Kdy platit nájem?

7.10.20 21:37

Kdy platit najem

Dobry večer, dne 5.10. Jsem se přestěhovala, při podpisu smlouvy jsem dávala první najem a kauci. Najem se platí dopředu, ale přijde mi nesmyslné, aby po mne opět chtěli 20.10. na měsíc listopad. Když ted tam nebudu ani dva týdny a platila jsem plnohodnotny najem. Nebo? Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
217
7.10.20 21:39

A to nemáš ujednání o placení nájmu ve smlouvě? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17086
7.10.20 21:40

Nájem se platí dle toho, co máš v nájemní smlouvě. Takže 5.10 jsi měla zaplatit poměrnou část nájmu za říjen a 20.10 budeš platit nájem na listopad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
7.10.20 21:43

Podle ustanovení § 2251 občanského zákoníku se nájemné za nájem bytu či domu hradí předem na každý měsíc nájmu a musí být uhrazeno nejpozději do pátého dne příslušného platebního období, nebyl – li ujednán den pozdější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.20 21:50

@Janli ano, mám, ale až ted na to poradně koukám, ze je to nesmysl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14269
7.10.20 21:53

@Elapavelka není to nesmysl. Je to správně. Při nastěhování jsi zaplatila nájem na říjen a teď zaplatíš nájem na listopad. Je to úplně normální postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
7.10.20 21:54

Nevím, co je na tom za problém.

Pronajímali jsme byt, pán přišel v půlce měsíce, tak platil dva a půl nájmu mně (jeden kauce a jeden na další měsíc) a jeden nájem provize realitce. Je to na začátek hodně, ale pak už platí vždycky jeden nájem měsíčně předem (platí tuším k 25., ale netrvám na tom). A samozřejmě kauci dostane na konci zpátky, pokud byt bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
7.10.20 21:58

No teď jsis zaplatila nájem za říjen, a ke konci října zacvakas za listopad. Co na tom nechápeš? Nájem se logicky platí dopředu. Divím se že jsis dokázala pronajmout byt. Prostě ze začátku je víc placení když začínáš.. Pak už bude platit každý měsíc k určitému datu jednou. Jako kdybys chtěla zaplatit nájem za listopad, když sama víš že se plati ten měsíc předem?

Příspěvek upraven 07.10.20 v 22:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3779
7.10.20 22:00
@Elapavelka píše:
@Janli ano, mám, ale až ted na to poradně koukám, ze je to nesmysl…

Proč by to měl být nesmysl? Podle smlouvy máš asi platit předem do 20. dne předchozího měsíce. T. j. 20.10. zaplatíš za listopad. Do 31.10. bydlíš za to, cos platila při podpisu smlouvy. Jestli nejsi s termíny spokojená, mělas to řešit, než jsi smlouvu podepsala.
Neplatíš přece nic navíc (možná krom 4 dnů na začátku října, pokud máš smlouvu až od 5.10. a platilas nájem celý), jenom je to posunté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.20 22:15

@mackA159 stačí to napsat bez urážek ne:)? Je to tady od toho zeptat se, aby se člověk bal zeptat v dnešní době. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama