Knihy pro 10leté děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 21:07

Knihy pro 10leté děti

Doporučíte nějakou pěknou knihu pro holku, kluka…aby to nebyly slátaniny…poseroutka moc nezaujal… spíš nějaký pěkný příběh…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1058
7.12.21 21:20

Heidi děvčátko z hor, Rychlé šípy a další foglarovky, Letopisy Narnie, Harry Potter, série Dračí jezdci, Robinson Crusoe, Série Magisterium, série Podzemí,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4626
7.12.21 21:23

Je to trochu oldschool, ale mě moc bavily knížky od Ransomeho, nejlepší jsou asi Boj o ostrov, Trosečníci z Vlaštovky, Holubí pošta, Piktové a mučedníci.
Nebo některé z těch „dospělejších“ knížek od A. Lindgrenové, třeba o detektivu Kallovi nebo Bratři Lví srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12138
7.12.21 21:40

Devítiletou neteř baví knihy o Lili Větroplašce, je to o mladé slečně, která rozumí zvířatům a různě je zachraňuje (těch knížek už je hodně). Synovec jede knihy jako Hraničářův učeň, Eragon,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 21:40

Jj, Verneovky, odkaz dračích jezdců, Heidy… máme, to se líbilo moc.Tak třeba něco v podobném duchu…

• Citovat
  • Nahlásit
1316
7.12.21 21:45

Dcera četla všechny knížky od Ransomeho, které zmiňovala @klamonožka a byla nadšená. V poslední době nejoblíbenější knížkou jednoznačně trilogie Hotel Winterhouse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15708
7.12.21 21:53

Dcera cetla Ransomeho ve 3.tride a rovnez nadsena. Ted je ve 4.tr. a uplne hlta Foglarovky. A pak Harry Potter samozrejme. Hranicarova ucne uz mi nekdo taky doporucoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72164
7.12.21 21:54

Záleží, já je zdatný čtenář. Kluk v tomto věku miloval fantasy-Eragon, Casodejove, Hranicaruv ucen, Harry Potter, Prášil. Holka moc velký čtenář neni, má ráda spíš takové knížečky- cokoli od Dahla a Peroutkove. Hlavně série Anička a kamarádky, detektivní Případ ukradené cukrovky a další díly. Teď čte Sesterstvo a kočka…(jméno si nepamatuji) a líbí se jí moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
7.12.21 21:58

Za mě Prašina, hodně napínavý příběh a i já jsem si ho ráda přečetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6214
7.12.21 23:14

Agnes a zakázána hora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.12.21 10:12
@Lama Lama píše:
Záleží, já je zdatný čtenář. Kluk v tomto věku miloval fantasy-Eragon, Casodejove, Hranicaruv ucen, Harry Potter, Prášil. Holka moc velký čtenář neni, má ráda spíš takové knížečky- cokoli od Dahla a Peroutkove. Hlavně série Anička a kamarádky, detektivní Případ ukradené cukrovky a další díly. Teď čte Sesterstvo a kočka…(jméno si nepamatuji) a líbí se jí moc.
… a kouzelná kočka Fabiola :)
Dceru to taky bavilo. Četla to teda v 8 letech. Teď ještě dočítá knížky od Valentýnce od stejné autorky jako knížky o Aničce. Už to ale asi bude pomalu chtít něco dospělejsího. Zkusím se tady inspirovat.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
9.12.21 10:15

Kluk mi teď čte Vánoční prasátko od Rowlingové. Není to žádný velký čtenář a tahle knížka ho celkem chytla. A pak cokoliv od Dahla, nebo série Doktor Proktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72164
9.12.21 10:24
@Voila píše: … a kouzelná kočka Fabiola :)
Dceru to taky bavilo. Četla to teda v 8 letech. Teď ještě dočítá knížky od Valentýnce od stejné autorky jako knížky o Aničce. Už to ale asi bude pomalu chtít něco dospělejsího. Zkusím se tady inspirovat.

no, toa bych taky ráda, ale nějak se mi moc nedaří jí posunout. Asi by to chtělo nějaý víc žánr pro blondýny. Já jsem vždycky četla Foglarovky, Verne. S klukem jsem se puštila do Hraničáře, Časodějů, Harryho a jiných fantasy. A nějak neumím vybrat něco holčičího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
9.12.21 13:16

Já jsem synovi koupila Švýcarského robinsona. Jako děcko jsem tu knížku milovala. Tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
9.12.21 21:47

Pro holku: Charli kote ktere zachranilo zivot, Oliver kocour ktery zachranil Vanoce, Anicky ale to uz je na hrane s vekem, Harry Potter, a ted maji asi 4 knizky o psech, presny nazvy asi nedam - to jsou pribehy viz Charli a Oliver, jen to je o psech. A nebo Mysi patri do nebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat