Kloboučky x prsa

292
23.7.15 21:07

kloboučky x prsa

Ahoj maminky, z porodnice jsem odcházela a kojila jsem přes kloboučky, ale malá je šikulka a už pár dní kojíme prakticky bez kloboučku (jen občas v noci nebo když mě bolí prsa je použijeme). Chtěla bych se zeptat, zda je pro novorozeně jednodušší kojení bez kloboučků nebo s kloboučky? Nevíte některá? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24363
23.7.15 21:09

Kdyby bylo jednodušší s kloboučky, tak by těhulím samy narůstaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
23.7.15 21:13

Bez kloboučků je to jistě jednodušší v tom, že vyndáš a schováš. S kloboučkem je práce kolem, někdy se špatně chytne, když se dítě vzteká, tak to kolikrát nejde vůbec.. Pokud jsou ale prsa jako mám já, tak to pro nás bylo fakt jednodušší s kloboučky. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
23.7.15 21:17

Nase mala ma pul roku a kojime jedine pres kloboucky. Prvni 3 mesice se kojila bez, pak ale sileny bojkot a 14 dni kojo s kloboucky a pak ani to. Musela jsem do pul roku odstrikavat a ted se zas rozkojila pres kloboucky. Bez nich by to uz neumela.
Pro miminka je to jednodussi s kloboucky. Nici se ale technika kojeni. Doporucuje se pouzivat jen kratkodobe. Nam by to ale bez nich neslo vubec. Diky bohu za ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 21:22

Kloboučky kazí techniku kojení a můžou způsobit bojkot či odstavení apod.
A také sliny miminka, když saje bradavku, stimulují tvorbu mléka, což přes klobouček nefunguje.
Pro maminky, co mají vpáčené bradavky, tak ideálně formovače ještě v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 21:26

Napíšu svou zkušenost. Prvního syna jsem kojila půl roku pouze s kloboučkama, doba kojení trvala vždy okolo 40min a hodně ho bolelo bříško (možná polykáním vzduchu, možná jen náhoda že trpěl na bříško). Druhého syna jsem kojila první 2 měsíce také s kloboučkama a kojení nám trvalo tak 20min. Poté jsem kloboučky přestala používat, malej se taky naučil bez nic (bradavku si zkrátka vytáhl i když mám opravdu hodně krátkou a neforemnou) a nakojenej je do 5min :palec: Ted zpětně lituju, že jsem prvního syna s kloboučkama trápila a taky se je nesnažila odbourat. Kojení mě hodně bolelo ze začátku i s těma kloboučkama, pak už ne, ale jakmile jsem kojila bez nich, bolest se vrátila, ale já vydržela a bolest přešla. Ted si kojení fakt užívám a jsem moc ráda, že už nemusím používat kloboučky. Takže za mě rozhodně KOJIT BEZ NICH :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
23.7.15 21:28

Silikonové kloboučky jsou určené pouze pro matky s vpáčenými bradavkami. Bohužel v porodnici než by maminky naučili správně kojit, tak jim šoupnou kloboučky, že prý je to s nimi lepší :roll:. Imunitní informace se lépe předávají od miminka mamince bez kloboučků. Některá miminka jsou schopná krásně sát i z plochých či vpáčených bradavek. Jen to chce nevzdávat! Podle mě je pro miminko příjemnější sání bez silikonu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
23.7.15 21:31

Určitě jednodušší bez kloboucku :-) co bych za to dala, aby se mi malej(skoro 5m) přisál bez..,,zkazila" jsem ho na kloboucky uz v porodnici a ted mam radost občas, když behem kojení, kdy je rozjedenej se chytne bez, ale většinou se mu to moc nelíbí :( kloboucky furt myju, hlavně je nesmim nikde nikdy zapomenout a kdyz je malej uz nervózní a kroutí se, tak nez ho tam nainstaeuju, no hruza :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 21:37

@sijanka Mýmu synovi se to taky první dny moc nelíbilo, ale já si prostě řekla „ne, už jen bez kloboučků, snaž se, to zvládnem“ ;-) Nebrečel mi u toho, jen se pořád dopojoval a zase chytal a každým dnem se to jen zlepšovalo a naučil se. Ale je pravda, že má techniku z kloboučků taky trochu zničenou, neotvírá pořádně pusu dokořán, je zvyklý otevřít jen napůl a sát (jako to dělal s kloboučkama), ale dá se to, nakonec má v puse i kus dvorce nebo ho odtáhnu a přisaje se znovu líp. Ale tvůj syn už je docela velký, možná už to u takhle většího mimča nejde odnaučit, nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18629
23.7.15 21:44

@Ester588 Dle dětské sestry v porodnici je to s kloboučky pro mimino těžší - musí utáhnout ještě tu „gumu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7064
23.7.15 21:47
@honey-honey13 píše:
Kloboučky kazí techniku kojení a můžou způsobit bojkot či odstavení apod.
A také sliny miminka, když saje bradavku, stimulují tvorbu mléka, což přes klobouček nefunguje.
Pro maminky, co mají vpáčené bradavky, tak ideálně formovače ještě v těhotenství.

Jojo, souhlas. Mám vpáčené obě bradavky, prsa jsem na kojení připravovala formovači. Byl to teda pěkný opruz, protože i přes ty větrací dírky jsem se pod nimi potila, ale vyplatilo se. Kojila jsem rok, bez jakýchkoliv pomůcek a kloboučků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
23.7.15 21:58

@lussinka1984 ještě budem zkoušet určitě;-) přesně, taky vidim, že se mu nechce otevírat pusinka a skoro se ještě šklebi, co mu to jako dávám do pusy :-)) místo abych byla trpělivější, tak sama sebe okecavam tim, že až bude starší(třeb kolem 1roku),pochopí to sam :-D (berte s nadsazkou prosím) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
23.7.15 22:16

@Ester588 sice maminky mají zkušenosti různé a některá je nakonec ráda, že takový vynález existuje, ale pokud to jde, tak určitě bez kloboučků - lepší stimulace na tvorbu mm, je to přirozené kojení, a že tě občas bolí bradavky - to je normální… mazej po kojení Purelanem a bude to o. k. Bradavky mohou bolet nebo praskat kvůli špatné technice kojení nebo sání dítěte… i to dítě si musí zvyknout a sání časem zdokonalit… kloboučkama ho mateš a zbytečně zpomaluješ zdokonalování techniky sání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 22:48

@3HE Taky bych řekla, že ho mateš, když mu občas klobouček dáš a občas ne.
@sijanka vydrž, on je šikovnej a určitě to dá :palec: Dle mě to právě bude horší a horší, jak bude starší a bystřejší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
23.7.15 23:07

Mně kloboučky prokázaly skvělou službu, prsa se mi v porodnici nalily tak, že i přes normální tvar bradavky nebyl schopnej syn se přicucnout, měla jsem okolí bradavek jak beton, to prostě nešlo. Kloboučky pomohly, hned se na ně přicucl a tahal jak zběsilej. Odbourali jsme je za docela dlouho, asi po půl roce, kojila jsem celkem rok. U druhého syna jsem do porodnice jela s kloboučkama a ještě, že jsem je měla, prsa opět jak kámen, nemohl se přisát. Teď je mu měsíc a cca týden a něco jedeme bez kloboučků, zvládáme to dobře myslím. Nicméně díky bohu za tenhle vynález! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama