Když se dítě nedostane do školky

31
4.8.15 10:10

když se dítě nedostane do školky

Zdravím všechny maminky,
ze svého okolí neznám nikoho, kdo by tuhle situaci řešil, tak se ptám tady.
Syn by měl příští září nastoupit do školky (v tu dobu už bude mít tři roky a taky mi skončí rodičovská dovolená).
Mám známou, která má o rok staršího syna a letos, co se zaplnění školky týče, je to v pohodě, ale příští rok s místem pro malého prý nemám moc počítat (asi bude hodně předškoláků).
Nemám možnost ho dát jinam, žijeme bez otce, auto nemáme, takže se všude dopravujeme autobusem. Bydlíme opravdu v,,díře'', jak se říká…
Hlídání u rodičů (abych mohla poté chodit někam aspoň na poloviční úvazek do práce) bohužel taky není možné, sami pracují.
Chtěla bych se tedy zeptat těch maminek, které se octly ve stejné nebo podobné situaci, jak jste to řešily, když jste pro dítě nesehnaly místo ve školce?
Děkuji všem za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13060
4.8.15 10:17

U nás se tato situace řeší soukromou školkou nebo chůvou. také máš variantu, že si domluvíš v práci neplacené volno a zůstaneš ještě rok doma zadarmo. a nebo sehnat chůvu či nějakou maminku, která je doma s dítětem a tvé dítě by pravidelně hlídala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47715
4.8.15 10:18

@0lucie moc šancí nemáš no, zase jako samoživitelka máš větší šanci, jinak soukromá ale to zase aby jsi hodn vydělávala, nebo hlídání nebo zůstaneš další rok doma :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
4.8.15 10:25

@nozu Bohužel, soukromá školka tady v okolí neexistuje.
Chůva nepřipadá v úvahu, nemám nějak důvěru. Bála bych se dát dítě někomu cizímu,,do rukou" a hlavně bych chtěla, ať je malý mezi ostatními dětmi. Znám právě jen maminky, kterým už rodičák skončil, takže tahle možnost taky reálná není. U mě je problém i to, že se nemám kam pak vrátit, protože firma, ve které jsem pracovala nedávno zkrachovala. Takže samé růžové vyhlídky do budoucnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69025
4.8.15 10:26

@0lucie No, to se těžko řeší, když každý návrh smeteš, že to nejde… takže nejspíš asi budeš s dítětem doma a budeš žádat o dávky hmotné nouze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16015
4.8.15 10:28

Resila jsem to soukromou skolkou, do statni se mi mladsi dite dostalo v jeho ctyrech a ctvrt roce. Z kratkodobeho hlediska se mi suma za skolku vubec nevyplatila, ovsem z toho dlouhodobejsiho ano - neprisla jsem o dobre misto.

ty se nemas kam vratit, tak nevim co resis, az ti skonci materska, tak si dojdi na pracak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
4.8.15 10:32

Já sice podobný problém nemám, ale chtěla jsem napsat, že i u nás jsou školky přeplněné k prasknutí. Dceři budou 3roky, do školky sice nejde (jsem na mateřský), ale už teď mi řekli, že ani příští rok ASI nebude místo pro tyhle děti. :nevim: Budu se muset koukat i jinde…

Příspěvek upraven 06.08.15 v 14:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
4.8.15 10:37

@j.a.n.i1 To, že jsem zavrhla možnost obstarat chůvu, je špatně? Dám za příklad jednu mou zkušenost. Bylo nám čerstvě 18, když moje kamarádka hlídávala jedné paní asi rok a půl starého chlapečka. Jednou, když jsem za ní byla na návštěvu, se ten chlapeček popálil o žehličku a ještě za to od ní dostal natřískáno! Takže pardon, ale tohle ne. A taky mi stačí vidět v televizi to, co se děje jinde v zahraničí, jak se ty,,chůvy" k dětem chovají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
4.8.15 10:51

Pokud příští rok u vás bude tak krizová situace, tak určitě nebudeš jediná, kdo bude ve stejně nepříjemné situaci. Tak co začít sondovat s předstihem, možná nějaká maminka (klidně ty, když se nemáškam vrátit po RD) by mohla hlídat děti několika ostatních maminek, případně společně vybrat a zaplatit profi chůvu… nebo bude někdo vozit dítě do soukromé a mohl by vozit i tvoje dítko…nebo zvážit přestěhování se z díry do civilizace…vždycky jsou možnosti a teď máš ještě čas na tom začít pracovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
4.8.15 10:51

@0lucie takze jses samoživitelka? Pokud ano tak u nas by jsi mela podtatne vyssi sance nez kdokoliv jinej ;) buh vi co bude tdo te doby neresila bych to co kdo říká kolik bude deti a jaky jsou to me rikalo lidi a napoprve jsem dostala malou do jeslicek v pohode tedka i malého stejne tak malou do skolky nyní do skoly a všude kam jsme my chteli ;) a to všichni kolem sejckovali jak jsem na md a jak nemam vuc sance kdesi cosi a vse dopalo hnedka dobře ;)

• Citovat
  • Upravit
9020
4.8.15 10:53

Tak jestli je to az za rok, tak bych uplne predem neplasila, znama prece nemusi mit pravdu… Nebo si muzes rozlozit RP do ctyr let. Zalezi jak jste na tom financne, jestli budes muset hned nastoupit do prace nebo muzes byt jeste dalsi rok doma s mene penezi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13060
4.8.15 11:49
@0lucie píše:
@j.a.n.i1 To, že jsem zavrhla možnost obstarat chůvu, je špatně? Dám za příklad jednu mou zkušenost. Bylo nám čerstvě 18, když moje kamarádka hlídávala jedné paní asi rok a půl starého chlapečka. Jednou, když jsem za ní byla na návštěvu, se ten chlapeček popálil o žehličku a ještě za to od ní dostal natřískáno! Takže pardon, ale tohle ne. A taky mi stačí vidět v televizi to, co se děje jinde v zahraničí, jak se ty,,chůvy" k dětem chovají.

vidíš a já měla pro syna chůvu od jeho 8 měsíců do roku a čtvrt než nastoupil do jeslí. je to absolutně úžasná paní a dítě se s ní mělo jako v bavlnce. zrovna zítra mi přijde její dcera hlídat syna, protože je nemocný. ono z jednoho špatného přístupu chůvy k dítěti a zpráv na Nově nemůžeš zavrhovat všechny chůvy. to je poměrně krátkozraký přístup. Pokud by toto byla pro tebe varianta, tak už přece nyní můžeš začít chůvu v klidu hledat, otestovat si ji na krátká hlídání a pokud klapne školka, tak ji mít v záloze pro případ nemoci, aby sis nemusel brát v nové práci OČR. Ono je tedy otázka, jak to bude s tvojí prací, když se nemáš kam vrátit. a bez jisté školky nebo jiného zajištění dítěte nemá ani cenu novou práci hledat… je to docela začarovaný kruh. ale variant řešení je víc, jen to vše šmahem neodmítat, že to kvůli předsudkům nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7324
4.8.15 18:38

Tak pokud by si měla platit chůvu a jít pracovat (samoživitelka)…nooo…to by měla hledat sakra dobře placenou práci… :mrgreen: Když počítám, že by chůva u dítěte byla minimálně 9-10 hodin při úvazku 8,5 hod. (započítána cesta do a z práce) a platila by jí cca 100Kč/hodina (hooodně levná chůva důchodkyně/matka na MD) tak to máme…cca 20 tisíc/měsíc za chůvu (což mi přijde šílený)…plus nájem…jídlo…dopravné (auto, bus atd.)…oblečení…wau… 8o O práci za cca 35 tisíc měsíčně si fakt v takovém „zapadákově“, kde holka bydlí (soudím podle jejích slov o absenci soukromé MŠ, ty jsou ve všech větších městech) může zdát… :nevim:
Takže rady o chůvách jsou mimo.
Spíš bych uvažovala o radě ohledně stěhování za prací a školkou…pokud bydlíš v pronájmu, hledej levnější nebo stejně drahý, ale někde, kde spíš najdeš práci. Kde je víc školek (větší města) i třeba ty soukromé…je rozdíl platit 20 tisíc za chůvu a třeba 6 tisíc za školku. Máš na to celý rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama