Kočárek a sourozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 17.02.11 08:15
Kočárek a sourozenec

Holky, zajímalo by mne, u dětiček co maji rozdíl mezi dětma necelé dva roky…
Mám čtyřkolku, jednou rukou neovladatelnou. Linda uz chodí, často chodíme ven i bez kočárku. Předpokládám, že až se malý narodí bude si muset zvyknout bejt bez kočárku uplně. Zajímalo by mne zda mám vyměnit tu čtyřkolku za něco lehčeji ovladatelného jednou rukou, abych případně tou volnou mohla chytat běhající dítě, nebo jí držet za ruku :)
Díky za zkušenosti! :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Meredit
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 17.02.11 08:30

Já bych vyměnila a k otočnému kočárku rovnou pořídila skejt, přece jen je ještě malinká :srdce:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 17.02.11 08:36

Mám děcka víc jak 2,5 roku od sebe a bez jednou rukou ovladatelnýho kočárku (X-Lander XA) bych se nehla. Maty je sice naučenej držet se kočárku, ale jde se mu tak špatně a pomalu. Do školky bysme takhle nedošli. A to nepočítám chvíle, kdy je potřeba zmítající se staší dítě čapnout podpaží a rychle uklidit mimo obecenstvo :roll:
Kamarádka má věkovej rozdíl 1,5roku. Sourozeneckej kočár nekupovala, na procházky chodila jen tam, kam došla ta větší. Ale pohodlnou čtyřkolku měnila za kočár s otočnejma kolečkama hodně rychle.
Maty je bez kočárku od dvou let určitě. Pokud tvoje malá bude i po narození mimča vyžadovat kočárek, mimčo šupneš do šátku, větší do kočárku. Mám pocit, že dost holek tady to tak dělá. Jo a sousedky u nás to hodně často řešijou i skejtíkem.

maxik
Kelišová 5811 příspěvků 17.02.11 08:40

Podle okolností - někdy starší přijme snadno, že vozem už ne, jindy se starší dítě drží kočáru zuby nehty nebo začne s příchodem sourozence/nástupem období vzdoru tak řádit, že budeš ráda, že ho na přesuny můžeš do kočáru strčit a připoutat - jestli je kočár polohovatelný až do lehu, můžeš pořídit šátek, mimino do šátku, starší do kočárku - v parku/na hřišti starší vystoupí, pak máš kam mimi odložit. Výhodou je variabilita - každé z dětí může být buď v šátku nebo v kočáru.
Další varianta je skate nebo dvojkočár - záleží, kde se pohybuješ a jak daleko se potřebuješ při běžných denních přesunech dostat.

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 17.02.11 08:41

Já zatím nemám, budu mít rozdíl necelé 2,5 roku, ale třeba náš Ondra od roku a půl kočárkem nejel, všude chodí pěšky… Takže fakt hrozně záleží, jak ti bude malá zvyklá chodit, pokud by neměla problémy, jen bych na delší cestu pořídila ke stávajícímu kočárku skejt :nevim:

mauglie
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 17.02.11 08:44

Ahoj, tak moje děti mají rozdíl rok a třičtvrtě, pořídili jsme skate a ze začátku jezdili v sourozeneckým kočáru. Využili jsme ho hlavně na výlety nebo když jsem jela do města něco vyřídit, teď už starší jezdí jen na skate, ale už taky hodně ujde

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 17.02.11 08:59

Sourozeneckej kočárek fakt nechci. Zdá se mi to příšerně velký a neskladný :) Pořídím spíš opravdu něco lehce ovladatelnýho a k tom skate :) to se bude lindě líbit. Ted nesnaší kočárky… od doby co se naučila trochu pohybovat tam prostě nechce bejt… ale někdy se stane že ji prostě musim čapnout a odnýst… ale připoutat do kočárku? to ani nahodou :-D Vidim to na výměnu vozového parku :-D

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 17.02.11 09:13

Mam sourozeneckou trikolku a teda jednokocary jsou kolikrat o dost vetsi kravy. Starsi dost ujde, ale jsou proste situace, kdy je nejlepsi reseni mit obe deti v kocarku (urady, autobus atd.)

etosha
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 17.02.11 09:19

Já mám děti od sebe 22 měsíců a starší dceři jsme pořídili ke klasickému kočárku (Bartatina, bez otočných kol) skate. Sama by mi daleko neušla a hlavně když jsem potřebovala něco jít vyřídit nebo být někde na čas, tak bych se bez toho neobešla.
Jinak ten náš kočárek včetně skejtu jsem dokázala uřídit jednou rukou i bez otočných kol, ale chve to trochu téninku :wink: :-D.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 17.02.11 11:09

já mám holky od seve 2 roky 1 měsíc a skate byl skvělý pomocník :potlesk: :potlesk: :potlesk:

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 17.02.11 23:51

Ahoj, kluci jsou 2 roky a 3 tydny od sebe, skate byl super volba, protoze Domca chce na jednu stranu litat a blbnout, ale na druhou stranu ho najednou zajima silene moc listecek a vetvicka na zemi, zkouma znacky aut a tak, takze na „rychlejsi“ presuny byl skate nutny :lol:
Ted v zime je to s nim horsi, je narocny vubec ovladat kocarek, takze chodime pesky, obcas kdyz protestuje nebo je treba rychle se presunout, tak ho frcnu na predek kocaru k malymu (nohy mu visi pod madlem kocaru :lol: ) a jedem :wink:
Domca je jak motorova mys, nejde zastavit, ale vypozorovala jsem, ze se docela rychle „unavi“ a nebo je heerecka a asi se chce vezt, takze bez skejtiku nebo mensiho povozeni na kocaru bych se neobesla.. :wink:
Ale jeho to na tom skejtu bavi, znam deti, co za zadnou cenu 8-)
(ale mam Jane Slalom Pro, takze jednou rukou krasne ovladatelna trikolka :think: )

Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 16.10.14 22:17

Ahoj, oživím toto téma… mám doma skoro 2 letou dcerku.. v kočárku ještě jezdí, ale zatím se snažíme o druhého prcka. Je to do budoucna, ale i tak mě to zajímá. Chtěla bych kočárek klasický houpací na druhého prcka, ale dcerka už teď je jak pytel hopíků :mrgreen: určitě bych pořídila k jakýmukoliv kočárku skejtík. Co ale myslíte je klasický kočár s pevnýma kolama blbost?? Mám teď sporťák trojkolku s pevným kolem a je to super, že to nikam neodjede, když vedu psa a někam mi zahne, nebo když dcerka vozí kočárek sama, tak se nikam nestáčí. Ale nemám ho odzkoušený s dítětem uvnitř a dcerkou za ruku. Ale je pravda, že projede fakt všechno… Prosím o vaše názory, myslím, že v těhotenství budu mít na řešení víc věcí a v tomhle bych chtěla mít už jasno :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 16.10.14 22:21

@Bjoucik.15 To je věc osobních preferencí, mě třeba klasický houpací se 4 pevnými koly děsně nevyhovoval… měla jsem trojkolku s otočným kolem (GT3) a kolo jsem aretovala vyloženě jen do hnusného terénu (traverzy svahem a průjezdy lesem) nebo na brusle, jinak jsem jezdila s volným.

Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 16.10.14 22:30

@j.a.n.i1 když mě se líbí, ale nevím zda by byl vhodný… nikdy jsem 2 děti neměla :mrgreen: no a zase je pravda, že tahat to denně několikrát nahoru abych to otočila..no nevím, jsem drobné postavy a malá, takže proto jsem chtěla názory jiných…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 16.10.14 22:37

@Bjoucik.15 Mě na něm nejvíc vadilo právě to, že s ním člověk jednoduše nezatočí (a jednou rukou si to už vlbec nedokážu představit) a blbě se mi vyjíždělo i na obrubník - jak je to houpací, tak se po zmáčknutí madla zhoupl místo toho aby se zvedla kola… já ho tedy měl jen jako táborový kočár, nechtěla jsem ničit to GTčko

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >