Peníze, krize... Když je toho už moc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gggala
Kecalka 269 příspěvků 03.02.10 10:31
když je toho už moc

Ahoj holky,tak píšu totálně vyřízená a vyčerpaná.Za poslední rok co jsem přišla o práci,pak našla práci jen na 1/2 úvazku a přítel s penězma padl taky dost dolů,jsem se naučila dost s penízkama šetřit,ze začátku to nešlo,ale pak už to jít muselo :-) v prosinci jsem zjistila k velké radosti a překvapení,že čekáme mimi.Doma jsme se domluvili,že se teď hodně uskromníme a budeme se snažit dávat na stranu aspoň 3000 měsíčně ( 1000 já,1000 p­řítel,1000 tch­ýně) aby až budu na mateřský a nevyšla jsem s penězma na domácnost a miminko bylo kam šáhnout.Už to i tenhle rok vypadalo ,že i když boháči nebudeme tak hlady neumřeme…To všchno padlo včera,když můj chlap přišel domů a řekl,že nemají ve fabrice kšefty tak je všechny dali na 1/2 úvazku což pro nás znamená ,že místo 18 tis bude nosit domů 9 tis.. :cry: :cry: jen hypotéka na byt kterou platí on + poplatky stojí 11 tis. Protože,ale přítel pracuje a těžce neonemocněl tak nemůžeme využít pojištění proti neschopnosti splácet. S úplně všema účtama se nebudu rezepisovat,protože bych si asi už něco udělala.V kasičce na miminko máme cca 7.000 a měsíčně na jídlo+psíci+dro­gérka-necelých 1000-to nepočítám,že budeme muset koupit i když starší kočárek,oblečení pro mimi,autosedačku… Jo internet můžeme zrušit až za půl roku.. O rigádách v supermárketu mi raději nepište ty už jsme prošli … Už si začínám říkat jestli nepůjdu raději an potrat,protože z toho dítě neuživým,,ani kdybych kojila…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kackakocka
Závislačka 3036 příspěvků 03.02.10 10:37

ahoj!
kdybys chtěla, dala bych ti pár oblečků pro mimi, kočárek hluboký - spíš na balkon ale než by bylo něco jinýho - je to inglesina, jsesm třetí majitelkou, kolečka vržou a jedno je „ohnutý do osmičky“ - plave, nevím jak to popsat ale jezdí se s ním, k tomu fusak…
co se týká práce - holka nevím, taky sháním…
ale neboj, bude líp, držím pěsti!!!!!

Marlenka11
Závislačka 3470 příspěvků 03.02.10 10:41

Potrat je až to z poslední řešení, zvládnete to, neboj, ono se to nezdá, ale dítě moc nestojí, pokud tedy nechceš vše nové a značkové.
Zkus taky zajít na sociálku, dávky hmotné nouze, přídavky na bydlení, dítě,…
Já mám spočítáno, že jedno dítě vyjde na 3000,– za měsíc, je fakt, že pleny kupuju v akci, mlíko přes net, oblečení dědíme nebo půjčujeme mezi sebou. Kosmetiky na mimi taky není moc potřeba.

Příspěvek upraven 03.02.10 v 10:45

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 03.02.10 10:44

ahoj kdy máš TP? asi později, když zvažuješ potrat, tak věřím, že se do té doby dá sehnat lepší práce pro chlapa nebo zase začnou makat na plno.
Co se týče dávek hmotné nouze, tam vám bohužel nic nevyjde, hypotéka nikoho nezajímá, tak je to prostě nastaveno.
Potrat je to poslední, ono to teď sice vypadá černě, ale věř, že řešení najdete.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 03.02.10 10:56

Ahojky,

a na kdy ti vychází TP? Jestli chceš, tak mám po Adamovi „béčkové/céčkové“ oblečení, je to na od narození cca do půl až 3/4 roku :wink: Je toho takový pytel, pokud budeš mít zájem napiš mi SZ :wink:

MMCH, určitě to nebude tak černé, jak to vypadá teď, přítel najde lepší práci, psala si, že tchýňka taky pomáhá :wink:

K.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 03.02.10 11:11

Rada bych te nejak podporila - je mi lito, ze toto museji lide prozivat. Samozrejme na potrat nechod, to je jasny…
Za sebe ale pisu opak toho co holky, dite stoji spoustu penez podle meho :nevim: … samozrejme cim je starsi, tim je drazsi (krouzky, skola, sporto. vybaveni atd. atd.) Pokud je vas problem v horizontu roku, dvou, pak to urcite zvladnete.

Za sebe jsem si z nekolika diskuzi ( i z te tve) vzala ponauceni, ze nebudu zehrat na nas „maly“ 2+1 a nutit manzela do hypoteky na dum ci velky byt. Nestoji to za to, kdyz se neco takto pokazi - prijde o praci apod…

beckie
Závislačka 4132 příspěvků 03.02.10 11:24

Neboj něják to zvládnete, určtě se najde spousta lidí, kteří ti rádi pomohou. Já mám taky spoustu malých věciček, tak až bude ten správný čas stačí poslat SZ a poslala bych. Malá mi roste jako z vody a nemám to kde skladovat. Máte devět měsíců na to, dát vše do kupy a to by v tom byl čert aby se to nepovedlo. :kytka:

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16490 příspěvků 03.02.10 11:26

Ahoj,
určitě nechoď na potrat. BYla by to velká škoda a hlavně by jsi potom litovala. My jsme si teď vzali taky hypo a do toh ještě splácíme auto. Můj muž sice vydělává více než tvůj, ale i tak nám jeho plat pokryje všechny splátky a zbyde jen něco málo. Můj plat potom využijeme na vše ostatní. Taky jsem zjistila asi minulý týden, že jsem těhotná, ale potrat mě nenapadnul. Vždyť jsem na to čekala rok půl. Ať manžel zkusí najít jinou práci, chlapi to nají většinou jednodušší a pokud se práce nebojí, tak může chodit i někam na brigádu. Hlavně se neuchylujte k potratu. Věř mi, že budeš šťastná. Dneska na tom můžete být špatně, ale třeba za měsíc nebo dva se to může změnit a litovala by jsi.

gggala
Kecalka 269 příspěvků 03.02.10 11:49

moc vám všem děkuji za potporu :cry: :cry: . Přítel pracuje ve strojírenství a to je tady na hov… :andel: na poloviční úvazek je asi na 1 a půl roku.Jeho strejda má taky strojírenskou fabriku asi 30 km od tuď,ale když jsme mu včera volali tak říkal,že bude propouštět páč nemá kšefty a první koho propustí bude jeho vlastní rodina :-? Jinou práci tady nesežene a kdyby ho nakonec tady propustili tak mu musí dát odstupný ve výše 6 platů (má to tak i daný ve smlouvě) nejhorší je,že budeme rádi,že doosáhneme z ruky do huby,ale když se třeba rozbije lednice nebo pračka tak si nebudeme moct vzít ani nic na splátky protože to nezaplatíme…Mo tchýně je zlatej člověk,je v důchodu chodí pracovat do sekáče,penízky na miminko šetří určitě nám bude trochu pomáhat,ele aby nám dávala ej měsíc furt 1000 nebo kupovala pro mimi každej měsíc něco nae to taky nemá…mý rodiče až se uklidní že svatba nebude nám taky pomohou trošku,dostáváme od nich maso,brambory v létě zeleninu ze zahrádky,ale taky moc pomáhat nebudou,bráchové jsou ještě na VŠ…Moc si vážím vašich nabídek na oblečení,určitě něco využiju.. první termín porodu mám 3.9.2010 a jsem teď 9tt+5

radúna
Extra třída :D 12041 příspěvků 03.02.10 12:00

Ahojky, máš SZ.

bamba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.10 12:08

Jejda,holka,tchýně v sekáči?to máš vyhráno,my kupujem hodně věcí v seku a kluci chodí jak ze škatulky a za pár kaček,neboj to zvládnete,kdybys měla čekat až vyjde to a budete mít ono,dítěte by ses nedočkala.Věř,bude líp,raduj se z těhulkování.Víš kolik holek by dalo nevím co,kdyby mohly otěhotnět?Važ si toho štěstí,vždycky na to nutné penízku budou,všechno jde,když se chce.

Příspěvek upraven 03.02.10 v 12:13

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 03.02.10 12:11

Gggalo, na potrat určitě nechoď, mohla bys toho pak litovat. Já mám taky spočítáno, že mě malej na měsíc vyjde max. na 3000,–Kč a to nekojím a kupuju Nutrilon. Rodiče z obou stran občas taky něco dají (ať peníze nebo třeba zeleninu, brambory, maso…). Nemáš kamarádky nebo sestřenky, které mají malé děti? Já si takto půjčila vaničku na malého, břebalovák, dětské oblečení, fusak, prostě jsme si to popůjčovaly a pak vrátily, ty mimískové to nezničí a nemusela jsem to kupovat.
S tou hypotékou, taky máme a taky platíme podobnou částku jaky ty. Manžel si vloni začal o víkendech přivydělávat a shánět kšefty - např. v létě na sekání zahrad, drobné opravy na chatách, barácích, prostě co umí, podal si inzeráty do novin nebo na net, kde je to zdarma. A když se zadařilo, tak si měsíčně přišel na nějakou tisícovku a to to dělal jen o víkendech. Tak jestli je tvůj chlap taky manuálně zručnej, tak to může zkusit. Furt je kolem nás spousta lidí, co pracují jako manažeři atd., nemají čas a mají peníze na to, aby si zaplatili např. posekání zahrady na chatě.

gggala
Kecalka 269 příspěvků 03.02.10 12:23

jj ňákej ten melouch přítel určitě sežene,jeho brát dělá zedníka,tak něco o vík určitě v sezoně bude.Tchýně v sekáči je určitě fajn a v tomhle mají hlavně nový věci..no asi to budeme muset ňák přetrpět…kamarádek s malýmy mimísky mám hodně,jedna mi teď volala co jim zbylo jednorázovek,prej mi je pošle a její známá má kočárek 2 roky starý po 1 děcku tak,že by mi ho darovala jako do kouta, jen teď ten stres no a až budu na mateřský kolik teda budu mít peněz když beru teď maximálně 6000?!

ka-tka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 03.02.10 12:41

Neboj zvladnete to

Jak dlouho delas? Pokud splnujes 270dni ucasti na nemocenskem pojisteni mas narok na PPM. S tvym platem ted to bude 7600- jako rodicak- socialka ti bude dorovnavat. PPm se pocita z platu za poslednich 12 mesicu
Jen si nejsem jista, zda tyhle penize uz dostanes tech 6-8 tydnu pred porodem- jakmile nastoupis na PPM, nebo az ode dne porodu.
Taky budes mit moznost volit delku pobirani RP. 3 nebo 4 roky. Pokud tri, budes dostavat celou dobu 7600, pokud 4 roky, budes do 21 mesicu veku ditete mit 7600 a pak do jeho 4 let 3800

Podstatne je, zda splnujes to pojisteni 270 dni-kalendarnich

gggala
Kecalka 269 příspěvků 03.02.10 12:57

jj 270 dní budu splňovat za 2 měíce…ale ona je první půl rok mateřská a za půl roku rodičovská a mateřská je teda stejně velká jako rodičovská?!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >