Vstávání k miminku

20.9.19 04:19

Vstávání k miminku

Ahojky :mrgreen: jen mě zajímá, jaký máte názor na vstávání k miminku v noci, když je chlap doma na dovolené? Mají vstávat oba nebo jenom mamka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.9.19 04:28

Ahojinky, zalezi na domluve partneru, jako u vseho.
Pokud jde o to, ze by ses nekdy rada vyspala, pak to partnerovi rekni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1506
20.9.19 04:39

Zalezi jestli je dite kojene nebo na UM. Ke kojenemu asi nebudou vstavat oba (tedy na krmeni… pokud se vzbudi z jineho duvodu, nebo je stale vzhuru i po krmeni, tak klidne by zena mohla jit spat a mimco prevzit chlap). Nas je na UM a kdyz ma manzel volno, tak se ve vstavani stridame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12630
20.9.19 04:49

Ke kojenemu musí matka, co by s nim chlap dělal? :D já mám teda postýlku vedle svoji postele takže nevstavam, jenom přehodim malého od něj k sobě a po nakojeni a usnuti ho zas odsoupnu :mrgreen:
edit: a u nás se chlap treba ani nevzbudí, když malej začne plakat nebo se vrtet. To už musí být šílený jekot trvající pár minut, aby to chlapa probralo :D zatímco já reaguju většinou i na to, že se malej začne víc hýbat a ani nemusí plakat nebo vydávat další zvuky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
20.9.19 05:06

Podle by měli určitě oba vstávat ale ke kojení jen mamka :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.19 05:25

Tak na kojeni jsem vstavala samozrejme ja.. Ale kdyz dite v noci rvalo z jinych duvodu, tak vstaval a choval i manzel.. I kdyz sel rano do prace :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28794
20.9.19 06:10

Jen matka. Ke kojenemu i na UM. Je biologicky a hormonalne vybavena na prerusovany spánek v prvních nekolika měsících zivota dítěte. Pokud se dítě v noci často budí ještě po 1.narozeninach, bývá někde chyba.
Nevidím jediný důvod, proč by se chlap, který jinak vstává do práce, nemohl o dovolené vyspat, pokud se jinak přiměřeně zapojuje, víc o dovolené uklidí, uvaří nebo dovolenou využije treba k mužským pracím doma, opravám, na které v beznem režimu není čas.

Nepovazuju za správné, aby si jen válel sunky, ale nutit ho vstávat k miminu jen z principu dnešní doby, kdy se role nepřirozeně obracejí, není taky správné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1875
20.9.19 06:33

Vstávám jen já, protože kojím, ale já prostě dceru v polospánku vezmu, nakojím, položím a vlastně ani nevím, kolikrát se mimino v noci budí, k tomu chlapa nepotřebuju.
Když ale začnou v noci řvát starší, když jsou teda nemocní, tak ho posílám pro prášky/pití/co je potřeba a já utěšuju, zjišťuju, co se vlastně děje.

Navíc když se manžel nevyspí, tak je mnohem protivnější než já :)

Ale přes den se zapojuje ukázkově :palec: do chodu celé domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1973
20.9.19 06:45

Na kojení já, pokud brečela z jiného důvodu, vstával i manžel. Já rozhodně nejsem na nevyspání vybavená, takže jsem se hodlala vyspat i kdyby to zastánce tradičních modelů mělo zabít :mrgreen: joo kdyby byl manžel řidič nebo podobně na pozornost náročná profese, to by bylo asi jiný, ale na pohodlnou práci v kanceláři, to moh bejt klidně nevyspalej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5389
20.9.19 06:46

Ono je vstávat a vstávat - podle toho jak je dítko staré, co potřebuje atd. V noci stávám já, ale mám ranní ptáče, pátá je jeho, zítra prostě v 5 vstává muž aji kdyby nevím co, chci vědět jak vypadá vstávání v 7 po 3 měsících :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.19 07:00

@Nikylump Miminko se většinou budí na kojení, s tím chlap asi moc nepomůže… U nás nevstával nikdo, protože miminko bylo s námi v posteli, zaknouralo, dostalo prso a spalo se dal.. Manžel ani nezaregistroval, že dítě v noci něco potřebovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
20.9.19 07:05

U nás v noci vstávám výhradně já, ale přes den třeba o víkendu nebo odpoledne, když je muž doma z práce, se dám klidně slofika a on nemá problém se o děti postarat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.19 07:18

Za mě by měl určitě občas také vstávat k miminku, je to přeci jen taky jeho dítě. Měla jsem výhodu a mám, že manžel stával k oběma dětem, vždy jsme se dohodly. Žena si tak alespoň může trochu odpočinout. U mě byl problém, že když jsem vstala, tak jsem pak dlouho nemohla usnout. Všichni už spali a já třeba další dvě hodiny jsem byla vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
20.9.19 07:31

Už skoro 10 let vstávám ja… Mám lehčí spaní takže stačí jen šustnuti a jsem na nohou starší už je v pohodě ta přijde jednou za čas kolem půlnoci, že má žízeň no a mladší (15 měs.) tak ta se budí od mimina co hodinu. Chlap se vzbudí jen pokud „řev, brek“ trvá delší dobu případně zvyšuje na intenzitě :lol: :lol: blbý je že už si ani nepamatuju kdy jsem spala celou noc v kuse :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4863
20.9.19 07:37

Tak si vezmi dítě do postele a nemusí vstávat nikdo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu