Kojící kočka

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 03.06.19 10:23
Kojící kočka

Zdravím chci se zeptat, naší kočce se narodilo 5 kotátek v pátek měli 14 dnů kočka se stará, je domácí mazel ale chodí i ven. 3 dny po porodu byla kastrovaná zůstala ji v děloze placenta. Celá ta situace nás stále celkem slušný peníz co by ale člověk neudělal že.:))
Tyden pak ještě dostávala antibiotika v tabletkách o kotata se pořád starala. Podávání léků celke boj, ještě že už skončil V době braní antibiotik nechodila ven byla pouze doma. Ted začala chodit ven ve stylu ráno jde ven vrací se v rozmezí 1.5- až 3 včera i 4 hodin domů hodin domů a pak jde ještě jednou v podvečer a taky je venku nějak takto dlouho. Je to tak v pořádku? Vím asi že si od kotat pořebuje odpočinout provětrat se. ale nevím jestli třeba těm kotatkům nedávat kotěcí mléko mám ho doma od veterináře, dávala jem jim jednou než se vrátila z kastrace. Jak dlouho vydrží taková to kotátka nejíst? Jsme si mysleliže se bude po kastraci více držet u domu a zatím to tak moc nevypadá. Máme ji moc rádi, doma se ale moc udržet celý den nedá:( a já vždy trnu jestli se k těm kotátkům vrátí. Dřív byla takový mazel, to se ted nějak změnilo:/ Jestli je na nás pořád naštvaná za ty léky no kdo ví:/

Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 03.06.19 10:34

Neboj a klid. Naše kočka má také koťata, ukryla je v garáži a vrací se tam i když je jinak cely den v tahu. Koťata určitě nestrádají.

Rive
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 03.06.19 10:35

A to si jako myslíš, že ji vykastrujete a ona se probere z narkozy a bude to pecka domácí? Ono docela dlouho trvá, než se tělo s hormonama srovná.

Ohledně krmení spíš zavolej na veterinu a zeptej se tam.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15376 příspěvků 03.06.19 10:40

Kočka u kotat není nalepená 24h denně jako ženská takže klid

Lalelale
Závislačka 4973 příspěvků 03.06.19 10:42

Kočka u kotat není non stop, strach bych měla až v případě, že by se ke kotatům nevrátila 24 hodin. Jinak ke kotátkům chodte opatrně, pokud k nim člověk moc často leze, kočka se může naštvat a odnést je jinam, aby je před vámi schovala.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 03.06.19 10:45

To je mi jasné, že nebude sedět u nich doma přilepená:) to po ni nikdo ani nechce. No zatím od rána nedošla, ale tak snad ví co dělá. :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15376 příspěvků 03.06.19 10:47
@Renitko píše:
To je mi jasné, že nebude sedět u nich doma přilepená:) to po ni nikdo ani nechce. No zatím od rána nedošla, ale tak snad ví co dělá. :)

neboj ví to moc dobře, představ si paterčata taky by jsi prchala :mrgreen:
né vážně fakt kočky utíkají na celý den a kotatům se nic nestane

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 03.06.19 11:04

Mi příjde prostě jen to aby neměli hlad když nedostávají od ní po těch 3 hodkách. Ale zase chápu že 5 kotat je asi pro ni obruz někdy:D Mají dnes 17 dní. A při tom si myslím že je celkem drobná má 3,2 kg vážili ji na vaterině, tak nás počet kotat lehce překvapil. :) Jedno až 2 si máme v plánu nechat, vykastrovat a zbytek už je zadaný. Zatím se je právě bojím dokrmit aby pak když se objeví tak aby od ní pak chtěli, aby je třeba pak nepřestala kojit, když budou mít plná bříška po umělém kočičím.
Přece jen se zeptám kdyby se stalo že by fakt nedošla.. za jak dlouho nejpozději je mám nakrmit? Mám Bephar Kitty milk mléko. Kolik toho mléka jim dát stříkačkou nemám nějak představu kolik toho 17 dení kotě vypije, a asi tedy ze stříkačky z mističky se asi ještě sami asi nenapijí že. NA krabici je akorát doporučené ředění, ale ne kolik ml dát kotěti na jednu dávku.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15376 příspěvků 03.06.19 11:45

Kdyby jsi dokrmovala nezapomen pak masírovat bříško

ugluk
Hvězda diskuse 47000 příspěvků 03.06.19 11:53

Člověk je zblblej z mimin, která potřebují jíst každou chvíli, co? :lol: Já z naší kočky šílela, ta nechala kotě v pelechu a šla si v noci zdřímnout do naší postele, na kojení k němu docházela třeba jednou za noc, když už. Ale taky jsem byla svědkem asi šestihodinového přisátí v kuse, to bych já jako ženská nedala. Ony jim tam ty instinkty fungují dobře, kašlou na tabulky. U koťat je důležité nejen krmení, ale taky to, že jim máma masíruje bříška, aby se vyprázdnily.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 03.06.19 11:59

No už došla krasavice jedna:D Nevíte dá se kočce kapnout do oka optalmo septonex přišla s přivřeným okem as podrážděné od nějaká trávy si myslím či tak. Tak jsem ji tam kapla.

ugluk
Hvězda diskuse 47000 příspěvků 03.06.19 12:03

Tyhle kapky v pohodě. Největší kámen úrazu pro nás byla ta technická stránka kápnutí :mrgreen:

baimoli
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 03.06.19 12:12

Ahoj zakladatelko, naše kočka má také 5 koťat, ale teď už jim jsou 4 týdny. Ze začátku je měla schovaný v garáži, nyní už v domě nahoře. Courá klidně celou noc. Koťátka to vydrží. Kdyby měla hlad, tak si říkám, že by asi hodně mňoukaly a nespinkaly. Vy jste jí nechali hned sterilizovat? Já se bála, že by to pro ni bylo moc drastický. Ale brzo také půjde, dalších 5 bychom už nezvládli :-) Jak to děláte, aby se vám nerozběhly po celém domě?

Alžběta 12345
Povídálka 47 příspěvků 03.06.19 14:53

My jsme to řešili tak, že když koťátka začínala „kňourat“ hlady, tak jsme jedno opatrně vzali a vynesli na zahradu (jinak jsme je měli uvnitř). Jakmile kočka zaslechla řvaní kotěte, hned zapomněla na nějaký toulání a pelášila k nim jako správná máma :)
Jestli koťátka nekníkají hlady, tak bych to neřešila :) a jestli jo, dejte je někam, kde má šanci je slyšet - nejspíš se stejně toulá někde relativně poblíž domu :)
Naše kočka je už kastrovaná a úplně se mi po těch chlupatejch kuličkách štěstí stýská, jak p tom píšu :D užijte si to a žádný strachy :)

Renitko
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 03.06.19 17:49
@baimoli píše:
Ahoj zakladatelko, naše kočka má také 5 koťat, ale teď už jim jsou 4 týdny. Ze začátku je měla schovaný v garáži, nyní už v domě nahoře. Courá klidně celou noc. Koťátka to vydrží. Kdyby měla hlad, tak si říkám, že by asi hodně mňoukaly a nespinkaly. Vy jste jí nechali hned sterilizovat? Já se bála, že by to pro ni bylo moc drastický. Ale brzo také půjde, dalších 5 bychom už nezvládli :-) Jak to děláte, aby se vám nerozběhly po celém domě?

Ano jelikož nám 2 den po porodu zvracela, nejedla byla taková divná.. tak jsme jeli na veterinu tenkrát na pohotovost a tam ni mo nevěděli píchli ji ale antibiotika pak v neděli už jsme šli u nás v našem městě a doktor ji změřil horečku proto bobek nežrala a udělal ultrazvuk a našel v děloze nevyšlou placentu. Takže to už byla spíše otázka života a smrti, takže nebylo co řešit. Tak proto kastrace už se ji tam dělal zánět tak pak měla i 10 dní antibiotika. Naše kočka má pro sebe celou spodní koupelnu v domě má tam záchudek misky z vodou a žrádlem a ve sprchovém koutě- máme bez vaničky máme danou takovou zelenou plastovou bednu od zeleniny nadkrtou druhou bednou a tam má kotátka. Zatím jsou uvnitř a nikam se ještě nedostali ač teda už začínají být akčnější když zrovna nejí nebo nespí.:) Ona je Meggy taková domácí spíše s procházkami ven, kotátka nám porodila doma právě v koupelně ač měla nachystané 2 porodní bedny tak z toho byla taková vyplašená že lítala při porodu ze začátku po domě a ani v jedné bedně být nechtěla, porodila jedno chudák před umyvadlem dali jsme otátko pak do bedýnky vlezla si za ním a pka se jdem podívt jak pokračuje dále, a ona si je asi nějak ve stresu chtěla odtáhnout do bezpečí tak se na porod ubytovala ve svém kočičím wc :roll: :roll: a nechtěla nějak naši přítomnost. Naše krasavice :D Má Zrovna mokrý krk dostal dnes mezi uši zrovna Bravecto spot na klíštata a blechy a a jak blbě držela tak ji to takto blbě steklo kolem ucha.. no snad to bude i tak fungovat:D

Váš příspěvek
Reklama