Kdy pustit puberťáka poprvé pařit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
marselina03
Závislačka 3313 příspěvků 08.09.17 10:06
Kdy pustit puberťáka poprvé pařit?

Ahoj mám na vás dotaz. Kdy jste poprvé pustili vaše děti pařit? Syn nastoupil do prváku a šíleně prudi aby mohl večer ven a mě přijde prostě že má ještě čas ale pokaždé slyším že všichni ostatní už dávno chodí.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Taky jedna
Extra třída :D 11964 příspěvků 08.09.17 10:11

Co znamená „pařit“?
Můj syn tedy v prváku už občas večer venku býval, ale ne že by šel pařit, šel prostě s kamarádama, ne do baru, na diskotéky atd. (což mi evokuje to slovo „pařit“). Jezdil i částo s kamarády na víkend, ale do přírody. Na diskotéky a do baru bych ho nepostila do osmnácti let :D

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.09.17 10:12

A do prváku čeho? :) Nechceš raději napsat, kolik mu je? ;)

edit.: Už jsem si zobrazila podpisy, takže vidím rok narození. Jestli tím „pařit“ myslí někam chlastat, tak bych byla proti. Když mě bylo tolik, tak tohle fakt nebyla běžná zábava většiny třídy, spíš fakt jen „vybraných“ jedinců.

Příspěvek upraven 08.09.17 v 10:15

divine woman
Extra třída :D 11012 příspěvků 08.09.17 10:14

V prváku je dětem nejméně 15. A ven jsem své děti s kamarády pouštěla, měly zákaz kouřit a pít alkohol. A samozřejmě stanovenou dobu návratu.

marselina03
Závislačka 3313 příspěvků 08.09.17 10:15

@Taky jedna no právě že je kousek takový klub a tam se dělají koncerty a chce jít tam že přijde do jedné. Jenže mě se to nelíbí. Stále přemýšlím jestli jsem fakt tak divná proroze tam fakt jsou samé děti 15 a 16 let a buď prostě není normální že rodiče děti pouští tak brzo nebo nejsem normální já. tak se ptám na názor protože nevím no.

marselina03
Závislačka 3313 příspěvků 08.09.17 10:16

Jo v únoru mu bylo 15 pro upřesnění

PETRAKIM
Kecalka 149 příspěvků 08.09.17 10:17

Mě pustili naši v 15 letech o prázdninách před nástupem na SŠ, šla jsem poprvé sama s kámoškou na čoch (zábava s živou muzikou) do vesnice cca 4 km od naší. No, vrátily jsme se kolem 1 v noci po svých a v pořádku. Sice si vzpomínám, že jako takové polodítě jsem dělala věci, na které by rodiče pyšní nebyli, ale měla jsem v sobě takovou tu vnitřní brzdu, co mi říkala, že tohle už fakt ne. Takže já bych pustila - ono když budete zakazovat, najde si cestu, jak dosáhnout svého. Spíše jen podpořte, že mu věříte, že ví, co dělá a co by dělat neměl a že v případě nouze ať volá. A také mu dejte mantinel, do kdy se má vrátit. Co se týče alkoholu, tak ten i kdybyste zakázala, tak si v případě potřeby stejně „lízne“. Proto ta věta, že mu věříte, že ví, co má a nemá dělat. Já jsem v tomto věku chtěla po rodičích spíše větší podporu a jistotu, že mi věří, než aby mi dávali zákazy a poučování. To akorát způsobovalo opak - byla jsem více utržená ze řetězu.

Emimin7
Echt Kelišová 9446 příspěvků 08.09.17 10:17
@marselina03 píše:
@Taky jedna no právě že je kousek takový klub a tam se dělají koncerty a chce jít tam že přijde do jedné. Jenže mě se to nelíbí. Stále přemýšlím jestli jsem fakt tak divná proroze tam fakt jsou samé děti 15 a 16 let a buď prostě není normální že rodiče děti pouští tak brzo nebo nejsem normální já. tak se ptám na názor protože nevím no.

Já začal v patnácti chodit o víkendech. Tenkrát jsem se snad pokaždé poblil. :mrgreen:

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 08.09.17 10:19

Já chodila i dřív, zdrhala jsem se ségrou oknem do vedlejší vesnice na zábavu :mrgreen: od 15ti už v pohodě ale to bylo opravdu z vesnice do vesnice kde se každý znal. S rodinou žiji v Praze a dceru v 15ti asi nepustím :think:

marselina03
Závislačka 3313 příspěvků 08.09.17 10:21

@PETRAKIM no toho se prave bojím že když budu zakazovat tak si cestu najde stejně. V tom klubu se prý dostávají náramky podle věku kvůli alkoholu a přísaha že by nepil. Ale… Vim že já si taky našla cestu jak ochutnat zakázaný. Toho se prostě bojim

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 7585 příspěvků 08.09.17 10:23

Já chodila od 14 :-) naši mi věřili a na výchovu bylo stejně pozdě :-P

marselina03
Závislačka 3313 příspěvků 08.09.17 10:23

@Emimin7 no to bych ho asi prizabila ;) ono já taky nebyla svatá ale jde o moje dítě no tak se bojím

LindaPraha
Extra třída :D 14977 příspěvků 08.09.17 10:29

Me taky pousteli v prvaku. Ale nejdriv jsem mohla do 10 vecer, pak 11, 12… Proste kdyz jsem prisla vcas, tak se vedelo, ze je spoleh a posleze uz jsem hlasila, ze proste prijdu v noci (to az ve druhaku)

Emimin7
Echt Kelišová 9446 příspěvků 08.09.17 10:30
@marselina03 píše:
@Emimin7 no to bych ho asi prizabila ;) ono já taky nebyla svatá ale jde o moje dítě no tak se bojím

Třeba je to tak lepší, já už jsem delší dobu naprostý abstinent. :mrgreen:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.09.17 10:31

Jde o důvěru v toho puboše. To je asi kus od kusu, to musí vědět rodiče, zda se mu dá věřit. A pak taky tady máme různé relevance toho, co kdo jak vnímá z rodičů. Jednomu rodiči se zdá být koncert ve vedlejším městě v pohodě, jiný rodič do osmnácti bez dozoru nepustí ani náhodou.

Za sebe, já ty hranice mám velmi nízko - já teda mám kluky ještě malý, a le… protože já sama měla velkou kupu volnosti. Dělala jsem blbosti, naštěstí se nikdy nic nestalo… ale byla jsem si vědoma toho, že dělám blbosti a co riskuju. Chci říct, té odpovědnosti jsem si byla vědoma. A blbostma nemyslím nic, abych skončila na záchytce nebo u policajtů. Právěže tak daleko jsem nikdy nezašla - byla jsem si vědoma. A měla jsem tu důvěru, že.. nezajdu. A že se může stát cokoli… může. Komukoli z nás.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama