Kiks u soudu o výživné

Anonymní
15.6.15 04:24

kiks u soudu o výživné

Podala jsem žádost o zvýšení alimentů na syna, který šel na střední školu. Včera jsem byla nahlédnout do soudního spisu,( u jednání popravdě řečeno jsem nebyla ve své kůži, ex mě kdysi fyzicky brutálně napadl) je tam uvedeno, že jsem na ex poslala negativní sms jeho zaměstnavateli. Můžu nějak dokázat, že to není pravda? Celý léta se ex vyhýbám, tohle by mě ani ve snu nenapadlo.
A dál mám sama doložit výši sipa a přítelův příjem, ale ex nemusí dokládat nic, je tam uvedeno, že nic nepožaduji. Dá se s tím ještě něco dělat? Anebo jsem nucena čekat až k soudu a tam zažádat o doložení příjmů partnerky ex.
A jakou vyživovací povinnost má můj současný přítel na mého syna z prvního manželství? Jedná se mi o to, že jsem po rodičovské dovolené nezaměstnaná. Snažila jsem se vždy hradit výdaje pro syna sama, přítel mi vycházel vstříc v tom, že hradil plně nájem a jídlo. Máme spolu malou dcerku. Jenže protože si s mým ex vyměnili nějaké názory, tak jak byl dřív ochotnej, tak ted mě spíš i sám tlačí do toho, at se o alimenty soudím.
Dost mě to vyčerpává psychicky. Navíc přítel uhradil pro syna 5000 za praxi a ted to chce po klukovi zpět. Nelíbí se mi to, nevím co dělat.
Je mi z toho všeho na nic. Doufám, že anonymitu pochopíte. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13148
15.6.15 05:34

Třeba výši příjmů po ex nepožadují, protože to už doložil…u soudu o výživné se vždy prověřuje finanční situace v obou rodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.15 05:53

@kometa32 nenašla jsem to v soudním spise, to by tam asi ty příjmy byly

• Nahlásit
  • Citovat
69307
15.6.15 06:19

No tak to u soudu všechno řekneš, napiš si poznámky a všechno řekni, že se ohrazuješ proti SMS, že jsi nic takového neudělala, že žádáš doložit jeho příjem a příjem jeho přítelkyně, všechno, co tě napadne. Na právníka nemáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.15 06:25

@terinka4444 já si právníka vzala, ale měl jinej případ v jiným městě a poslal za sebe náhradu, takovýho hodnýho dědu.
Ale jo, máš pravdu, asi bude dobrý všechno si sepsat na kus papíru, at na nic nezapomenu.

• Nahlásit
  • Citovat
69307
15.6.15 07:01

Sepiš to na papír, normálně u soudu řekni, že jsi byla nahlídnout do spisu, že ve spisu jsi zjistila cosi o nějaké sms, takže to není pravda, že jsi tam četla, že nepožaduješ jejich příjmy, tak že požaduješ, sepiš si i to, žejste museli zaplatit za syna 5000 praxi, všechno, v klidu s rozvahou si to sepiš a u soudu to řekni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.6.15 07:26

Můžeš i teď doplnit spis, ale lepší je si to nechat na soud. Jak už psaly holky - dej si na papír vše, co chceš. Co se týče Tvého přítele - nemá vůči Tvému synovi vyživovací povinnost, ani by se neměl počítat jeho příjem (změna by byla, pokud byste byli manželé). Když jsem se nedávno soudila o alimenty, vůbec jsem chlapův příjem nedokládala - každému je do toho kulové..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
15.6.15 07:54

@martina.se ani když spolu mají dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.6.15 07:55
@terinka4444 píše:
@martina.se ani když spolu mají dítě?

ne, toho se výživné přeci netýká.. :nevim: to se týká staršího syna.. My s chlapem též máme dítě a jeho příjem nikoho nezajímal :think: ale jak sleduju, je to fakt soud od soudu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
15.6.15 08:04

Mně šlo jen o to, jestli se neposuzují jako rodina, s těma příjmama, když splu žijí a mají další dítě. Logicky právě plyne, že další partner nemá vyživovací povinnost na předchozí dítě, proč by tedy měl být uváděn jeho příjem, ale i u nás po sousedce chtěli příjem jejího nového přítele, se kterým žila a to spolu ani neměli dítě. Mně to právě přišlo jako totálně postavené na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
15.6.15 08:07
@martina.se píše:
ne, toho se výživné přeci netýká.. :nevim: to se týká staršího syna.. My s chlapem též máme dítě a jeho příjem nikoho nezajímal :think: ale jak sleduju, je to fakt soud od soudu..

je to urcite soud od soudu. kamarad byl na druhe strane, byvalka po nem chtel vyssi vyzivne. soud vzal v potaz, ze bydli u velmi majetneho pritele, ktery za ni vsechno hradi, poskytuje ji zdarma bydleni i auto atd. tudiz ze ma ona i dite vyssi zivotni standart nez otec a zadost o navyseni zamitnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4983
15.6.15 08:35

Tak to teda slyším prvně, že se při soudu o výživné počítá i příjem nového partnera, pokud nejsou manželé. My jsme v podobné situaci a na můj příjem se nikdo nikdy neptal, i když máme společné dítko. Vždyť teď může žít s majetným přítelem, kterej si ale za měsíc najde mladší a hezčí a je namydlená… Naopak, u nás soud vzal v potaz to, že partner má další vyživovací povinnost a alimenty stanovil s ohledem na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4983
15.6.15 08:37

A nemyslím, že jednají soudy správně, tak snad je nějaký zákon, který to stanoví a ne soud od soudu, že jeden bude příjem přítele brát v úvahu a druhý ne, to snad není možné, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
15.6.15 08:57

@Fazulina
pokud vim, tak tehdy nechteli prijem noveho partnera. ale posuzovali zivotni uroven obou rodicu, resp. ditete a matky proti urovni otce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.6.15 10:30
@Ali-Ali píše:
je to urcite soud od soudu. kamarad byl na druhe strane, byvalka po nem chtel vyssi vyzivne. soud vzal v potaz, ze bydli u velmi majetneho pritele, ktery za ni vsechno hradi, poskytuje ji zdarma bydleni i auto atd. tudiz ze ma ona i dite vyssi zivotni standart nez otec a zadost o navyseni zamitnul.

je to celkem mazec.. mi se jen soudkyně zeptala, co dělá můj chlap a kolik asi tak vydělává. Tak jsem tam plácla čísla a hotovo. Žádné potvrzení, nic.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama