Zakrslý králík rady

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BaruSed
Povídálka 40 příspěvků 03.06.19 21:53
Zakrsly králík rady

Ahoj :) Budeme během 2 měsíců pořizovat králíčka k narozeninám :) Mám zkušenost jen s chovem potkanů, ale chce to změnu :) Je tady prosím někdo, kdo by pomohl a poradil? Měla bych pár otázek :) Za reakce děkuji :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6574 příspěvků 03.06.19 21:54

Sem s nima :pankac:

Cenarius
Kecalka 499 příspěvků 03.06.19 21:55

Dejte otazky. Zitra behem dne odpovim.

BaruSed
Povídálka 40 příspěvků 03.06.19 22:01

Děkuji :relaxed: Co je lepší- samec nebo samice? Jak je to s kastrací, je to lepší nebo ne a jaká je popřípadě +- cena? :) Očkování je lepší na půlrok nebo na rok?

Alkata
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 03.06.19 22:04

Nejlepší je nadivoko :palec:

Kelišová 6574 příspěvků 03.06.19 22:08

Doporučuji samce a plemeno lvi hlava. Kastraci jsem dělala ve dvou letech, ale už dříve mi skákal na nohu, zas možná díky tomu byl mazlivejsi. Očkování na rok veterináři odmítají. Kastrace asi 1200, očkování kolem stovky. Aspoň to sfouknes se stříháním drápků. Piliny doporučuji jen do kočičího záchodu Asan. Odmala učit hlavně na seno. Klec alespoň 100,vytvořit výběh bez kabelů na dosah. Králíček může být i zlý, kousat a dělat všude bobky. Měsíčně i s tou podestýlka vyjde na 500, stříhání drápků stojí 60 korun. Několikrát ročně líná.

BaruSed
Povídálka 40 příspěvků 03.06.19 22:14

@Bubla_Bučková Děkuji moc :) Budeme mít Holandského, prťata mají týden, tak čekáme :) S Asanem mám dobré zkušenosti u potkanů, takže ten budu brát určitě :) A jsou nějaké osvědčené rady, jak nejlépe vymazlit a socializovat?

bublinek
Kelišová 5600 příspěvků 03.06.19 22:14

Děkuji za založení tohoto tématu. S dovolením se připojím.
Máme roční samičku beránka, byla to čistotná. Nemá samečka. Je stále hodná a mazlivá, ale asi 14dnů zpět postavila hnízdo v záchůdku, to jsme zrušili, od té doby chodí zásadně čůrat mimo záchod. Spraví se to? Začne zase čůrat do záchodu?
Kastrace by nečistotnost měla „vyléčit“, ale do toho se mi moc nechce.
Díky za jakýkoli postřeh i radu.

Magdalenamag
Stálice 96 příspěvků 03.06.19 22:15

@BaruSed z vlastní zkušenosti samičku ;) Ockujeme po půl roce a rovnou tam strihame drapky. Králík má v kleci záchod, do kterého mu sypeme pelety.

Kelišová 6574 příspěvků 03.06.19 22:19

@BaruSed určitě na něj v klidu a pomalu, nechat ocichat ruku a pak hladit. Nedlat prudké pohyby a zvuky. Netahat na rukou. Až získá důvěru, tak začít brát a zkoušet víc. Odměňovat pamlskem, třeba lístkem z ředkviček nebo polnicku, rukoly nebo venku sebrat list pampelišky. Jo a slyší i na jméno :srdce:

Kelišová 6574 příspěvků 03.06.19 22:20
@bublinek píše:
Děkuji za založení tohoto tématu. S dovolením se připojím.
Máme roční samičku beránka, byla to čistotná. Nemá samečka. Je stále hodná a mazlivá, ale asi 14dnů zpět postavila hnízdo v záchůdku, to jsme zrušili, od té doby chodí zásadně čůrat mimo záchod. Spraví se to? Začne zase čůrat do záchodu?
Kastrace by nečistotnost měla „vyléčit“, ale do toho se mi moc nechce.
Díky za jakýkoli postřeh i radu.

Netuším :nevim:

Taka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 19 inzerátů 03.06.19 22:20
@BaruSed píše:
Děkuji :relaxed: Co je lepší- samec nebo samice? Jak je to s kastrací, je to lepší nebo ne a jaká je popřípadě +- cena? :) Očkování je lepší na půlrok nebo na rok?

1. Za mě samec, ale kdo má holčičky, nestěžuje si :) Za mě jsou kluci klidnější, ale jde o zkušenost - a taky záleží na kastraci…
2. Kastrace u samic vždy, pokud nebude chovná. U nekastrované samice bez mláďat je téměř stoprocentní riziko, že zemře na rakovinu. U kluků jde o divokost - po kastraci se zklidní, méně smrdí, neobskakují nohy ani hračky. Zklidní se i kastrovaná samice, snižuje se riziko falešné březosti.
3. cena kastrace: u samců pár stovek, u samiček o dost víc. Záleží na oblasti, kde žijete, ale samec u nás kolem 400-600,– a samičky klidně i 2 500,– (ale to už je nadstandard).
4. očko 1×/2× za rok je podle mě jedno. Já se vždycky řídím citem a dávám 1× ročně - proč do něj cpát zbytečně jednou tolik „svinstva“ a stresovat ho navíc, když to může být jen 1×.

• Králíček potřebuje hodně pohybu.
  • Doporučuju záchůdek mimo klec (ať už s roštem, nebo bez).
  • Základ jídelníčku tvoří seno, po určitém věku i zelené.
  • Granulky bezobilné!!!
  • Do klece deku/starý ručník, ať má na čem ležet - určitě ne asan a spol., je to chemicky bělené, dráždí jim do tlapky, můžou to zbaštit a na trávení to není nic moc.
  • Rád se někam schovává - je fajn mít dostatečně velý domeček, popř. hozenou deku přes roh klece.
  • NIKDY nepokládat králíčka na záda. Ano, možná vydrží, ale to proto, že je v paralyzované poloze. Je to pro něj ohromně stresující a ubližuje mu to.
  • Nemá rád velký hluk, má výborný sluch a hlasitá tv/rádio, pištění dětí, řev ho bolí.
Kelišová 6574 příspěvků 03.06.19 22:24

@Taka u nás takhle stříhal veterinář drápky, tak jsem ho změnila :roll:

Taka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 19 inzerátů 03.06.19 22:29

@Bubla_Bučková Na zádech? Chuděra :? Nejlepší je, když se králíček přesvědčí, že se to dá v klidu a ve stoje. Ale co si budem, žejo… :mrgreen: Pak je nejlepší „chmat“ za kůži za krkem a pod prdelkou, ale na to já nemám srdce. Takže ho vždycky jeden drží svaleného na sobě tak, aby byl ve vertikální poloze, šmik šmik a je to :)

edit: Aby ta poloha byla jasná, je to jako s miminkem. Pod zadečkem jednou rukou a druhou rukou na bříšku a přidržet přední tlapky :kytka:

bublinek
Kelišová 5600 příspěvků 03.06.19 22:32

@Bubla_Bučková nevadí, někdo jiný ví?
Zítra jdeme očkovat, tak se zeptám, ale nevím jak to má dr. s králíky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama