Příjmy - stačí měsíčně cca 5000 na miminko?

Anonymní
28.1.10 08:34

Příjmy

Ahoj holky, doma propočítáváme a zjišťujeme, jak na tom budeme, pokud se mimi zadaří. Nám bude zbývat cca 5tis. Když budu mít rodičák, stačí to na pleny a mlíka? Dalo by se určitě někde ještě uskromnit..Jak jste na tom vy? Chápu, že to je citlivé téma, tak budu ráda, když napíšete alespoň anonymně - popř. jaký budete mít rodiný příjem a jaké máte výdaje.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2769
28.1.10 08:48

Ahojky..takový problém jsem řešila s přítelem taky.Pleny,když jsou v akci tak Tě jedna vyjde zhruba na 2 koruny…starší dítě např.4 kč…co se týče mléka,když budeš kojit tak ušetříš spoustu korunek.Jinak UM leze do peněz.Bydlíme v podnájmu za 8.000 měsíčně,nějaké splátky a vyjdeme jen tak tak.Měla jsem velký strach kde vezmu na výbavičku,na kočárek,na hračky…večer jsem občas brečela,že moje miminko bude strašně šizené z finančích důvodů…našly se kamarádky a sestřenka co mě spoustu věcí půjčily…teď podobný problém řeším s druhým dítětem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
28.1.10 08:57

Myslíš tím, že vám po zaplacení nájmu a všeho bude zbývat na jídlo, drogerii a celkově na domácnost 5 tisíc plus k tomu 7600 rodičák???Pokud takto tak určitě vyjdete, dá se vše sehnat v bazarech a po někom, nemusíš nic nového kupovat. Pokud i s rodičákem jen 5 tis. pro 3 lidi, tak to asi také jde, ale budeš muset hodně plánovat, přemýšlet a uskrovnit se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.10 09:00

Nene, po zaplacení jídla, nájmu a potřebných výdajů zbyde 5 tis. na miminko. Ale řikám si , není nezodpovědné, když už pak nebude zbývat nic, co bychom dali stranou?

• Nahlásit
  • Citovat
7118
28.1.10 09:05

Tak 5 tis. tě mimino určitě stát nebude. To by muselo mít nějaký extra mlíko později třeba nějakou dietu. Pokud kojíš, tak v prvních měsících kupuješ vlastně jenom plíny, sem tam nějakou kosmetiku nebo vlhčený ubrousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
28.1.10 09:06

Tak řekla bych že pokud budete nuceně na UM tak to asi bude tak tak… Ale jinak bych řekla že 5 000 měsíčně na prcka, kdyby se kojilo je dost slušná částka… Třeba u nás by se z toho dalo 100% dát ještě 3-4 000 stranou… Ale záleží taky jaký má kdo nároky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23515
28.1.10 09:10

Ahoj, já mám jen rodičák a 2.200,– sociální příplatek a syn mi dává 5 tisíc na domácnost. Alimenty zatím :cert: nejsou. Po zaplacení všeho nám zbývá právě těch 5 tisíc, ale pro 4 lidi a absolutně na všechno.
Návštěvy nosí pleny a zatím kojím, oblečení pro malou mi půjčují (i kupují) známí, kosmetiku taky, oblečení pro mladšího syna platí tchán a starší už vydělává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
28.1.10 09:11

:srdce: tak to si nedělej hlavu..jsi zodpovědná :srdce:
5 tis je velmi hezká částka :dance: .bude se mít dobře a ješté určitě něco zbyde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.10 09:12

Pokud je to 5 tisíc čistě jen pro potřeby miminka,určitě vyjdete..Aspoň ze začátku,pokud budeš kojit,pro miminko budeš potřebovat prakticky jen plenky..Dají se nakoupit kvalitní v různých akcích.Já jsem ani za plenky pro novorozence nedala měsíčně víc než 1200Kč..To nekupuji aušusy s igelitovým obalem,ale na značce Pampers netrvám..Později musíš počítat s nějakou korunkou navíc na příkrmy ve skleničkách nebo kvalitní potraviny.

Můj názor na takové plánování - je to sice hezké,ale zcela zbytečné,ze dne na den může být všechno jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
18515
28.1.10 09:13

Obleceni a vybaveni pro dite sezenes v bazaru, zvlaste na to male za par korun, pokud nebudes narocna. Kdyz se zdari kojeni, bude te stat prvni pulrok jen ty pleny… pak uz to bude o neco horsi, prikrmy nejsou nejlevnejsi, pokud budes varit, nebude to takova darda… Nasi rodine by vas rozpocet nestacil ani nahodou, ale my bydlime v Praze, kde jsou sluzby daleko drazsi, mame dve deti a starsi uz chodi na ruzne krouzky.
Kdyz se narodila starsi dcera, mela jsem jen RD 3500, manzel studoval v UK(stipendium stacila sotva na zivobyti) na zadne davky jsem nedosahli (libry nam prepocitali na koruny a ze tam manzel zije, je nezajimalo). Najem jsem platila z uspor a stacilo nam to. Zkus si chvili zit z castky treba jeste o 1000Kc mensi a uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18515
28.1.10 09:15

Tak nez jsem to sepsala mezi kojenim, koukam, ze to bude jen na mimi, tak to by stacilo i nam v pohode. Ja mela 3500Kc na vsechno krome najmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
28.1.10 09:21

Co se týče plenek, tak když pořídíš jenovelikostní sadu látkových plen, tak při počáteční investici do toho několik tisích vrazíš, ale vystačí ti to vesměs až do konce plenkovacího období a v konečné fázi tě to vyjde levněji než jednorázovky.
Odpadla by ti starost o koupi plen v akci ;-)
Levbější to je za předpokladu, že nemáš nutkání experimentovat a kupovat ty krásné barevné pleny :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8041
28.1.10 09:21

Ahoj, tak já jen se svou troškou taky přispěju.
Co určitě doporučuju, kupovat plíny už během těhu, když jsou v akci a tak. Pak se ti to tak nenakupí. My už máme plínky snad do 1 roku :wink:
Co se týče dogerie, nakupuju v DM - vlhčené ubrousky jejich značky Babylove jsem používala už na Kubu a jsou za bezkonkurenční cenu :palec: samozřejmě i ostatní výrobky. Můžeš se zaregistrovat už jako těhotná a pak ti řijde knížka se slevovými kupony + se zaregistruj jako normální zákazník a paři nákupu těch dětských věcí se ti za ně načítají body. Pak máš nárok na různé slevy ( slevová karta......pr.pášky, aviváže, kosmetika a tak. ) Dá se tak ušetřit docela dost. DM má i svoje plínky, jsou to kvalitou Pampersky, ale bez nápisu Pampers a cenově úplně někde jinde :wink:
Jinak já nakupuju v sekáčícch, v akcích v eshopech - výprodeje a tak a dají se pořídit nádherné věci, takže to je taky v pohodě. Základem je asi kojit, tím se ušetří nejvíc peněz.
Jinak nabízím potřebným maminkám, které to s penízky nemají tak lehké autosedačku Chico 0-13kg, po jednom dítku, jak nová - jenom za cenu poštovného :wink:

Příspěvek upraven 28.01.10 v 09:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17225
28.1.10 09:22

Anonyme, záleží na tom, zda budeš kojit nebo ne? A taky na tom, zda bude potřeboat speciální kosmetiku. Kubu nekojím od 7.týdne(má snad nejdražší UM na trhu), kvůli AE musí mít speciální kosmetiku a mastičky vyráběné v lékárně a k tomu připočtu plenky, speciální vlhčené ubrousky a kojvodu.....takže toto všechno nás vyjde na cca 4000Kč na měsíc :-( Ale co se dá dělat, jiná možnost není. Okud budeš kojit, prcek nebude mít citlivou pokožku a zvládne jakoukoliv kosmetiku, tak počítej cca 1500 - 2000Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8041
28.1.10 09:28

zoubky, nemá te to jednoduchý :roll:
A máš pravdu, pokud jde všechno normálně, vlastně se kupují jen plínky. Já Kubu mazala třeba jen slunečnicovým olejem z lekárny, žádná chemie a byl ja sameťáček. Bepanthen jsem nekupovala, místot toho krém na opruzeniny z DM s vysokým obsahem zinku a heřmánku. Ani jsme nevěděli, co opruzeniny jsou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama