Kniha o pubertě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helileli
Závislačka 3038 příspěvků 18.02.18 08:42
Kniha o pubertě

Ahoj, sháním nějakou studijní literaturu k tomuto nelehkému období. :mrgreen:
Staršímu teď bude 9. A už na něm pozoruji, že se něco děje, různé hlášky, postoje. Potřebovala bych něco, co mě navede správným směrem.
Třeba než jsem měla děti, četla jsem Koncept kontinua a vzala si z toho nějaký základ, něco z Líného rodiče, něco z RABR, tak nějak se to poskladalo a celé to funguje. Ale mám strach, že jak začnou vzdorovat, odsekavat, že to nedám, jsem impulzivní a už teď mě někdy svrbi pusa, když ho slysim :cert:
Prosím nepište mi, že vy jste žádné návody nepotřebovali, každý to máme jinak, já hledám hlavně inspiraci. ;)

Reakce:

dasajur
Kecalka 203 příspěvků 18.02.18 09:18

Já mám kluky 9 a 11 let. Knížky jsem žádné zatím nečetla, ale hezké clanky k tomuto tématu jsou na sancedetem.cz Ja v povaze impulzivitu nemám, snažím se vždy dohodnout a funguje to, nebýt ten dokonalý a neomylný rodič, spíš více do vztahu jakoby kamaradskeho s tím ale, ze pořád jsem máma a mám poslední slovo.
Ale jenom jednou mladší ve spravedlivém rozhořčení, ze musí mýt nádobí za bráchu, zuřil natolik, ze z něj vylitlo, ze jsem kráva. Koupil ji takovou, ze jen heknul a bylo mezi námi jasno. Děti nebiju, tohle bylo před rokem, a účinek zatím stoprocentní. Nedovolí si. Ale v knížkách to napíšou. :D

Taka
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 18.02.18 14:13
@dasajur píše:
Já mám kluky 9 a 11 let. Knížky jsem žádné zatím nečetla, ale hezké clanky k tomuto tématu jsou na sancedetem.cz Ja v povaze impulzivitu nemám, snažím se vždy dohodnout a funguje to, nebýt ten dokonalý a neomylný rodič, spíš více do vztahu jakoby kamaradskeho s tím ale, ze pořád jsem máma a mám poslední slovo.
Ale jenom jednou mladší ve spravedlivém rozhořčení, ze musí mýt nádobí za bráchu, zuřil natolik, ze z něj vylitlo, ze jsem kráva. Koupil ji takovou, ze jen heknul a bylo mezi námi jasno. Děti nebiju, tohle bylo před rokem, a účinek zatím stoprocentní. Nedovolí si. Ale v knížkách to napíšou. :D

Přesně tak.
Někdy může pomoct i cesta dohody a přístupu k dítěti jako k dospělému, předat mu zodpovědnost (v rozumné míře vzhledem k věku) a důvěřovat. Následky by si pak nesl sám. Takhle to fungovalo u nás a byla jsem, až na občasnou hubatost, prý naprosto snesitelná :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Vůbec jsem ho nechtěla. Šafářová promluvila o prvním setkání s Plekancem

Tuhle partnerku by mu každý hokejista mohl závidět! Ačkoliv se Lucie Šafářová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >