Kdy přesunout dítě do své postele místo postýlky?

8
7.10.19 22:20

Kdy přesunout dítě do své postele místo postýlky?

Prosím o radu, naše malá bude mít jeden rok a řešíme spaní v postýlce. Hodně se převažuje a má ráda prostor kolem sebe. V noci se 2-3× budí protože naráží do postýlky jak se obrací nebo posouvá. Přemýšlím o tom, zda ji nebude lépe už v dětské posteli s takovou zabranou. Není na to ještě malá? Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1324
7.10.19 22:24

My jsme přesunuli v 15m. Možná by šel driv, kdybychom udělali dřív pokojíček. Máme nižší postel od domestav, kde je ze všech stran zábrana a jenom cca 40cm vlez v nohách postele. Ještě má problém tam usnout přes den, ale vecer úplně v pohodě. Má běžný rozměr 90×200

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
7.10.19 22:27

Řekla bych, že na to malá není :). Ale kromě zábrany bych zvážila i to, jak je postel vysoká, zda na ni dokáže sama vylézt a sama z ní slézt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13126
7.10.19 22:27

Když se boucha, je čas. Měli jsme nejprve 160 cm z IKEA, ta úplně stačila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12668
7.10.19 22:33
@Anka92 píše:
Prosím o radu, naše malá bude mít jeden rok a řešíme spaní v postýlce. Hodně se převažuje a má ráda prostor kolem sebe. V noci se 2-3× budí protože naráží do postýlky jak se obrací nebo posouvá. Přemýšlím o tom, zda ji nebude lépe už v dětské posteli s takovou zabranou. Není na to ještě malá? Poradíte?

dite jsem presunula do sve postele prvni den, co jsem prisla z porodnice.

Dospelackou postylku dostala ted, kratce pred 3 rokem. Zabranu nemam, nedostala jsem se k tomu ji koupit. Misto toho jsem srolovala deku do valecku a vsunula na okraj postele pod prosteradlo. Neni to perfektni, ale plni to ucel. Prvni tyden se mala 2× zvladla pres ten valecek prekulit, na zem jsme pro jistotu dali matraci z mimi postylky, takze se skulila na to. Ale od te doby valecek funguje bezvadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
7.10.19 22:59

Mala bude mit 2 roky a jeste nejakou dobu v postylce bude…taky ruzne narazi, ale to je tim, ze sebou sije..jinak spi krasne…zadne vylejzani atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12668
7.10.19 23:32
@romik0013 píše:
Mala bude mit 2 roky a jeste nejakou dobu v postylce bude…taky ruzne narazi, ale to je tim, ze sebou sije..jinak spi krasne…zadne vylejzani atd…

u nas taky tak. Uz na pul roku dokazala kopat do sprusli jako diva. Tehdy jsem pochopila, na co jsou ty mantinely (do te doby jsem to mela za zbytecnou ozdobu). Nase mimi postylka je natolik prostorna, ze by v ni klidne mohla spat do 4 let, ale zase uz je cas. A taky, mimi postylku potrebuju pro druhatko. Takze byla vystehovana. Zmenu zvladla dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2673
8.10.19 07:22

Na roce mi teda prijde teda jeste dite maly na velkou postel.. Mimino zadnej velkel prostor na spani vazne nepotrebuje, spis naopak. Mala postel dava pocit bezpeci. My jsme dali do velke se zabranou nekdy po druhých narozeninách. A trvalo jeste nekolik tydnu, nez si tam zvykla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1324
8.10.19 11:50

@Pajka89 tak rocni dite uz neni mimino :lol: Zarizovali jsme pokojicek a na co vyhazovat penize za x posteli a matraci… Tohle je variabilni, vyleze si tam kdy chce, nespadne diky zabranam, spi tam bez problem behem 2 dnu. Az bude vetsi, tak odendame bocnice a pridame nastavce na nohy, aby to mel stejne vysoke jako bezne postele. Ale ja celkove toho naseho honed rychle vnimala jako velkeho kluka a I dost samostatneho. Nekdo ma holt dite, pro ktere je vhodnejsi postylka do 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama