Kdy se objednat do CAR?

27.6.08 12:25

Kdy se objednat do CAR?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti a hlavně poradit, jestli se již máme objednat do CAR nebo ještě čekat?
Byla jsem třikrát těhotná. Poprvé - spont. potrat 6tt (08/05), z druhého těhot. máme dvouletou cácorku, avšak s postižením CNS (VVV diagnostikována v 31tt, amniocentéza - v pořádku). O další dítko se snažíme od srpna 07, bylo nám také dporoučeno od odborníků jako velký přínos pro naší handicapovanou holčičku. Třetí těhotenství - spont. potrat 6tt (02/08. Naše gentetické, chromozomální vyšetření v pořádku. Můj doktor sice zatím CAR neřeší, ale mě už to beznadějné čekání nějak ubíjí (však to znáte). Taky jsem se teď dozvěděla, že se např. do Gennetu můžete objednat bez doporučení dr. (chtěla bych do Gennetu, byli jsme tam s manželem již na zmiňovaném chromozom. vyšetření po druhém potratu).
Co se týče věku, tak ten mě zatím netlačí, je nám oboum 27.
Proto chci poprosit o vaše zkušenosti, příp. názor, jestli třeba ještě půl roku, rok, čekat nebo to už zkusit? Kdy jste byly odeslané do CARu vy?
Moc díky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.6.08 13:29

Mě poslal doktor do caru zhruba po roce a 3 měsících, protože nemáme dobré vysledky spermiogramu, tak prý aby to dopadlo tak nás pošle tam, ale kdyby se k tomu neměl tak bychom šli sami. Já si do toho mého caru taky volala a vzali by nás i bez doporučení, ale nechtěla jsem obcházet svého lékaře, protože mi dělal nezbytná vyšetření.
Myslím si, že by ses stejně tady půl roku, rok zbytečně trápila a třeba ti to i pomůže, když budeš vědět, že se něco děje a snaží se ti pomoc. Nejspíš bych už nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
27.6.08 18:20

Ahoj, tak my jsme začali chodit do CARu ani ne po roce snažení - domluvila jsem se s dr. a ta mi vyhověla a napsla doporučení. S malým jsem otěhotněla hned po vysazení HA a teď se marně snažíme o druhé mimi a nechci čekat několik let než se to povede přirozeně!
Před měsícem jsem otěhotněla (s pomocí inseminace), ale o mimi jsem přišla asi po 3-4 týdnech! Teď čekám na MS a budu opět pokračovat ve snažení pod dohledem CARu!

Přeji hodně štěstíčka při snažení a brzké otěhotnění, které bude v pořádku!!!

• Nahlásit
  • Citovat
10468
27.6.08 21:27

Ahoj, objednat se můžeš bez doporučení kam chceš, záleží na tobě. Myslím že tě nevyhodí ze žádného :wink: Jestli chceš do gennetu tak tam jdi, vzhůru do toho a držím pěsti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama