Knooking - pletení háčkem

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 23.02.18 21:39
Knooking - pletení háčkem

Ahoj, nedávno jsem objevila knooking a jsem z něj úplně nadšená :potlesk: Je to v ČR poměrně neznámá technika, jde o pletení na speciálním háčku, který má na konci ouško jako jehla a ouškem se vede pomocná příze, která nahrazuje druhou jehlici. Spojuje výhody pletení a háčkování, dají se taky tyhle dvě techniky hladce kombinovat a dělat tak nádherné věci. Co jde uplést, jde udělat i knookingem, výsledek je stejný, příze se vede stejně, jen se to dělá háčkem. Pro mě je super hlavně variabilní délka pomocné příze (neřešíte, zda se vejdete na jehlici atd.). Je tu někdo další, kdo touto technikou pracuje? Jsem celkem začátečník, tak bych si ráda vyměnila zkušenosti :)

Reakce:
dlouha
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 23.02.18 21:47

Nevím, háčkuju se :lol: líbí se mi to :)

Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 23.02.18 21:53

Mně to ukázala kamarádka, taky jsem háčkovala, ale pletení mě nějak neoslovilo, až knooking. Našla jsem super kanál na youtube, je to teda v ruštině, ale hlavní je to video, to odkoukáš plus já tomu teda dost i rozumím, holt slovanský jazyk :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?… Ta ženská má super návody, dobře to z toho pobírám.
Momentálně dokončuji šálu :palec:

dlouha
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 23.02.18 21:57

Tak já na to mrknu :)

Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 23.02.18 22:01

Doufám, že se najde ještě někdo, kdo to dělá :mrgreen: Za chvíli mi dojdou moudra, budu muset zase na návštěvu ke kámošce :roll: :lol:

laducha
Generální žvanilka 21771 příspěvků 23.02.18 22:44

@Hazentla Pletu i háčkuju, tohle neznám. Paráda, jdu to prozkoumat :palec:

ka2ka
Extra třída :D 13183 příspěvků 24.02.18 09:22

Jéé tak tohle neznám hmmm asi se to budu muset naučit

Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 25.02.18 11:34

Tak dokončuji šálu, pak vložím fotku. Další projekt budou ponožky :mrgreen: A pak asi deka přes kočárek (pro kamarádku, teď začala druhý trimestr, tak to snad stihnu :D )

laducha
Generální žvanilka 21771 příspěvků 25.02.18 11:53

@Hazentla Háček se tu dá koupit? Ještě jsem ho neviděla.

ka2ka
Extra třída :D 13183 příspěvků 25.02.18 13:13
Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 25.02.18 14:49

@laducha Dá, ve větších galanteriích nebo na eshopech. Kov nebo bambus. V Praze například Vlnika v Bílé Labuti nebo v Palladiu v potřebách pro pletení a háčkování. :palec:

laducha
Generální žvanilka 21771 příspěvků 25.02.18 17:05

@ka2ka @Hazentla Díky, mrknu se u nás a když nebude, tak objednám ;)

Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 11.03.18 13:26

Trochu se zpožděním, ale tady je můj první uháčkopletený výrobek - nákrčník. Hladký žerzej lemovaný vroubkovým vzorem. A háček na knooking :)

laducha
Generální žvanilka 21771 příspěvků 12.03.18 10:31
@Hazentla píše:
Trochu se zpožděním, ale tady je můj první uháčkopletený výrobek - nákrčník. Hladký žerzej lemovaný vroubkovým vzorem. A háček na knooking :)

Paráda :palec: A navíc moje oblíbené barvy.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 12.03.18 10:53

Holky, nevíte, jak velkou nohu v cm má průměrné mimino? :mrgreen: Tak kolem tří měsíců. Mám návod na boží „botičky“ ale chtěla bych si pojistit, že bude ok velikost a já děti zatím nemám :lol: Je to pro kamarádku, je těhotná.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >