Reklama

Kdy zabere železo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 18:08
Kdy zabere železo

Ahoj holky, chci se zeptat těch, co byly někdy nuceny užívat železo - kdy tak začne zabírat? Beru Ferro Folgamma 1× denně, zažívací potíže z něho nemám. Děkuji…

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10844 příspěvků 12.08.18 18:17

tak po třech měsících

Dojcanis
Závislačka 3658 příspěvků 12.08.18 18:30

Me trvalo cca 5 mesicu.Mela sem tezkou anemii,a brala teda daleko vic druhu prášku na zelezo.A taky větší dávkování..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 19:31

Ježíš fakt taková doba jo ? :-o já mám tedy ' jen ' železo v krvi pod normu jinak anémii ne. Tak možná leda k tomu zkusit nějakou ' železnou ' dietu mě napadá.. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 19:34
  • jo ale vlastně ještě - jsem se zeptala blbě - ne kdy se to vyléčilo úplně ale kdy prostě začalo být vidět zlepšení…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 19:37

Mně zabralo hned za měsíc, kdy se mi hemoglobin zvedl ze 117 na 129. Není od věci to podpořit jídlem - červená masa, játra, ořechy, kopřivový čaj, řeřicha, pórek, listová zelenina, granátové jablko. Prosím anonym - informace o zdraví.

Dojcanis
Závislačka 3658 příspěvků 12.08.18 20:26

Ja mela hodnotu neco přes 90.Takže sem měla extra nízkou.Viditelný zlepšení bylo po nějakých 5mesicich a vyléčení zhruba za 8-9 měsíců.A ty máš ty prášky na předpis? Ja měla maltofer.Pak sem si ještě ze svýho koupila ruzny zelezo v tabletkach (ono,to co nemáš na predpis,se hůř vstrebava,spíš vůbec,proto sem jich brala hodně)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 20:49
@Dojcanis píše:
Ja mela hodnotu neco přes 90.Takže sem měla extra nízkou.Viditelný zlepšení bylo po nějakých 5mesicich a vyléčení zhruba za 8-9 měsíců.A ty máš ty prášky na předpis? Ja měla maltofer.Pak sem si ještě ze svýho koupila ruzny zelezo v tabletkach (ono,to co nemáš na predpis,se hůř vstrebava,spíš vůbec,proto sem jich brala hodně)

Ano, na předpis, bylo mi 3 měsíce děsně slabo a pak se to z krve konečně zjistilo proč…nebo aspoň doufám že je to teda tím. Neřekli mi jak moc, jen že ho mám prostě mimo normu. A beru Ferro Folgamma…
Když to začalo, pojala jsem sama podezření že za tím může vezet krevní ztráta a koupila si syrup Maxi Vita, laktát železnatý , a brala ho. Je fakt že se to TROŠIČKU potom zlepšilo ale nic moc . No ale byl ten syrup strašně cítit železem a mně to hrozně vonelo ! :) Tak jsem si právě říkala jestli to něco neznamená :think: ale prostě prekecat doktory k testům byl oříšek. Zpětně ale chápu proč asi ten syrup moc nepomohl je tam toho železa celkem málo.

iiiv
Extra třída :D 10844 příspěvků 12.08.18 21:04

hlavně k tomu užívej vitamín C, jinak se železo nevstřebá. A když se bere železo, tak se musí opatrně s mléčnými výrobky, ty snižují účinnost vstřebávání.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 12:46
@iiiv píše:
hlavně k tomu užívej vitamín C, jinak se železo nevstřebá. A když se bere železo, tak se musí opatrně s mléčnými výrobky, ty snižují účinnost vstřebávání.

Beru dvě hodiny po snídani, zapijim vodou. Úplně na lačno se to brát bojím přece jenom to musí být nějaká agresivnější látka ..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 12:50

No a jinak následovně piju čaj směs řepy kopřivy aj pár bylinek , v jedné dobre knížce se píše že jedna holka nesnášela železité tablety tak si každý den davala drcenou kopřivu a krevní obraz ji to prý spravilo. Tak abych měla nějakou pojistku :) já na to maso prostě nejsem. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama