Kočka po ránu mňouká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petramaso
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 05:33
Kočka po ránu mnouka

Ahoj holky, máme doma ročního kocoura a před zhruba 5 dny jsme si přivezli domu nové kote. Snáší se relativně v pohodě (cti, nechteji se zabít :lol:), ale starší kocour po ránu vždycky hrozně mnouka z dveří ložnice. Máme je otevřené, he zvyklý s námi občas spát. Jenže teď s námi spí v posteli koťátko a přítel si myslí, že je velký práve naštvaný, že je v „jeho“ posteli někdo jiný. Co myslíte, je tk možné? Další možnost co mě napadla je to, že malý je nemocný, má dozvuky kočičí rýmy, tak jestli z něho velky necítí tu nemoc (občas takhle naříka i přes den, ale nejvíc vzdykcy ráno). Díky :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 7007 příspěvků 31.07.18 05:54

A nemuze mit hlad? Nam takhle kocour rano mnouka hlady, musim vstat a dat mu najist. Nemohlo se stat, ze kote mu ujida vic, nez si myslite? Ma rano v misce jidlo?

alisekR
Kelišová 5560 příspěvků 31.07.18 06:17

No tak chudák kocour. Do jeho teritoria přijde vetřelec a rovnou k paníčkovi do postele. :lol: dejte si pozor, aby vám nezačal značkovat a nebo přímo čůrat do postele. :zed: naše kočka by kotě zlikvidovala. Nesnáší konkurenci.

petramaso
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 07:34

@Lenka_Hal je fakt, že byl zvyklý skočit do postele k příteli, protize vstává jako první a takhle ho budit, aby ho už laskavě obsloužil :lol: akorát teď tk dělá od dveří.

petramaso
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 07:35

@alisekR já jsem se snažila kotě sundatvat, ale prostě když potom usnu, tak už to neuhlidam. A dveře zavřené mít nechci, to by pro něj byl ještě větší šok a skrabal by je

Aduš8
Závislačka 3451 příspěvků 31.07.18 08:03

Jedna ze zásad,když přineseš domu novou kočku je,že pokud ta první je zvyklá spát s vámi v posteli,tak nemáš kotě brát do postele ,ale nechat tam spát jeho. Cítí se odstrčený,můžeš být ráda,že vám kotě nemasakruje. Rychle s tím něco udělej,nebo vám začne značkovat svoje teritorium a to už ho neodnaučíte.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9565 příspěvků 3 inzeráty 31.07.18 08:04

Podle me má hlad, mamčin kocour taky mňoukání, aby ho nakrmili :D věřím že kdyby mu vadilo kotě hodně tak tam skočí a „srovná“ ho :)

petramaso
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 08:07

@Aduš8 a nějaké rady, jak to udělat, když si tam kotě skočí samo, i když ho sundá třeba 400krat? :nevim:

Aduš8
Závislačka 3451 příspěvků 31.07.18 08:12

@petramaso nechávat v ložnici jen dospělého kocoura a kotě ve vedlejší místnosti. Je to kruté,ale má to tak být,dokud si na sebe nezvyknou. Protože takhle je prostě ten první odstrčený na vedlejší kolej,kočky jsou chytrá zvířata. @Kristyna.Vechto­va náš kocour si taky nového vetřelce nesrovnal,když skočil k nám do postele. On si to před páníčky nedovolí. Proto stojí u dveří a mňouká. Ale ten nás to zvládl vždycky později..

Tichošlápek
Extra třída :D 12246 příspěvků 31.07.18 08:20

Nase kočky ráno mňoukají, co pamatuju :lol: chlupatý budíky. Jinak mi prijde trochu kruté dotáhnout domu kotě a hned ho nechat spát v posteli, kde spal předtím starší. Dala bych ho do jiné místnosti

petramaso
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 08:28

@Aduš8 zkusím to a obrnim dveře a sebe trpělivosti :lol: jinak ten starší je Ragdoll a naštěstí nikdy neznackoval a i to kotě zvládá asi líp, než „obyčejná“ kočka, ale je na něm vidět, že je z toho takový ve stresu :( :( :( @Tichošlápek je pravda, že on mnouka taky skoro vždy, ale spíš skočil do postele, tak mnouknul a otravoval tím, že pí nás lezl, abychom se vzbudili. Teď fakt řve. Jo, asi jsem to podelala :?, ale snažila jsem se kotě dávat pryč a jak usnu, tak už mě to nevzbudi, že tam skočí.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9565 příspěvků 3 inzeráty 31.07.18 08:39

@Aduš8 nevím my vždy měli obyč vesnický kočky, ty se buď porvali a nebo ignorovali, ale my je měli tak že si mohli chodit kam chtěli, tak jim to asi bylo fuk :nevim: do bytu bych asi pořídila jen jednu kočičku nevím, ale my s manželem jsme spíš pejskaři :)

Tichošlápek
Extra třída :D 12246 příspěvků 31.07.18 08:42

@petramaso tak ragdoll si ho ale moc neporovna :) bude to na tobě. Moje kočky se vždy sehravaly několik týdnu a nakonec spaly v posteli společně. Jen to chce čas. Pokud jen mňouká a žere, neznackuje a nervou se, tak je to ještě ta dobra varianta

lampicka11
Závislačka 3547 příspěvků 5 inzerátů 31.07.18 08:45

Bacha na to…nám se mstila kočka tím že jsme ji pořídily kámošku tím že začla na truc čůrat do postele :zed: . Jinak nas naše kočka budí po ranu a vítá nás nebo když chce ven

Ou
Kelišová 6299 příspěvků 31.07.18 09:50
@novakova.t píše:
Bacha na to…nám se mstila kočka tím že jsme ji pořídily kámošku tím že začla na truc čůrat do postele :zed: . Jinak nas naše kočka budí po ranu a vítá nás nebo když chce ven

ona to od té kočky není msta, ale snaha zvládnout stres z toho, že má vetřelce ve svém teritoriu.

Pach vlastní moči je pro kočky uklidňující a posiluje jejich pocit - tady jsem doma.

Pokud jste přinesli nového člena smečky, není dobrý nápad sebrat původními obvyvateli teritoria jeho privilegia - třeba právě spaní v posteli.

Zároveň je potřeba mu věnovat pozornost navíc - kotě si potřebuje zvyknout, že on je ten mladší, slabší člen smečky - ne že vůči němu má výhody.

Co dost pomáhá kočkám cítit se jako doma?

Hra s něčím co loví - střapeček na udici a nebo laserové ukazovátko, kdy hned po hře dostanou nažrat. Protože tam je jasná nápodoba přirozené činosti, tady lovím a pak to sežeru.

Možnost sedět někde ve výšce a pozorovat co se děje - zkuste přebudovat místnost, kde trávíte nejvíc času tak, aby tam bylo pár kočičích poliček, kam si můžou vyskočit a být tam s vámi.

Dostatek kočičích záchodů - na dvě kočky to chce tři bedničky. Protože mocenské hry o to, kdo bude kam chodit se docela snadno můžou zvrhnout v to, že si začnou obchcávat zbytek terioria. Opět to není msta, ale běžné kočičí chování. To kočka neumí ovlivnit. A něco jako msta je příliš abstraktní na myšlení šelmy.

Člověk na druhou stranu má schopnost abstrakce a pochopení cizího chování docela slušnou a je na něm, aby svým zvířatům zajistil takové prostředí, kde budou v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Nejslavnější česká transsexuálka o Mostě!: Z posledního dílu mi bylo smutno!

Kontroverzní seriál Most! patří bezpochyby mezi ty nejpovedenější kousky od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >