotě z půdy a prej ji máme mít venku ale to si nedovedu představit.. tu naši máme taky půl doma a půl venku..

marg
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 05.10.14 16:46

No, klidně v tom půlroce. Naše kočka je vykastrovaná tak nějak a je pravda, že pár vetů mi řeklo, že čím pozdějc, tím lépe, ale když chodí ven, jako v našem případě, tak bohužel veškerá doporučení musela jít stranou. V USA kastrujou i koťátka (kočky), to si nemyslím, že je ok, ale v tom půlroce už jo. Jeden argument proti - že kočka přestane růst a zůstane drobná. Což mi nevadilo.

Ell-Chmell
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 05.10.14 16:47

U nás vždy zabíralo mazlit se, pojmenovat, a dávat nějakou tu dobrotu… ale jsou kočky a kočky… stejně jako u lidí, je to o povaze:-)

marg
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 05.10.14 16:47

@stydlina ze začátku jenom doma, třeba měsíc a pak už jí normálně pouštět ven.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65112 příspěvků 05.10.14 16:58

Taky mámě 2 koťata z půdy… asi týden byli jen v pokoji, pak po celém domě a i ven. A ad ochočení, jedna se začala tulit asi po měsíci, druhá se nedá chytit doteď.

Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 05.10.14 16:59

Kocky jsme kastrovali tak nejak kolem jednoho roku veku, vzdycky jsme to stihli jeste pred prvnim mrouskanim. Kdyz jsme meli neochocena kotata, tak byla tak tyden az dva doma na mazleni a zvykani a pak meli uz pristup ven a v pohode.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 05.10.14 17:15

My kastrovali po prvním mrouskání. Máme ji v bytě pod kontrolou, kdyby to byla venkovní, kastrovala bych tak v roce

Fjodorka
Extra třída :D 11330 příspěvků 05.10.14 17:36

Nechala bych ji vykastrovat po prvnim mrouskani, abych mela jistotu, ze vyspela. A asi budu za hnusnou, ale nechala bych ji vykastrovat zbouchnutou.

stydlina
Kecalka 112 příspěvků 05.10.14 18:03

Mě bylo od jedno veta řečeno že pokud by čekala koťata tak ji zašije a nechá jí porodit.. takže bych platila operaci a pak kastraci.. nic půjde v půl roce..

janča m
Kecalka 289 příspěvků 05.10.14 18:05

Náš kocour šel v roce na kastraci, ale myslím, že i v půl roce by to šlo. co se týče ochočení, určitě záleží na povaze kočky (jako u všech živých bytostí), ale výchova taky hodně ovlivní - my máme vyloženě mazlíka, i když chodí i ven, tak obvykle stejně čeká na nás a na zahradě se nás drží jako klíště - je to takový mazánek..hodně drbat, mazlit, komunikovat s ní, určitě kočku nebít!!, a nemuchlovat ji - to nesnáší! a nalákat ji na dobroty :)

Trinetka
Závislačka 4745 příspěvků 05.10.14 18:07

Kocouři se kastrují v půl roce, kočky by měli později, jde jim koupit i antikoncepční injekci a pak až povyroste kastrovat. Mě všichni přezdívají kočičí máma :) Takže se klidně ptej :) Ale s tou kastrací, je nejlepší se informovat u veterináře.. Třeba se kvóty změnily :)

Trinetka
Závislačka 4745 příspěvků 05.10.14 18:10

A co se týče ochočení, já mám kočky mazlící/postelový, ale normálně chodí ven :) Na noc si je volám domů, aby se venku nepopraly s těma nevykastrovanýma v období mrouskání. A jak je ochočím? Většinou jak píšou holky výš, prostě mají zvykací režim jen doma, dokud nejsou dost velký a vím, že mi přijdou zpět domů. Mazlí se hodně a to dostávají konzervu nebo kapsičku jen občas :) Momentálně mám doma 2 kočky a jednoho kocoura :) Dva z toho mi chrápou v noci v postely, třetí už nevleze :)

stydlina
Kecalka 112 příspěvků 05.10.14 18:18

My máme právě už jednu kočku.. ta je celkem ochočená.. na zavolání dojde.. ale doma vyloženě jako není.. když se vychrápe v křesle nebo v zimě u krbovek tak chce ven.. tak jsem zvědavá na tohle kotě.. uvidíme no.. jako hlavně že není zablešený a vypadá zdravě :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >