Kočka s dětmi celou noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lidulla
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 03.06.19 22:49
Kocka s detmi celou noc

Ja jsem jako dite spavala celou noc s kockou v posteli uplne bezne.
Ovsem v dospelosti me hluboce zasahla smrt mesicniho miminka v nasem okoli, kdy dite spalo v kocarku pod oknem, kocka mu lehla na hrudnicek a takovy drobecek nemel silu dychat a hrudnicek s kockou zvedat. Dodnes je to jaksi ve me zaryte…
Moje deti 5 a 10 let s kockou usinaji, ja ji vecer vyhazuju z mistnosti den co den. Jenze ta bestie vzdycky rano skrabe na dvere a rve u toho a zbytecne nas brzy probouzi. Zvazuji jim nechavat tu mrchu v posteli chrapat do rana a prodlouzit nam spani. Nechaly by jste? Myslim, ze moje obavy jsou zbytecne, ze ikdyby 5letemu diteti usnula primo v obliceji, ze se dite dusenim probudi, ale preci jen, co kdyby…
Neresim ted hygienu, parazity apod, nejsem uzkostna matka, pokud kocka jevi znamky vitality, tyhle komentare cist nepotrebuju. Mela jsem v praci kolegynku, co prevlekala povleceni, kdyz tam skocila kocka, tohle vubec neresim ani u venkovni kocky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Taka
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 19 inzerátů 03.06.19 22:56

Nechala bych asi v klidu. Celkově bych nechtěla, aby jakékoli zvíře s dítětem spalo do doby, než se bude dítě ke zvířeti umět chovat 100% zodpovědně. Pokud to zvládají (jakože jistě ano), neměla bych nejmenší problém :kytka: (teda s tím nechat u nich zvíře přes noc… S venkovním miláčkem v posteli už bych problém měla, ale to je můj osobní problém :mrgreen: )

ugluk
Hvězda diskuse 46763 příspěvků 03.06.19 23:08

Já tahle kočkou zalehlá miminka vždycky považovala za urban legend… Naše kočka se teda miminům a batolatům úzkostlivě vyhýbá, ale starší dítě akceptuje a kolikrát k němu chodí spát. Ale ač manželovi spí často na zádech, přímo na dítě nevleze. A i kdyby, fakt si nedovedu představit, jak by kočka zalehla pětileté dítě, to už má nějakou sílu a vůli, vůbec bych se toho neobávala a pokud nemáš problém s tou hygienickou stránkou, tak se pořádně vyspi :)

Ou
Echt Kelišová 7817 příspěvků 03.06.19 23:08

Opravdu si konkrétně osobně znala člověka, kterému dítě zalehla kočka a on ti říkal že se mu to stalo a nebo někdo říkal, že se to stalo jeho známé či příbuzné? A tedy jen opakoval co někde slyšel, ale aby dodal působivost té historce, tak to vykládal jako něco co zažil někdo koho on znal/a?

Ona je to totiž dost pověra a když si vezmeš kočku a mimino, tak pro tu kočku je dost nepohodlné spát na miminu a fakt nemá důvod proč to dělat.

iziwolvie
Kecalka 459 příspěvků 03.06.19 23:13

Mám tři dítka ( 4,6 a 8 let ) a tři kočky. Kočky mají přes noc normálně otevřeno do pokoje, kde se spí. Chodí spát i k nim do postele, ale jakmile se dítka začnou moc vrtět, kočka spící v posteli se radši zdekuje, než aby se nechala zalehnout. :lol: To stejne je i opačně, jakmile se kočka přiblíží k obličeji spícího dítěte, to jí uhne, protože ho lechtají její chlupy. Takže udušení u tak velkých dětí bych se nebála.

stinga
Kelišová 7346 příspěvků 03.06.19 23:14

@Lidulla já moc nevěřím tomu, že by kočka lehla dítěti na hrudník a zadusila ho - bůhví jak to bylo a toto může být výmluva - příběh pro cizí uši
máme dva kocoury a když chtěli, spali s dcerou v postýlce od narození
pak bylo období, kdy se kocouři malé vyhýbali, protože se jí báli
od dvou let malá spí se mnou na manž. posteli a to ve složení - na kraji 1 kocour, já, 2. kocour, panenka a u zdi dcera - nikdy neleželi na ní, když šel kocour ke mně vždy dceru překročil, prostě kočky mají nějakou intuici, že se dítěti neubližuje
když jim dcera něco dělá, tak kocour ji nikdy neškrábne, ten druhý se jí klidí z dosahu
takže za mě - děti ve věku 5 a 10 let můžou s kočkou spát a kočka jim nic neudělá, snad neudělají něco děti kočce

Petula306
Kecalka 436 příspěvků 03.06.19 23:18

Já tomu taky nevěřím. Celkově těm různým story o kde jak usušených miminkách. I novorozenec má reflex a když se mu blbě dýchá, začne se vrtět a hledat jinou polohu. Když občas vidím, jak je při kojení zabořená v mým mega prsu, říkám si, kudy asi dýchá :lol: a tak velkému dítěti kočka nic neudělá, spíš si sama lehne někam „opodál“ do klidu.

bobulka88
Kecalka 106 příspěvků 03.06.19 23:21

@Ou ja neznam teda nikoho, komu by kocka zalehla mimino, ale nas kocour s nama spi, bezne mi lehne pres krk, na hrudnik, obcas mi lehne i pres oblicej. V noci me opravdu vzbudi to, ze se dusim v chlupech, ma pres 7 kilo. A paradoxne si myslim, ze to dela kvuli tomu, ze me ma fakt rad, nikomu jinymu to nedela. K miminu smet nebude, vetsi dite by se snad ubranilo.

veria
Nadpozemská drbna 25584 příspěvků 03.06.19 23:46

Ježís to jste mě vyděsily, to jsem v zivote neslyšela, ted se budu bát dávat mimino spát v kocárku ven, bydlíme na vsi a kočky se tu občas potulují…ale snad je to blbost a roční by se snad už ubránilo kdyby náhodou. :nevim:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 03.06.19 23:52

Nechavam spat kocku v pokojicku u 2,5 lete a zadne obavy nemam :nevim: Jenom ta nase stara breca ani moc neleze do postele, spis na parapet… Uplne k malemu miminku do postylky bych teda ale kocku lezt nenechala. U starsich deti v tom nevidim problem.

Labuť19
Kecalka 236 příspěvků 03.06.19 23:52

Já takhle s kočkou spala běžně. Většinou mi ležela na hrudníku, na krku a na hlavě, ale mě to teda bylo jedno, když lehnu, tak prostě spím až do rána a může mě budit kdo chce a čím chce. :lol: Dokonce jsem se i v pohodě vyspala a kočka spala až do rána. Ještě jsem měla v posteli i psa, ale pod tou tíhou jsem se většinou vzbudila a psa poposunula. :lol:

xammy
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.06.19 05:52

Nechávala jsem spát kočku i s miminkem. Začala kolem jeho 5. měsíce. Ležela vždy u nožiček a předla a když ji tam syn měl, skoro se nebudil, spal o moc líp než bez ní. Nebála jsem se vůbec, když se začal vrtet, tak utekla. K staršímu nechodila. Kocour mu tam nechodil, asi z důvodu málo místa, má 10 kg. :)

Uživatel je onlineXmichaelah
Kecalka 278 příspěvků 04.06.19 07:08

Ja kdysi nekde cetla, ze naopak hlidaji… ze legenda o zalehnuti je z duvodu, ze dite prestalo samo dychat a kocka se ho pokousela “rozdychat”.. takze se u nedychajiciho ditete nasla kocka a ta bestie ho zabila, zardousila a zalehla. No takhle mam doma 3 kocky, ktere smi vse, ale na noc je k maly kvuli monitoru dechu nepoustime. Az bude starsi, jiste si sama rpzhodne, jestli chce travit noc s noclezniky :)

Ou
Echt Kelišová 7817 příspěvků 04.06.19 09:37

@bobulka88 jo- ale na dospělého, který je velký a slouží jako polštář. Mimino je mrńavý a pro kočku nepohodlný. Je výrazně lepší spát v nohách a nebo na boku, kdy teda alespoň hřeje.

@veria píše:
Ježís to jste mě vyděsily, to jsem v zivote neslyšela, ted se budu bát dávat mimino spát v kocárku ven, bydlíme na vsi a kočky se tu občas potulují…ale snad je to blbost a roční by se snad už ubránilo kdyby náhodou. :nevim:

samozřejmě že je to volovina, navíc proč by cizí kočky lezli k cizímu člověku.

Lidulla
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 04.06.19 11:36

No.. Volovina… Neznam rodice miminka, ale tchan k tomu byl volany se zachrankou. Moje kocka teda leha i na cizi, na tom mi neprijde nic divneho. Skace i do cizich kocarku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama