Klimeš - Partneři a rozchody

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.6.21 12:47

Klimeš - Partneři a rozchody

Ahoj všem! Četl jste někdo tuto knihu? Pomohla vám v něčem? Co si myslíte o přitažlivých a odpudivých silách?
Můj problém je ten, že se z rozchodu dostávám dost dlouho ( 3 - 4) roky. To jsem si ověřila už 2×.
Další rozchod je na spadnutí a ta porozchodová fáze mě děsí víc než rozchod sám. Vztahy byly vždy cca 2 leté.
Co pomohlo vám, abyste se s rozchodem vyrovnali lépe?
Jinak mě teda hodně překvapila ta paradoxní fáze, i ta se objevila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70639
24.6.21 12:49
@Anonymní píše:
Ahoj všem! Četl jste někdo tuto knihu? Pomohla vám v něčem? Co si myslíte o přitažlivých a odpudivých silách?
Můj problém je ten, že se z rozchodu dostávám dost dlouho ( 3 - 4) roky. To jsem si ověřila už 2×.
Další rozchod je na spadnutí a ta porozchodová fáze mě děsí víc než rozchod sám. Vztahy byly vždy cca 2 leté.
Co pomohlo vám, abyste se s rozchodem vyrovnali lépe?
Jinak mě teda hodně překvapila ta paradoxní fáze, i ta se objevila.

Tohle jsem četla a podle mne je to dost přesne a opravdu to tak funguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27939
24.6.21 13:15

Četla jsem když jsem se rozváděla. Z mého popudu tedy. Asi to vnímá jinak ten, kdo byl opuštěn. Mně přišlo, že v mnoha věcech je úplně mimo. A teda i jinde než jen v té knize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73683
24.6.21 13:19

Má velmi spoustu podnětných informací, spoustu zajímavých námětů k přemýšlení a spousta pravdy. Naopak jeho způsob uvažování a to, co z těhc zajímavých úvah vyvozuje, je mi krajně nesympatické a někdy mi to přijde, že to až hraničí s nějakou psychopatií nebo je to jen zvláštní vyrovnání s vlastním traumatem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27939
24.6.21 13:27
@Lama Lama píše:
Má velmi spoustu podnětných informací, spoustu zajímavých námětů k přemýšlení a spousta pravdy. Naopak jeho způsob uvažování a to, co z těhc zajímavých úvah vyvozuje, je mi krajně nesympatické a někdy mi to přijde, že to až hraničí s nějakou psychopatií nebo je to jen zvláštní vyrovnání s vlastním traumatem.

Přesně tak to vnímám já. Napsala jsi to naprosto přesně, podepisuju.
Některé podněty byly dobré, jsem ráda, že jsem to četla, ale… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 13:32

A s čím nesouhlasíte?

• Citovat
  • Nahlásit
18915
24.6.21 13:35

Prijde mi to trefne a asi to dost pomuze leccos pochopit.
Ale stejne jako kazdou jinou knihu to nemuzes brat jako dogma, ale spis jako namet k zamysleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73683
24.6.21 13:41
@Anonymní píše:
A s čím nesouhlasíte?

To je složitější. Ono je i něco jiného co napíše a jak pak vystupuje a reaguje v nějakých rozhovorech…
Ale konkrétně to o těch přitažlivých a odtažitých silách platí jednoznačně.

Příspěvek upraven 24.06.21 v 13:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5522
24.6.21 13:42

Klimeš býval docela super a měl dobré myšlenky. Byla jsem na pár jeho seminářích v rámci zaměstnání, po letech však chytnul do očí takový ten pohled psychopata, který se vrhá na svou oběť a plánovitě jsem se začala jeho seminářům vyhýbat. Ale Partneři a rozchody jsou jedno z celkem ještě vydařených děl. Asi mi nějak nesedí, jak má do všeho zamontovanou víru.

Nicméně mi přijde zajímavé, že se někdo tak dlouho dostává z rozchodu. Zkoušela jsi nějakou terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27939
24.6.21 13:44
@Anonymní píše:
A s čím nesouhlasíte?

Ano, jak píše Lama. Něco opravdu sedí.
Ale některé názory jsou mimo. Mimo realitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20269
24.6.21 14:22

Ta kniha je divná. Prostě cosi píše, tváří se u toho inženýrsky, dělá nesmyslné grafy, reálné podklady pro svoje tvrzení nemá.

A navíc teda je Klimeš tak trošku kokot. Jak osobně, tak odborně. býval nesmělým chytrým mladým mužem, ale nevyzrál moc dobře. Spíš trošku nahnil…

Jestli nějakou knihu, tak možná

https://www.kosmas.cz/…azi-partner/#…

možná tohle - ale nečetla jsem to, jen jsem prošla ukázky.

https://www.melvil.cz/…-rozchazeni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
24.6.21 14:40

Mě ta kniha docela pomohla - pochopila jsem, že si ty, fáze nějak musím prožít a bude dobře. Ale já mám výhodu, ze ty rozchody prožívám dost intenzivně, klidně shodim za měsíc 10kg, ale!!! netrvá mi to moc dlouho, odmítám se trápit kvůli nějakými chlapovi déle jak půl roku :nevim: teď jsem už několik let šťastně vdaná, věřím, že to vydrží. Zakladatelko, zkus žít v přítomnosti, ta utváří tvojí budoucnost, trápit se 4 roky kvůli chlapovi je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat