Větší cysta na vaječníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 11.08.18 21:19
Větší cysta na vaječníku

Ahoj holky,

jakou máte zkušenost s cystami?

Kdo z vás musel na operaci (klasickou nebo laparoskopii) a kdo měl štěstí a nakonec se mu operace vyhnula?

Budu ráda za vaše zkušenosti ;).

Příspěvek upraven 13.09.18 v 18:31

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 23:10

Měla jsem asi 7cm, zkoušelo se všechno možné, ale furt nic, tak že teda laparo. No, mám jeden vaječník komplet, z druhého zbyl malý kousek :( jinak zákrok a všechno v pohodě, teď o nějaký čas později je to takové divné. Když ovuluje ten co je v pohodě, tak nic divného se neděje, když ovuluje ten zbyteček, tak je to dost náladové - občas to bolí (první tak 2 - 3 měsíce ovulace úkrutně bolela, pak to přestalo), občas je z toho 2× tolik krve než na co jsem zvyklá, jindy to zas přešlo do výrazných těhotenských příznaků a pak o asi týden a půl později větší bolest a MS, pak zas to bylo v klidu. Na druhou stranu jsem byla na x kontrolách a zatím nikde nic naštěstí, takže to snad zůstane u jedné jediné.

xx

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 12.08.18 05:49

Anonymní, to mne moc mrzí, že jsi nakonec musela na zákrok a necítíš se po něm úplně dobře. Ale je dobře, že ti zachovali druhý vaječník i vejcovod, i když není úplně fit.

Zkoušela jsi při léčbe kontryhelový čaj? Hodně holek jej doporučuje, takže jej teď piji ve velkém… A zajímalo by mne, jestli opravdu pomáha ;).

edding400
Kecalka 138 příspěvků 2 inzeráty 12.08.18 07:43

Ahoj, já měla taky cystu. Cvičila jsem pilates a pila hodně šalvěj. Na kontrole už pak cysta nebyla.

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 12.08.18 11:20

@edding400 to ti krásně vyšlo! A jak jsi ji měla velkou? Za jak dlouho zmizela?

luca241
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 12.08.18 13:47
@Eveelin píše:
Ahoj holky,

jakou máte zkušenost s cystami na vaječníku (ten normální druh naplněný čirou tekutinou)?

Kdo z vás musel na operaci (klasickou nebo laparoskopii) a kdo měl štěstí a nakonec se mu operace vyhnula?

Mám teď čerstvý nález a už i termín zákroku..

Byla jste některá na zákroku v Thomayerově nemocnici?

Budu ráda za vaše zkušenosti ;).

Mám cysty už asi 15 let v podstatě pořád, někdy je delší dobu klid- ted třeba rok, jindy jede jedna za druhou.Některé se vstřebaly, některé praskly (bolest ukrutná, ale po ca 30 minutách ok).Z mé zkušenosti- do zhruba 5cm se to vstřebá, praskne, …co je větší, tak laparo.Ale tak je to u mě, není to všeobecné.Byla jsem na laparo 2×.Jednou k tomu i odstranění endometriozy, jednou pouze kvůli 10cm cystě.

edding400
Kecalka 138 příspěvků 2 inzeráty 12.08.18 14:06
@Eveelin píše:
@edding400 to ti krásně vyšlo! A jak jsi ji měla velkou? Za jak dlouho zmizela?

Jak byla velká nevím, asi nebyla nijak obří, protože ě čekalo, jestli se vstřebá , do 4 měsíců zmizela, tj. Na další kontrole už tam nebyla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 21:33
@Eveelin píše:
Anonymní, to mne moc mrzí, že jsi nakonec musela na zákrok a necítíš se po něm úplně dobře. Ale je dobře, že ti zachovali druhý vaječník i vejcovod, i když není úplně fit.Zkoušela jsi při léčbe kontryhelový čaj? Hodně holek jej doporučuje, takže jej teď piji ve velkém… A zajímalo by mne, jestli opravdu pomáha ;).

Před operací jo, ale ono to už asi bylo dost ustálené a vůbec se tomu nechtělo vlastně ani jedním směrem. Že zachovali aspoň ten zbytek za to jsem určitě ráda, ale je fakt, že jsem z toho taková rozpačitá, uvidíme jak to pak dopadne s případným dítkem no… :)

Na druhou stranu původně se spekulovalo o endometrioze a ta se naštěstí zatím nepotvrdila :)

xx

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 13.08.18 22:09

Anonymní, určitě to dobře dopadne ;) .

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 13.08.18 22:10

@luca241 to jsi měla štěstí, že cystu velkou 10 cm brali laparoskopicky.

luca241
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 14.08.18 09:39
@Eveelin píše:
@luca241 to jsi měla štěstí, že cystu velkou 10 cm brali laparoskopicky.

To se snad pry jen nějak odsává,když je naplněna čirou tekutinou :nevim: .mamce brali laparoskopicky cystu i s vajecnikem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 10:54
@Eveelin píše:
Anonymní, určitě to dobře dopadne ;) .

Díky :kytka: kdy ty to máš? Budu ti moc držet palce :)

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 16.08.18 10:28

.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 22:05

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 21:49
@Eveelin píše:
Už to mám za sebou…
:hug: jak ti je?

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 19.08.18 22:06

Díky. Je to dobré :hug:.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >