Interupce nebo vyvolání porodu

Anonymni
13.6.08 11:05

Interupce nebo vyvolání porodu

Ahoj všem, v pondělí mě na Bulovce čeká buď interupce nebo vyvolání porodu. V ten den budu ve 14tt.. Pro ukončení jsem se rozhodla po špatném screeningu, kdy bylo zjištěno u plodu - downův syndrom.. Chtěla jsem se zeptat, jestli tu někdo je, kdo měl stejné problémy, a kdy se začal snažit o další dítko? Mě je 27 let a jedno zdravé dvouleté dítko mám.. Jsem z toho taková v šoku, protože jsem takový ortel nečekala. Toto těhotenství přišlo neplánovaně, a když jsem si zvykla, že budeme čtyři a vytrpěla celodenní nevolnosti, tak je konec :( Fakt depka až na půdu.. Ještěže je léto a před námi dovolené…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4419
13.6.08 11:10

To je mi moc líto, ale smím se zeptat, jaký to byl screening?? To rozhodnutí je pouze na vyšetření NT nebo krve, nebo jsi byla na plodovce???? Protože na plodovku se přeci chodí až déle, nebo ne???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.08 11:55

Vyšlo mi vysoké NT 3,5mm, i nízké hodnoty v krvi = pozitivní screening.. Nechala jsem si proto v Gennetu odebrat choriové klky z děložní stěny, která obsahuje stejnou genetickou výbavu jako plod, takže je to 100% :( Ještěže je tato možnost, protože čekat ještě pár týdnů na plodovku…

• Nahlásit
  • Citovat
3011
13.6.08 12:08

Jsem z toho nějaká zmatená, jednalo se o výsledky na testy AFP? Já jdu na krev až v 16. týdnu a výsledky poté mají být do 3 týdnů. Zdá se mi to nějak moc brzy, kdyby se jednalo o testy AFP :?: :!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.08 12:24

Katrinko: jedná se o screening, který se provádí jen na některých pracovištích, a to mezi 11-13tt.. Více na www.gennet.cz (je to v ostavci screening kombinovaný multimarkerový - bod č.2)

• Nahlásit
  • Citovat
7927
13.6.08 12:42

ahoj Anonymní je mi to moc líto úplně vím co přožíváš..... Mě u prvního miminka bylo zjištěno až ve 32tt Edwardsův syndrom na UTZ a odběr pupeč.krve to potvrdil. Bohužel se na to přišlo takhle pozdě takže jsem Filípka donosila do 38tt a pak porod. Filípek na vady neslučitelné se životem umřel za 2dny.Bylo to strašně období ani někdy nechápu jak jsme to ustáli. Oba s maželem jsme v pořádku prostě náhodná chyba chromozomů vešli jsem se do 1%.
Otěhototněla jsem za cca 4měsíce a dnes mi doma lítá nádherná skvělá šikulka Terezka má 14měsíců a na Filípka stále myslíme ještě nechápe, že z nebíčka se na ní Filípek dívá ale maminka jí o něm povídá.

Holka drž se budeme na tebe myslet. Je lepší, že se na to přišlo takhle brzy. Přejeme všichni co jsme doma hodně sil.
Kdyby jsi se chtěla na cokoli zeptat ptéj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.08 13:02

Katty, tak to je také moc smutný :( A u tebe ještě horší, že se na to přišlo takhle pozdě.. Já jsem ráda, že v dnešní době existuje screening na konci třetího měsíce, který je přesnější než triple testy. Za Nely 04/2006 (moje dcera) to ještě nebylo… Tenkrát jsem měla celé těhotenství bezproblémové a toto - taky blbá náhoda s chromozómama…

Každopádně na mě ještě ani není těhotenství znát, takže doufám, že se z toho brzo oklepu.

• Nahlásit
  • Citovat
7927
13.6.08 13:07

Já rodila u Apolináře Filípka 3/06 a Terezka se narodila u Apolináře také 4/07 :-)
Jo jo je strašně moc dobře, že je ten scereening v prvním trimestru který jak píšeš je mnohem přesnější a dokáže odhalit případně vady. Já na něm poprvé nebyla jelikož za normálních okolnosti kdy jsou UTZ ok se neposílalo. Dnes už se dělá častěji a chtějí dr.aby se posílalo na ten kombinovaný test plošně, což by mělo být.

Tak ať to psychicky ustojíš hlavně je důležitá podpora rodiny, manžela a tak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.08 15:01

Terezka je taky beranka? Nela je velký živel :lol:

Určitě je fajn, že chtějí dr zavést plošně kombinovaný screening, čím dřív se zjistí problémy v těhotenství, tím líp.. Tak může se stát cokoliv i poté, ale to jiná kapitola.

Teď jsem byla u sousedky na pokec, která letos v dubnu přišla o mimčo ve 22tt, protože jí praskla voda z důvodu zánětu na pupečníku.. Taky blbá náhoda :(
Chtěla jsem taky vědět co mě čeká atd. Tak mi říkala, že klasický šestinedělí.. Uff, tak to jsem k.o. už teď :(

• Nahlásit
  • Citovat
7927
13.6.08 15:22

ale neboj člověk překoná v životě tolik životních zkoušek. Vím lehce se to radí, ale já tím vším sama prošla vím o čem mluvím a mneboj šestinedělí uteče jak voda :-) a ten čas přebolí vše přebolí

Jo Terinka je pěkný čertík :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.08 18:09

Ahoj anonymní: jsi teď v podobné situaci, jako já v lednu 07, v 12.týdnu se dr. na ultrazvuku něco nezdálo a tak mě poslal na odběr choriových klků, výsledek - Edwardsův syndrom, vada neslučitelná se životem,stejný případ jako Katy.
Dva dny na to jsem už ležela v nemocnici. Myslím,že nebudeš mít na výběr, interupci dělají jenom do 12tt já byla taky ve 14tt a už jsem musela na ukončení, u mě teda nastali nějaké komplikace, ale nechci Tě strašit, jen se připrav na to, že už asi na interupci nebudeš moct.
Snažit jsme se začali po 3 měsicích, v listopadu jsem otěhotněla, ale opět to nedopadlo dobře, ZT v 7tt, no jo osud si s náma zahrává, ale věřím,že do třetice všeho dobrého a i my se dočkáme zdravěho miminka :wink:
Držím Ti palečky ať to všechno zvládneš
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.08 19:06

Teda Zuzanko, moc ti držím palce, ať máš ve třetím pokusu štěstí..

Já se dost bojím vyvoláním porodu, ale když to bude muset být, tak co se dá dělat.. Dr z Gennetu říkala, že se na Bulovce rozhodnou podle velikosti plodu, ale je asi lepší se připravit na nejhorší :(
Chtěla jsem se tě zeptat, pak si měla klasické šestinedělí (krvácení)? Já vím, že při malé interupci se špiní ještě druhý den, ale nevím, jak je to když ty plody jsou starší…

• Nahlásit
  • Citovat
17.6.08 06:57

Anonymní - musela jsem dodržet klasické šestinedělí, ale nekrvácela jsem jen lehce špinila ze začátku, kdybys krvácela moc tak tě ani z nemocnice nepustí, už druhý den po potratu bys neměla krvácet. Já dostala ještě nějaké antibiotika pro případ infekce, naštěstí se to obešlo bez ní, ale taky si o něco řekni, jistota je jistota.
Drž se holka, hold osud si s námi zahrává, ale my jsme statečné a vydržíme ten nápor :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
17.6.08 21:12

Ahoj,
já měla loni v listopadu taky přerušení těhotenství ve 14tt. Taky z NT zjistili vadu neslučitelnou se životem- tzv. Patau syndrom. Měla jsem jít původně na vyvolání porodu ale když jsem ráno nastoupila do nemocnice tak doktor na příjmu zkonstatoval že tam není už srdeční činnost a že se udělá jen revize. Jinak jsem pak špinila jak po klasické revizi a měsíčky jsem dostala za měsíc. Tak budu držet pěsti ať to psychicky zvládneš. Já měla co dělat abych se psychicky nesložila. Musím říct upřímně že mě hodně pomohly i holky v diskuzi život po potratu tady na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.6.08 21:15

Ahoj. Moc me mrzi, co te potkalo.
Ja prisla o miminko 3krat. Poprve zjistili, ze neni srdecni akce v 16tt, miminko odpovidalo myslim cca 14tt. Zijeme v cizine a dali mi na vyber bud cekat na spontanni potrat nebo na klasickou revizi delohy. Ja cekala, takze vse probehlo samovolne bez zasahu lekaru. Po psychicke strance je to ale hooodne narocny. V Cechach to myslim takhle ani vubec nejde - posilaji na revizi vzdy, zadne cekani na spont.potrat… To je ale jedno, kazdopadne pisu to hlavne proto, ze SNAD by to melo jit tedy klasickou revizi a ne vyvolavanim. Drzim ti palecky a preju hodne sil. Jana.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama