Vyšel někomu z vás KET hned napoprvé?

18.6.07 18:42

KET

Ahoj holky,
už jsem na emimino pár příspěvků poslala.V dubnu jsem měla podstoupit první IVF,ale všechny embria se nám bohužel přestali vyvíjet,takže k žádnému transferu nedošlo.V květnu mi lékaři zjistili polyp na děloze,takže jsem absolvovala laparoskopii.Zapmoněla jsem dodat,že jsem čekatelkou na darované vajíčka.Začátkem června mi volali z laboratoře, že pro mě mají dárkyni a embria by mohli zamrazit(kvuli laparoskopiii jsem musela vy:,–(it hormony a taky po operaci musím dodržet šestinedělí)Dnes ráno jsem se dozvěděla,že se podařilo zamrazit tři embria.
Chtěla jsem se zeptat jestli máte některá zkušenost s KET?
Je možné že po rozmražení embrií ještě nějaké z nich nepřežije?
Slyšela jsem, že se mohou zavést nejvíce dvě embria. Co tedy udělají s tím třetím?Nechají ho zmražené na další pokus?
Holky,vyšel někomu KET hned napoprvé?
Díky moc a těším se na vaše ohlasy.
PA pa Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

213
18.6.07 19:38

Ahojky veruamartin,
já se taky chystám na KET.asi v září.Máme taky zamražený tři embria :lol: .Dávají nejvíc tři,ale je možné,že po rozmražení nějaký nepřežije.Já už jsem jednou na KETU byla,ale bohužel mi to nevyšlo.Teď jsem ve fázi příprav.Chodím už půl roku na cvičení mojžíšové,aby se náš několikátý pokus podařil.U KET je totiž menší šance na uchycení,než při IVF.
Tak ti přeju,aby se všechno podařilo,a aby jsme byly //. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.07 19:58

Ahojky Jitule,
to je ale náhodička!
Mě embria zamrazili až po třech dnech tudiž jsou prý hodně kvalitní a měli by všechny přežít i rozmrazení.Taky mě to napadlo tak jsem se na to v laboratoři hned zeptala. Jinak kde se léčíš???
Já v Praze u apolináře.
Tak ti držím palečky at to vyjde!A klidně pak dej vědět!
Ahoj Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
18.6.07 20:01

Já se léčím v Brně,mám je zamražený asi rok,tak doufám,že jim není moc zima :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.07 21:17

ket

ahoj holky, já se v září taky chystám na KET, mám embria zmražená dva roky, taky doufám, že jim není moc zima. Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.07 21:37

Holky,myslíte že délka zmražení závisí na kvalitě rozmražených emrií??
Asi ne co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.07 09:12

Ahoj holky,pracovala jsem v jednom centru pro léčbu neplodnosti a záleží hlavně na kvalitě přístroje v jakém se embrya zamražují a taky na kvalitě embryí.Nejnovější přístroje jsou opravdu vyspělé,ale vždycky je riziko,že embrya nepřežijí,ale délka zamražení na nic vliv nemá.Pokud se chcete něco ještě zeptat,pracovala jsem s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
213
19.6.07 12:28

By mě zajímalo: :! mám zamražený tři,a bojím se ,že když mě dají všechny,tak se všechny uchytí.jestli se dají rozmrazit třeba jenoum dvě,a to jedno nechat ještě dál zamražený!Nebo jak se to řeší?Nebo se nechá zaniknout?Nevim. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.07 13:19

No u nás to bylo tak,že třeba ty tři embrya se mrazily u sebe do jedné tzv.slánky a pak se všechny rozmrazíly najednou.A pak když přežily všechny a měly se zavádět dvě,tak se vybraly ty nejlepší.a to jedno se normálně nechá zaniknout,je to hrozný,ale normálně se to vyhazuje.A když už byly embrya čtyři na zamražení,tak se dávaly po dvou,ale nevím jak je to v různých centrech,třeba je dávají po jednom.Ale ta úspěšnost otěhotnění ze zamražených je dost nízká,bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
213
19.6.07 16:01

To je hrozný,že se to vyhazuje.Že je dost nízká pravděpodobnost u KET to vím,ale nepochopila jsem PROČ?
Ale mě nevyšlo ani IVF,jsme to rozebíraly,že když je to embrio v té nejlepší kvalitě a zavede se,tak proč se to nakonec neuchytne?Vůbec tomu nerozumím!!!! :!
Zaváděly mě dvě embria a nepovedlo se !Prosím tě vysvětli mě to.
Byly jsme dvakrát na IVF,jednou KET,a dvakrát inseminace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.07 22:09

Ahojky, taky by mě zajímalo, proč se to neuchytne, když je vše připravené. Jaká je šance na těhu po KET ze třech embryí? Je to aspoň padesát na padesát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.6.07 08:12

Tak ahoj holky.Ta šance z normálního IVF byla vždycky něco přes 30% a z KET pod 25%.je to dlouhodobá úspěšnost.Je to strašně těžké,že se v děloze embrya neuchytí.i přirozenou cestou jich hodně zanikne a nikdo o tom prostě neví.Ale musíte být trpělivé,i když se to lehce říká,tak jednou se to téměř vždycky povede.Taky jsem to s pacientkama prožívala a mluvily jsme nesčetněkrát o tom přoč??ideální stav je psychycká pohoda a setkala jsem se s tím,že opravdu,ty co to tak neprožívají a je jim jedno jestli se to povede,tak to vychází.A to mražení je taky taková ošemetná záležitost moc ráda jsem to nedělala,ale když se to zadařilo,tak mě to zas popohnalo.Teď jsem na mateřské,holčička má rok a půl a taky nám dala ve snažení zabrat!Hodně štěstí holky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
209
20.6.07 14:10

Ahoj,

páni, to KET je po 25 procent? Tak to je dost blbé…já mám teda před sebou naši první IVF, a mám z toho strach…

Máš pravdu, je třeba být v pohodě, ale jak? Jsem prostě stresař..kdyby mi někdo řekl, jak se zbavit stresu a brát to v pohodě, to IVF, a hlavně to čekání po tom tak budu moc ráda.. :)

Jediný způsob, který mi pomáhá je totální zničení sportem…prostě bruslím tak moc, až se strašně unavím, a to mi pomáhá..nebo plavu..ale tohle prostě po IVF asi nejde…udělala jsem to po IUI, že jsem třetí den jela na kolo, a tak jsem se unavila, byla jsem pak štastná a v pohodě, a doktor říkal, že sportovat můžu, ale po IVF je třeba klid, a ten si já vytvořit neumím!!

Jestli jste na tom někdo jako já, ale umíte s tím žít, tak mi řekněte jak to řešit jinak než sportem, prosím vás.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
20.6.07 15:50

Ahoj Delfínku,anonimní a všichni ostatní.
Máte pravdu,že psychická pohoda je mooooc :! důležitá.Proto jem se na to zčala připravovat.Loni jsme byly na našem posledním neúupěšným pokusu a byla jsem z toho úplně na dně.Tak jsem si říkala udělám si pauzu,aby se moje tělo z toho šoku dostalo.Doporučily mě cvičení mojžíšové.Zjistila jsem si centra,kde se tomuto věnují a zavolala jsem tam.Sestra mi řekla,že potřebuju doporučení od DRgyndaře,a domluvila se se mnou,kterej den mám přijít na první terapii.
Tak jsem zašla za mojím dr. byl překvapenej,že někdo má o to zájem,ale doporučenku mi dal.Tak jsem potom přišla na první domluvenou terapii.Byla tam taková starší terapeutka a celou mě prohlídla a zjistila,že mám hnutou páteř :! A řekla mi,že to má vliv na plodnost,protože když je hnutá páteř,tak i děloha není v poloze,jaké má být a je jakoby stažená a v křeči 8O .Takže ten plod má malou šanci na uchycení 8O 8O A taky se ptala,jestli mám bolesti při menzes?A to jsem měla.Tak to má taky vliv.A taky bolest při pohl. styku je špatně. :! :!
Tak jsem z toho byla vyděšená,protože tohle mi nikdy nikdo neřekl!!!
Terapeutka mi potom ukázala cviky,který mám každej den cvičit.Už tam chodím půl roku a všechny moje problémy se stratily a taky moje psychika se zlepšila o 100%.Všem to vřele DOPORUČUJU :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
20.6.07 19:59

Cau Jitko,

co to je ta prohnutá páteř??
Já mám skoliozu, tak si říkám, jestli to není tím..
fakt nevím!!
bolí to spíš mezi lopatkami.
snažím se každý týden plavat, i dvakrát týdně, a cvičím skoro každý den…ale nevím…
ahooj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama