Jak jde ovlivnit pohlaví dítěte při početí?

48
28.5.06 19:22

kluk nebo holka

Ahoj holky,
pred nekolika rokama jsem na netu cetla clanek o tom, jak jde ovlivnit pohlavi ditete pri poceti. Melo to souvislost s tim, kdy kolem ovulace dojde k otehotneni. Nekdy tesne kolem ovulace ze to bude kluk (spermie jsou rychlejsi) a dal holka (spermie jsou vytrvalejsi). Ale uz presne nevim jak to bylo. Vim ze je to jedno co se narodi, hlavne ze je dite zdrave, ale stejne by me to zajimalo. Jestli si to nekdo z vas pamatujete nebo jste to nekde nasli, tak dejte prosim vedet. Jasne ze to nebude stoprocentni, ale prijde mi to jako logicke.
A jeste dotaz, jak je to s merenim teploty. Pokud vim, tak se meri vzdy rano jeste v posteli, ale nevim jak ta teplota kolisa a jak poznam, ze mam ovulaci. Dik za odpovedi.
Tak detem zdar!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

914
28.5.06 19:29

http://www.rodina.cz/clanek3694.htm tady máš vysvětlenou teplotu. Klučičí spermie jsou rychlejší a dřív chcípnou. U holek je to naopak. Taky s počtem pohlavních styků klesá počet klučičích spermií v ejakulátu. Tak když chceš holku, tak musíš co nejčastěji až do období těsně před ovu a pak to stopnout. P.S. Je to blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
28.5.06 19:31

Po uvolnění vajíčka je je žena plodná asi 3 dny. Uvolnění vajíčka dochází vždy asi 14 dní po prvním dnu poslední menstruace. Ovulace se proto dá předpovědět při hlídání menstruace.
Vajíčko může přežít 36 hodin a spermie 48, proto jsou plodné asi 3 dny.Pokud se ovulace a styk překryjí, spermie prostě " propluje "

No a jak s klukem?

X -ŽENA
Y - MUŽ
Spermie X je větší a pomalejší než Y je tedy při cestě za vajíčkem rychlejší
X žije déle než než Y
Pravděpodobnost narození X tedy děvčete, se zvýší, jestliže je pohlavní styk dva nebo tři dny před ovulací, protože X mohou mohou déle přežít a poté oplodnit vajíčko jakmile se uvolní.
Pravděpodobnost narození Y tedy chlapce, je pohlavním stykem v den ovulace, prtože Y je rychlejší než X a dostane se rychleji k vajíčku. Časté ejakulace snižují podíl spermií Y , takže je prevděpodobnost narození děvčete. Nepříliš častý styk zvyšuje podíl spermií Y takže chceteli chlapce, měla by být před stykem, který je naplánovám na přesný den ovulace alespoň několikadenní sexuální abstinence.

ale nevim,my jsme to nezkouseli, Vitek byl neplanovanej :oops: D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
28.5.06 19:37

AHOJ,

my jsme s manžou v době otěhotnění měli ten měsíc hodně častý pohlavní styk, takže jsme si zadělali na holčinku :) Musela jsem otěhotnět někdy těsně po ovulaci a spermie s divčím chromozomem X, mají delší výdrž než Y :wink:

Hezký večer :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
28.5.06 20:21

Ahoj,
tak já bych podle všech „zaručených“ metod měla čekat chlapečka, ale bude to holčička. Takže já jsem dokonalý odraz toho, že to nefunguje… :lol: Pro pobavení a spekulace fajn, spolehlivost nulová…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
28.5.06 23:57

Ahoj,
nevím, jak úplně je to s tím častým sexem a tím pádem větší šance na holčičku. Každopádně my jsme opravdu neabstinovali a máme kluka jako buka :wink:

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
30.5.06 20:42

Hmmm… u nas by to logicky vychazelo… Milovali jsme se jen jednou ( v danem mesici) v den naseho prvniho vyroci svatby… a ejhle… splodili jsme si potomka… :lol: a je to kluk… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama