Má můj táta normální přítelkyni?

Anonymní
14.6.15 16:40

Má můj táta normální přítelkyni?

Děkuji za zachování anonymity i když asi někteří ví o co jde :zed:
Chci to nějak zkrátit ale nevím jestli to půjde, můj otec se po několika letech rozvedl s mojí mamkou, začal jí podvádět s jednou ženskou z práce, vůbec nechápu co na ní viděl ale co už, to mu vydrželo 3 roky, jelikož máme ve městě barák a školu tak jsme zůstali žít u táty abychom já i můj bratr tu školu dodělali. Po 3 letech se s touto ženskou otec rozvedl, dřív říkal jak to s námi myslí dobře, jak je nejlepší, najednou obrátil, začal jí špinit že je to k*rva apod :D. No co vám řeknu, celkem ubohé. Slíbil nám, že se teď bude věnovat nám, mám mladšího bratra je mu 13 Let, mě je 18 táhne mi na 19 a koukám na tyhle věci už úplně jinak, ale s tátou jsem zůstala za každou cenu i když to s ním nebylo lehké, stála jsem při něm apod. Bohužel jeho slib nevydržel a našel si týden potom novou přítelkyni, chvíli to tajil, ale já na to pak přišla sama. Třeba řekl že jede pracovně do Francie, přitom tam měla jet pracovně jen ona, přestal chodit do práce, scházel se s ní potají apod. Pak nám ji tedy představil zpočátku mi přišla milá, upozorňuji že je to cizinka je z Kazachstánu, předtím jsem ani nevěděla že tato země vůbec existuje. No a vše přišlo potom co se k nám nastěhovala. Přistěhovala se k nám s dvěma zvířaty - kočkou a yorkšírem. Přísahám že od doby co tu bydlí, jsem neviděla že by uklízela, maximálně umyje nádobí ale nikdy nevyluxovala, nevytřela. Střídáme se my s bratrem vždycky on luxuje a já vytřu, respektuji a beru na vědomí že se má pomáhat, ale že za tu dobu co tu je což už je přes rok tu nehne ani ničím, jediný co trochu dělá, je že žehlí ale občas mi mrskne i dva koše někdy i víc ať to vyžehlím, nevadí mi to, ráda pomáhám ale tohle mi už přijde jako využívání. Upozorňuji že pracuje z domova, někdy ani vlastně nepracuje, tolikrát přijdu domů kolem 15 hod ze školy a ona si leží v posteli, je líná si po sobě uklidit i blbý hrneček. Když se tolikrát naštvu a řeknu tátovi že už toho mám plný zuby, že by se měla snažit uklízet i ona když tu má ty zvířata který dělají hlavně nepořádek, tak aby se ona ujala vysavače a vytírání tak sedí u televize a jde to za ní udělat táta. Největší rána byla, když jsem hlídala kamarádce malou holčičku a fotila jsem jí zrcadlovkou aby měla hezké fotky a objevím fotky ze svatby na kterou nás nepozvali, prý to museli urychlit kvůli vízu 8o z tohohle si ani už nic nedělám, můj otec má pro vše výmluvu a už mě snad zklamal tolikrát že nevím, když mu to vyčtu řekne mi že jsem sobecká že mě živí 18 Let, to mi přijde od něj hnusné, jsem mu snad zátěží? A co máma, ta se o mě nestarala? Nechci si tu stěžovat, jen se chci vypovídat, chci vědět váš názor, moje okolí na to už názor má, kamarádka která sem chodí každý den i moje přátelé tak to sami vidí a nikdy v životě jí tu neviděli nic dělat. To že uvaří jídla z její země, já to třeba sním, protože fakt sním vše. Ale mému bratrovi to moc nechutná a když jí řekl jestli by se nechtěla naučit dělat omáčky apod. tak řekla na co? :nevim: Můj otec miloval maďarské jídla a moje matka se to vždycky naučila, každá máma mých přátel pracuje a to dokonce tvrdě ve fabrikách, příjde domů stíhá uklízet a uvařit a ještě se postarat o malé děti, ona ale nestíhá nic. Když jsem to jednou tátovi předhodila řekl mi, že si nebral manželku jako služku, takže já tu jsem za služku a moje máma taky? Tohle si myslím že jsou naprosto normální věci, já ráda pomohu ale nemohu tu každý den vařit, žehlit, uklízet, ještě do toho mám poměrně těžkou školu a autoškolu, mám snad skončit se školou jít pracovat apod.? To snad ne. Jsem vdečná za svoje přátele, který mě podporují, kamarád to tenkrát řekl dobře, ukaž že si lepší jak ona, ale přece nenecháš jednou aby takový člověk žil s tvým tátou když se o nic nedokáže postarat. Ještě je tu jedna věc, ptala se mě jestli chci ject na dovoleno s nima a já že bych jela ale jen do Turecka nebo Egypt a ona najednou no asi pojedeme do Itálie, Chortvatska nebo tak. Pokaždé se jezdilo do těchto zemí a najednou změna :mrgreen: rovnou mi mohou říct hele nejezdi apod. Když mi ještě táta řekne ty asi s námi nepojedeš co? Budeš na brigádě, tohle mi přijde od nich falešné a už se těším až dodělám školu a půjdu pryč, nejradši bych se odstěhovala ke svojí matce hned, ale je to složitější. A o tom, jaké má narážky na moje kamarády otec ani nemluvím a pak jim leze do prdele, je tolik věcí co mě štve, fakt nechápu proč tu ještě jsem asi že ho mám ráda a i přes to jak nám zničil rodinu jsem tu pro něj ale když vidím jak si toho neváží tak se mi jen a jen poslední dobou hnusný. Čekám zas na den až se s touto ženskou rozvede a budu mu jako podpora dobrá a pak se zase na nás vyprdne, občas mi přijde že si neváží toho co má. Chci vědět váš názor a nebo co by jste dělali, jako ono říct mu tohle vše tak on stejně se jí bude zastávat a pak to všechno přizná až se s ní rozejde takže to ani nemá snad cenu.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

26493
14.6.15 16:51

Tak nejdřív mne zarazilo, že jsi nikdy neslyšela o Kazachstánu-ehmmm-to je základní škola.

Proč minimálně tvůj bratr není u Vaší mámy? Asi to tam taky růžové nebude?
Pokud tomu rozumím, tak otec tě živí, takže bych mu nekecala do toho, co dělá nebo nedělá jeho žena.
Nechápu ani proč by se měla učit omáčky, když otci nevadí, že je nedělá.
A ty chceš jen do Turecka nebo Egypta :roll: No tak tak budeš sedět doma na zadku. :nevim:

Takže si myslím, že šťouráš do něčeho, co není tvoje věc. Otec je dospělý. Pokud se ti nelíbí, odstěhuj se.

• Nahlásit
Anonymní
14.6.15 16:54

@jenny.fields je vidět že nemá cenu nic řešit, jasně že vím že Kazachstán existuje, ale nikdy jsem se nesetkala s lidmi že by tu byli z této země. To je jedno. Ale mohla by vařit i co chutná snad bratrovi, aby se trochu snažila, já se taky snažím tady vše uklízet, to vlastně dělám za ní. Promiň ale oni se mě zeptali já jsem řekla že bych jela jen tam kam jsem vyjmenovala, protože v Řecku atd. Se nám dřív nelíbilo a ne že jsem jí to přikázala. Já klidně na zadku sedět budu :mavam:

• Nahlásit
Anonymní
14.6.15 16:55

@jenny.fields jo já vlastně zapomněla člověk tě živí tak ty dělej otroka a drž hubu a krok :lol:

• Nahlásit
17669
14.6.15 16:57

Máš holka těžký život, ale bud si doma nějak tu práci rozdělte a nebo se odstěhuj. Otec se ti zpovídat nemusí, když nechce. Už jsi velká holka. Snaž se dodělat školu a postav se na vlastní nohy.

• Nahlásit
14.6.15 16:58

Vis…zazila jsem dost podobné, akorat tak petkrat horsi. Matku jsem b te dobe nemela jelikoz utekla nekam kdovi kam s mladym klukem a otec (nevlastni otec) me doma rozhodne rad nemel. A jeho nova pritelkyne, co se k nam do domu nakvartyrovala uz vubec ne. Takze umis si vubec predstavit, jake to tam pro me bylo? Kor kdyz jsem ani nebyla jeho?… no..neumis..kazdopadne to ze existuje Kazachstan vi asi kazdej. Jinak moje mladsi segra je teda uz otcimovo, ale proziva doma asi podobne co prozivas ty. Tatova ted uz zena nepracuje (nebo..pracuje z domova, ale vic spi a vali se nez aby neco delala) ani neutre prach ani nezamete. Vse dela segra (ted ji bude 15.) Takto to je uz cca 3 roky. Tata se muze strhat, je od rana do vecera v praci a v hospode, co si jeho nova pořídila ale nestara se o ni. Segra je chudak. Kdyz je tata doma je to milacek a zlaticko a Lilicek (jmenuje se Lili) jakmile tata zmizi, je to spratek apod. Takze asi tak. Segra tatovi nic roct nemuze, protoze veri jen te sve náně, protoze ona si vymysli a vse obraci proti Lili a on jak neni doma tak to proste nevidi. A co. Nic se neda delat. Segra ted pujde na kolej a bude aspon pres tyden pryc. Az dodela skolu klidne ji vezmu k sobe, jen aby nemusela byt u nich! Rada? Nezbyva ti nez vydrzet a odejit.

Příspěvek upraven 14.06.15 v 17:02

• Nahlásit
3141
14.6.15 17:00

Je mi tě líto. Pokud má tvůj otec pocit, že si nebral manželku jako služku, řekla bych, že ani děti nejsou jeho služebnictvo. Pokud jeho manželka se k práci nemá, dá se to vyřešit zaměstnáním uklízečky. Nevím jaká je s otcem domluva, ale sedla bych si někdy o víkendu, až budete komplet a rozepsala si na papír, co kdo bude dělat. Aby měl každý přibližně stejně povinností. A pak dělat jen ty své- a ty její prostě nedělat za ní. Holt se bude v dřezu kupit špinavé nádobí a na podlaze bude nastláno- když bude zřejmé, že to byla její část domácích prací, tak si to bude muset otec vyřešit s ní, aby zvedla zadek, nebo si najme uklizečku, která to udělá za ní- nebo to za ní udělá on, což už je jeho boj. Nenechala bych se využívat.
Jak si táta zařídil svůj život je smutné, ale je to jeho život, kormidluje si ho sám. Ber to tak, že jsi dospělá. Budeš u něj už jen krátce, než si doděláš školu, tak to máš za pár. Podle toho, co píšeš, máš prima vztah s bráchou, mámou, máš dobré kamarády…soustřeď se na to pozitivní ve svém životě a macechu vypust. Říkat to tátovi asi nemá smysl, předpokládám, že tvůj názor zná a stejně to pro něj nebude důvod se rozvádět. Ale zas bych mu moc nenastavovala to ramínko k vyplakání, až mu ten vztah krachne.
A na dovolenou s nimi se vyprdni, vždyť není o co stát. Lepší vyrazit s kamarády na Mácháč, než se srcat do Egypta s macechou, kterou nesnášim.

• Nahlásit
17669
14.6.15 17:00
@Anonymní píše:
@jenny.fields jo já vlastně zapomněla člověk tě živí tak ty dělej otroka a drž hubu a krok :lol:

Z toho vyrosteš. Člověk ve tvých letech má radikální názory a všechno je černé nebo bílé. Když ti chybí české jídlo, uvař ho třeba o víkendu ty.

• Nahlásit
donaga
14.6.15 17:02
@Anonymní píše:
@jenny.fields jo já vlastně zapomněla člověk tě živí tak ty dělej otroka a drž hubu a krok :lol:

Ale tohle ti jenny vůbec nepsala. Ona ti totiž vlastně vůbec neodpověděla na základní otázku, protože se na ní zodpovědně odpovědět nedá. Tvůj popis situace je dost subjektivně zabarven a jenny jen, dle mě celkem rozumně, napsala, že se máš soustředit hlavně na to, s čím můžeš něco dělat. A co můžeš dělat…?

• Upravit
Anonymní
14.6.15 17:02

@Kobliha51 děkuji za podporu :srdce: snažím se… Zaměřím se na tu školu a pak odejdu.
@veronika6913 je mi tvé ségry moc líto :,( hlavně jí teprve bude 15, já jsem ráda že už mi je konečně 18) hodně sil jí přeji a tebe taky obdivuji, hold budeme silnější do života aspoň nějaká pozitivní věc :hug:

• Nahlásit
156
14.6.15 17:03

Proč nejdeš nikam na kolej? Studenti úplně normálně žijí ve spolubydlení a mají u školy brigády. Nechápu, proč by si ona měla učit omáčky, nejste její děti. Proč neuvaříš ty skoro ve 20letech, když ti její jídla nechutnají? Dělat domácí práce je normální, je třeba se dohodnout… nadruhou stranu otec ti zajištuje bydlení, stravu apod. jinde bys nemusela žehlit ale zase bys musela platit nájem a chodit celoročně na brigády. Opravdu to, že se staráš o domácnost nepovažuju za otroctví :mrgreen: Až se vdáš a budeš mít děti, tak si to půjdeš asi hodit. :mrgreen:

Když chceš jen do Turecka nebo do Egypta, tak si na to vydělej a nemusíš být tatínkovi skoro ve 20letech za zadkem, když chtějí mít soukromí.

Možná by sis měla najít přítele a ne být tatínkovi ve 20letech za prdelkou. :roll:

• Nahlásit
26493
14.6.15 17:03
@Anonymní píše:

Otrokářství vypadá trochu jinak. Možností máš několik, ale nepatří mezi ně přesvědčit otce, že žije s nevím vyžírkou. To by stejně neuznal.
Takže zatnout zuby a podílet se na domácnosti, odstěhovat s k matce, přejít na individuál a začít dělat.

• Nahlásit
6354
14.6.15 17:04

Tak je přítelkyně, nebo manželka?
Myslím, že pokud ti tak vadí, odstěhuj se, není lepší řešení

• Nahlásit
4657
14.6.15 17:05

Z části z Tebe ještě mluví hromony doznívající puberty a zčásti to asi fakt nemáš lehké. Já nikdy na dovolené s našima nebyla, nikdy! A ty si ještě vybíráš, kam bys chtěla :roll:
Jinak na Tvém místě bych si dodělala školu, našla si práci a odstěhovala se…jo nemáš to doma lehké, ale máš kde bydlet, máš co jíst, nikdo Tě netýrá, nemlátí atd…

• Nahlásit
11133
14.6.15 17:06

Je mi jasne, ze to pro vas neni jednoduche. Uprimne receno, kdybych mela sdilet domacnost s kymkoliv jinym nez jsou moji vlastni rodice, tak bych asi mela nervy v kyblu.
Na druhou stranu, tvuj otec je dospela samostatna jednotka a jeho partnerky jsou jeho vyber. A partnerstvi ma dve strany, pokud obe na neco pristoupi a ani jedne to nevadi, tak je to jejich vec. Jestli ti vadi, ze doma uklizis jen ty (coz chapu), tak uklizet prestan. Par tydnu ten bordel vydrzite a pak treba nekomu rupnou nervy.
Obecne v 18 letech stvou rodice snad vsechny, proto je to taky cas sbalit si kufry a vypadnout. Je jedno jestli do vlastniho nebo jen na kolej. Ale temer vzdycky se vztahy zlepsi, kdyz si nejste denne na ocich. Opravdu to dela divy.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama