Kniha pro kluka 10 let

70641
5.5.20 10:24

Kniha pro kluka 10 let

Z toho, co se mu líbilo: Troska, Soukupová, Foglarovky, Tarzan, Trosečníci z Vlaštovky, Viking Vicke, Dobrodružství pana Wellingtona.
V podstatě cokoli, co má krapet děj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1606
5.5.20 10:31

Pokud se mu líbili Trosečníci z Vlaštovky, tak proč nepokračovat v dalších dílech?

V tomto věku a výše jsem v knihovně brala jednu po druhé knížky z Albatrosu podobného děje (ale bylo to pravda v té době kapku jednodušší - jela jsem podle obalu, měly stejný styl ;-) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
5.5.20 10:37

Já v tomhle věku četla několikrát Robinsona a teď jsem ho četla i šestileté dceři ve zjednodušené verzi pro menší děti. Ale to už asi předpokládám četl. Taky jsem milovala Eduarda Štorcha (Lovci mamutů mě bavili NEJMÉNĚ, Bezva byla Minehava, Sokolí Oko, Volání rodu, Hrdina Nick…). Četl od Foglara Tajemnou Řásnovku? Ronja, dcera loupežníka je doporučována od osmi, ale myslím, že by se líbila i desetiletému…
Jo a dík za tvé tipy, okouknu to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70641
5.5.20 10:45
@123Soňa píše:
Já v tomhle věku četla několikrát Robinsona a teď jsem ho četla i šestileté dceři ve zjednodušené verzi pro menší děti. Ale to už asi předpokládám četl. Taky jsem milovala Eduarda Štorcha (Lovci mamutů mě bavili NEJMÉNĚ, Bezva byla Minehava, Sokolí Oko, Volání rodu, Hrdina Nick…). Četl od Foglara Tajemnou Řásnovku? Ronja, dcera loupežníka je doporučována od osmi, ale myslím, že by se líbila i desetiletému…
Jo a dík za tvé tipy, okouknu to…

Robinsona jsme poslouchali asi 10× v té jednoduché dětské verzi, takže to by se asi minulo účinkem. Štorcha by mohl zkusit… Foglary už jsem ztratila přehled, co četl. Ronju jsme poslouchali audio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70641
5.5.20 10:47
@Evkad píše:
Pokud se mu líbili Trosečníci z Vlaštovky, tak proč nepokračovat v dalších dílech?

Jo, to bych mohla zkusit vyhrabat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4501
5.5.20 11:00

Desetiletý syn přečetl za poslední cca rok všechny díly Harry Pottera, Hraničářova učně a momentálně začíná číst Zeměplochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1512
5.5.20 11:02

Lev utekl, Žabákova dobrodružství, Největší tajemství Leopolda Bumbáce, Nekonečný příběh, Děvčátko Momo a ukradený čas, Lišky, dobrou noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
5.5.20 11:06

Zkus se ho zeptat na tu Tajemnou Řásnovku, to jsme se shodli s manželem, že se nám od Foglara líbilo nejvíc. Jo a ze štorcha jestě byl super Bronzový poklad-to byl fakt top- sakra, já si to snad přečtu znova :D
Jestli nečetl Robinsona v té nezkrácené verzi, tak bych mu ho dala přečíst, je tam spousta dalších příhod a je to takové drsnější oproti dětské verzi…

Co Verne? Tajuplný ostrov, Děti kapitána Granta, Dva roky prázdnin… Nevím, jak je zdatný čtenář :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70641
5.5.20 11:10
@demian píše:
Lev utekl, Žabákova dobrodružství, Největší tajemství Leopolda Bumbáce, Nekonečný příběh, Děvčátko Momo a ukradený čas, Lišky, dobrou noc

A máš zkušenost, že to fakt čte kluk 10+?
Mě to přijde všechno spíše pro mladší. Ale třeba se mýlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70641
5.5.20 11:12
@123Soňa píše:Co Verne? Tajuplný ostrov, Děti kapitána Granta, Dva roky prázdnin… Nevím, jak je zdatný čtenář :D

S tim si řikám, že bych ještě počkala. On je moula, neumí ještě ty nudný pasáže přeskočit/prolítnout / rychločíst.
A prokousat se tou první stovkou stránek Verna mi přijde u něj náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20725
5.5.20 11:22

Prašina (oba díly), Persey Jackson (četli u nás oba), Hraničářův učeň, teď louskají Spirit animals:
https://www.albatrosmedia.cz/…zeni-hrdinu/ Šorch je taky stálice a Foglar - trilogie o Stínadlech.
Tajemné bratrstvo pana Benedikta.

Trosku četl jakého? Nabízela jsem našim kapitána Nema a nechytli se :think:

Příspěvek upraven 05.05.20 v 11:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1512
5.5.20 11:23

@Lama Lama Ano, čtu to s mladším. Můj v 7 letech četl i Dobrodružství pana Wellingtona, který je tady zmíněn. A třeba Ende nebo Grahame se líbil i 12+

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
5.5.20 12:08

Persey Jackson :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4335
5.5.20 12:16
  • Letopisy z hlubin věků - Bratr vlk a další díly. Naprostá pecka.
  • Stříbrokřídlý.
  • Ptačí srdce, ale je to celkem drsné.
  • Čarodějnice od Roalda Dahla.
  • Inkoustové srdce, Pán zlodějů, Dračí jezdec (stejná autorka).
  • Letopisy Narnie.
  • Zmíněný Harry Potter.

Všechny tyhle mi hodně hluboko utkvěly, i když jsem je četla už před moc lety (až na HP, toho čtu furt dokola :lol: )

Případně třeba i Eragon se mi tehdy dost líbil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70641
5.5.20 12:30
@klamonožka píše:
  • Letopisy z hlubin věků - Bratr vlk a další díly. Naprostá pecka.
  • Stříbrokřídlý.
  • Ptačí srdce, ale je to celkem drsné.
  • Čarodějnice od Roalda Dahla.
  • Inkoustové srdce, Pán zlodějů, Dračí jezdec (stejná autorka).
  • Letopisy Narnie.
  • Zmíněný Harry Potter.

Všechny tyhle mi hodně hluboko utkvěly, i když jsem je četla už před moc lety (až na HP, toho čtu furt dokola :lol: )

Případně třeba i Eragon se mi tehdy dost líbil.

Narnii posloucha a Eragona má rozposlouchaného. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat