Lhůty pro proběhnutí soudu o svěření do péče a alimenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 09:37
Kdy probehne soud

Holky nevite jake jsou v Praze lhuty pro probehnuti soudu o svereni do pece a alimenty? Podala jsem navrh na konci kvetna, co vim tak akorat otec ditete dostal oznameni ze jsem to podala. Me neprislo nic. Zacinam z toho byt nervni, navic otec ditete mi nic neplati.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Muz007
Nováček 4 příspěvky 06.08.19 09:40

Kazdopadne si zarid soukromou datovou schranku, soud je pak povinen ti to dorucovat elektronicky ihned po rozhodnuti

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 06.08.19 09:41
@Muz007 píše:
Kazdopadne si zarid soukromou datovou schranku, soud je pak povinen ti to dorucovat elektronicky ihned po rozhodnuti

a pak s tím bude muset dodržovat vše, co ji zákon ukládá :think: třeba podávat daňový přiznání přes DS. No nevím, jestli je toto nejpodstatnější v řešení péče a alimentů :think:

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 06.08.19 09:43
@Anonymní píše:
Holky nevite jake jsou v Praze lhuty pro probehnuti soudu o svereni do pece a alimenty? Podala jsem navrh na konci kvetna, co vim tak akorat otec ditete dostal oznameni ze jsem to podala. Me neprislo nic. Zacinam z toho byt nervni, navic otec ditete mi nic neplati.

Podala jsi to na konci května -) v červnu to soud nastudoval a vyzval otce k reakci, to máš konec června začátek července. Opět se s tím musel soud seznámit a následně tě buď vyzve k doplnění nebo nařídí slyšení, jehož termín bude odrážet zahlcenost soudu. Počkala bych do konce srpna a když nic zavolala bych si tam ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 09:47
@Keyllah píše:
Podala jsi to na konci května -) v červnu to soud nastudoval a vyzval otce k reakci, to máš konec června začátek července. Opět se s tím musel soud seznámit a následně tě buď vyzve k doplnění nebo nařídí slyšení, jehož termín bude odrážet zahlcenost soudu. Počkala bych do konce srpna a když nic zavolala bych si tam ;)

Diky.. ja tam volala ale nikdo to nebere. Tak ja budu jeste cekat no, co mi zbyva

Lama Lama
Hvězda diskuse 54391 příspěvků 06.08.19 09:49
@Keyllah píše:
a pak s tím bude muset dodržovat vše, co ji zákon ukládá :think: třeba podávat daňový přiznání přes DS. No nevím, jestli je toto nejpodstatnější v řešení péče a alimentů :think:

Já jsem s ní max spokojená. I to podání přes DS je v cajku. A jestli je zaměstnaná, tak povinnost podávat DP nemá.

Muz007
Nováček 4 příspěvky 06.08.19 09:52

Soud muzes take upominkovat pro necinnost, ale tam uz budes potrebovat pravnika, aby to sepsal…
ad DS, ano, priznani pak musis podavat pres DS, jinak dostanes pokutu 2000 Kc. Ale dlouhodobe se ti to vyplati.

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 06.08.19 09:56
@Muz007 píše:
Soud muzes take upominkovat pro necinnost, ale tam uz budes potrebovat pravnika, aby to sepsal…
ad DS, ano, priznani pak musis podavat pres DS, jinak dostanes pokutu 2000 Kc. Ale dlouhodobe se ti to vyplati.

upomínkovat soud? no v momentě kdy jede v zákonných lhůtách, zakladatelka se tam ještě ani nedovolala a mají před určením péče a alimentů, je to super nápad jak dostat soudce na svoji stranu ;)

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 06.08.19 09:57
@Lama Lama píše:
Já jsem s ní max spokojená. I to podání přes DS je v cajku. A jestli je zaměstnaná, tak povinnost podávat DP nemá.

já ji právě reálně nemám a nechci, jsem stará škola, hezky vše na papíru, ale kámoš ji má a právě vím, že loni s tím nepodání přiznání přes DS měl celkem problém...….

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:06
@Anonymní píše:

Podle toho jaky soud. My jsme meli P4 (micanky) a hrůza, stani jsme meli co 2 mesice na hodinu a trvalo to rok. A to nebylo vecne nic sloziteho, zadne posudky atd. Vyzyvala bych tatku, at na to mas pak doklady. Me tatka neplatil rok a pul ani korunu a pak vypadal jak lakomec (vydelaval fakt 3× vic nez ja a nemel zadne zavazky) a soudkyne mu to nakonec spocitala ;) do minulosti ne, ale do budoucnosti. Celkem cumel, ted na tom stavim a kdyz ma nejake silene napady o placeni (napr. Ze mu budu kazdy rok platit pulku nove znackove lyzarske vybavy nebo golf), tak se staci zminit, ze zaktualizujeme alimenty a je klid (mezitim ma odhadem zase 2× vyssi plat, zatimco ja asi jen o 10%)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:17
@Anonymní píše:
Podle toho jaky soud. My jsme meli P4 (micanky) a hrůza, stani jsme meli co 2 mesice na hodinu a trvalo to rok. A to nebylo vecne nic sloziteho, zadne posudky atd. Vyzyvala bych tatku, at na to mas pak doklady. Me tatka neplatil rok a pul ani korunu a pak vypadal jak lakomec (vydelaval fakt 3× vic nez ja a nemel zadne zavazky) a soudkyne mu to nakonec spocitala ;) do minulosti ne, ale do budoucnosti. Celkem cumel, ted na tom stavim a kdyz ma nejake silene napady o placeni (napr. Ze mu budu kazdy rok platit pulku nove znackove lyzarske vybavy nebo golf), tak se staci zminit, ze zaktualizujeme alimenty a je klid (mezitim ma odhadem zase 2× vyssi plat, zatimco ja asi jen o 10%)

Jo je to Praha 4. A k cemu mam vyzvat tatku? On nekomunikuje a nespolupracuje

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:23
@Anonymní píše:

A jak to ze ti to nemusel vyplatit zpetne?

Muz007
Nováček 4 příspěvky 06.08.19 10:32

@Keyllah upominku posilas nadrizenemu soudu, takze soudce se o tom ani nedozvi. pokud ti pripad stoji rok tak ti nic jineho ani nezbyva. Jen tvrdim, ze ma pisatelka jen tuto moznost pokud by to bylo extremni.

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 06.08.19 10:38
@Muz007 píše:
@Keyllah upominku posilas nadrizenemu soudu, takze soudce se o tom ani nedozvi. pokud ti pripad stoji rok tak ti nic jineho ani nezbyva. Jen tvrdim, ze ma pisatelka jen tuto moznost pokud by to bylo extremni.

jakože by měli soudce řešit pro průtahy a on se o tom ani nedoví? ale běž, realita je opravdu jiná ;)

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 06.08.19 10:46

Já podávala v únoru návrh na zrušení PP, na začátku července proběhl soud. Rozsudek stále ještě nemáme, i když myslím, že je na to lhůta 30 dnů :nevim:. Jsou prázdniny, tak si říkám, že když to čekalo takhle dlouho, už se to nepo…

Za chvíli jedu na dvoču, tak to budu uhánět pak.

Jinak k DS - Za mě je teda elektronické podání daní mnohem pohodlnější než papíry, dělám si ho už roky sama, vypním online a jen na konci zvolím odeslat přes DS. Jinak mi to vyhovuje, vím o všech důležitých věcech, jsem těhotná s druhým prckem a nemusím se tahat osobně na úřady. Sice to dělají neradi, ale musí se mnou komunikovat přes DS, takže jim tam můžu cokoli poslat z domova :-).

Jediné, co mi vadí je neuchovávání zpráv, ale to se dá řešit připlacením trezoru. Štvě mě ale, že to takhle zpoplatňují.

OS - Soud podáno na Prahu 6, nesmyslně přeposláno an Prahu 3, proto delší zdržení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama