Reklama

Kočár ABCdesign ASTRO (2008) + autosedačka 0-13?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 20.04.10 12:50
Kočár ABCdesign ASTRO (2008) + autosedačka 0-13?

Mílá děvčata, dávám dotazy mé kamarádky.
Máme kočárek ASTRO od německé fy ABC design (kupovaný v létě 2008) a nyní k němu potřebujeme pořídit autosedačku 0-13kg, která bude pasovat na jeho podvozek. V současné době je na trhu pouze typ RIDER, který by měl být univerzální pro všechny kočáry fy ABC design – upevnění na podvozek je vždy pomocí adaptérů určených pro konkrétní model. Zatímco v roce 2008 byla pro Astro speciálně určena autosedačka GLOBUS, která je nyní ale prakticky nesehnatelná.
Dotaz č. 1: bude autosedačka Rider + adaptéry určené pro Astro (resp. od roku 2010 se Astro jmenuje Mamba) kompatibilní s naším podvozkem z r.2008??
Dotaz č. 2: pokud někdo prodává(te) přímo autosedačku Globus 2008, rádi ji koupíme.

Předem moc děkuji za rady a případné nabídky :palec:

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11575 příspěvků 21.04.10 08:30

na dotaz č. 1 bych kamarádce doporučila, aby si našla autorizovaného prodejce a tam si zavolala a zeptala se. to bude nejbezepčnější rada. a nebo přes internetový obchod. Pokud má sedačku někde dostupnou na krámě, tak ať prostě sebre kočár a jede to tam vyzkoušet.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.04.10 20:05

zeptej se přímo steeva, buď v autosedačkách nebo v poradně, má o tomhle přehled. nebo www.babystar.cz - dovozce abc designu. ,resp., tím je kenyo a tohle je jeho vzorková prodejna..

ale za sebe radím - žádné nacvakávání na kočárek nestojí za netestovanou „jakoukoliv“ autosedačku., u té má jít o bezpečnost, ne o design a nacvakávání… :srdce: doporučuju zkontrolovat crashtesty - ADAC. ABC designy sedačky tam nebyly..

http://www1.adac.de/…/default.asp?…

DiVa2007
Nováček 6 příspěvků 22.04.10 15:21

Ahoj, já jsem ta kamarádka :) Tohle vše - kontaktovat prodejce, i přímo dovozce atd. jsem už absolvovala a nikdo mi to není schopen na 100% říct… že to bude pasovat (kočár je r.2008, na trhu jsou už jen sedačky 2009-2010) a fyzicky na prodejně to zatím vyzkoušet nemohu, protože to nikde nemají, ale SNAD to kvůli mně i objednají… no uvidíme.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 25.04.10 11:53

Ahoj,
a nešlo by do prodejny babystar zajet a vyzkoušet? teda, pokud bydlíte někde poblíž..mají jednu v praze, jednu v brně. astro jsem tam, pokud mne zrak neklamal, viděla.

ale za sebe, opravdu doporučuju bezpečnou autosedačku spíše než nacvakávání na podvozek.. taky jsem si myslela, jak to využiju a zužila tehdy výběr pouze na kočárky kompatibilní s maxi cosi.. a po dvou měsících jsem kupovala jetého zappa. sedačku jsem nacvakla na kočár přesně třikrát.., a to má speedi podvozek 10.5kg (váženo mnou).

další co mě napadá - zkus sekci autosedačky, přezdívku Steeve, nebo pak poradna, autosedačky, (na hlavní liště hnedka vedle diskuzí), steeve = Štěpán Rybníček, on je na sedačky odborník, mohl by ti tohle zjistit. ale jemu jde především o bezpečnost dětí v autě, takže i on ti asi poradí nějakou testovanou.. a ABC designysedačky nebyly v testech vůbec.

protože ono to není tak, že co se prodává, je bezpečné. to „schválení podle normy EC..“ je pouze pro materiály, jako že když je dítě olízne, nedostane z toho rakovinu (s trochou nadsázky). crashtesty (simulaci, jak se sedačka chová při nárazu v autě) měly mizerné i sedačky renomovaných a drahých výrobců kočárů (jan matrix, casualplay prima, chicco má taky jednu, peg perego bez základny nic extra..). u autosedačky jde především o zajištění bezpečnosti dítka v autě, proto by měly při jejím výběru (aspoň podle mého úhlu pohledu) mít hlavní slovo testy někoho nezávislého, že sedačka při nárazu dítě ochrání. :srdce:

DiVa2007
Nováček 6 příspěvků 26.04.10 15:27

Ahoj Natašo, díky za Tvůj úhel pohledu, ono to tak asi i nakonec dopadne: že budeme pořizovat/používat autosedačku, která nám na podvozek nepůjde dát… mj. s Babystarem v Praze jsem mluvila a ochota tak na 50%… že bychom jen přijeli (100km) sedačku+adaptéry hlavně vyzkoušet na náš podvozek bez záruky, že to ve finále koupíme. A ty crash testy jsem samozřejmě pročítala, ale nemohu se ubránit dojmu, že taky jde trochu o to, která firma „zvučného jména“ si ty testy nechá udělat.. i když ve finále nedopadne kdovíjak slavně. Protože na trhu je x značek a ještě každá značka má x svých modelů a ty testy se dělají jen na opravdu úzký vzorek… a nevěřím, že by všechny ty netestované byly špatné.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 03.05.10 11:54

Divo,
bohužel, ono je to tak, že u těch netestovaných nemáš žádnou záruku, že jsou bezpečné, tudíž musíš předpokládat, že nejsou. protože nemáš více pokusů, jak to sama zjistit.. :(

ADAC je rozhodně nezávislý, což ti potvrdí všichni, kdo se v oboru pohybují. není to o zvučných jménech.. ADAC testy inovoval, je to tak 2 roky, na výsledcích to bylo znát.. ano, firmy sedačky do testů posílají, ale pro mne je to jen důkaz toho, že jim jde o bezpečnost dětí a chtějí vidět, zda skutečně jejich sedačka bezpečná je. a pak, ony ty levné sedačky opravdu většinou propadly… ty které se v testech neobjevují, jsou většinouty, kde výrobce „spoléhá“ na to, že je prodává v setu a rodiče tak naláká na cenu.. :(

nedávno jsem mluvila s jedním známým, který pracoval 5 let v automobilce - zdpovědný za kvalitu. testy se u nich prováděly. čeká se ženou miminko a vybíral přísně podle tohoto.. viděl až příliš mnoho autosedaček i zvučných jmen, které se při testech rozpadly apod.

když se dívám na aktuální tabulku, vidím, že výrobci hodně zapracovali a že výsledky jsou znát: aktuální tabulka ADAC
takže už opravdu je z čeho vybírat..

sama za sebe bych doporučovala pořídit si sedačku s dobrým testem a k ní golfky, na které pujde. já taky nesmyslně trvala na tomto a nakonec jsem nacvakla sedačku na sporťák snad 3×? koupila jsem zappa z druhé ruky a jezdila s ním.. (vešel se mi za přední sedadlo v mazdě 2.. )
golfky plánujete, ne?

dobrá a cenově přijatelná - a hezká - sedačka je třeba cybex aton. k ní cybex onyx - jednoduché, ve starých kolekcích cenově přijatelné golfky, které využijete i potom.

nebo pokud golfky máte.. dá se vybírat podle nich..

každopádně, doufám, že vyberete podle svých představ a bezpečnou, kdybys potřebebovala radu, ohledně kompatibility s golfkama, v sekci golfky je diskuze natašo prosím pomooc :) nebo sem, nebo SZ, ráda poradím, pokud to bude v mých silách.

mamča09
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 27.08.10 20:26

a co rada ohledně cybex pallas?moc prosim.a je v plzni obchod s nimi?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >