Pro kočkomily: Kočka v bytě, klady a zápory.

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lana25
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 02.06.19 09:26
Pro kočkomily: Kočka v bytě, klady a zápory.

Zdravím,
chtěla bych si pořídit kočku a kamarádky mě od toho odrazují. Že jsou kočky mrchy, je z nich bordel, nechtějí se hladit atd.
Tak mě zajímá jak se Vám s kočkama žije a jestli jste spokojení anebo třeba litujete? Budu ráda za info.
Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21417 příspěvků 1 inzerát 02.06.19 09:34

No až na to, že kočka jí a spí a kadí se občas přijde pomazlit a to je tak všechno :mrgreen: chlupy všude, občas někde nablito, když se naštve tak nacůráno. Kočkolit všude. Ráno tě budí, v noci lítá po bytě. I tak je miluju :srdce: občas je to až otravný jak se chtějí mazlit

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 02.06.19 09:36

@Lana25 kočka je kočka, není to pes. Přide se pomazlit, když ona chce. Pokud chceš mazla, pořiď si spíše kocoura, ti jsou mazlivější.
Máme kočky 2, tedy kočku a kocoura. Už 12 let, kocour je mladší, jelikož první kocour už umřel. Kočky jsou osobnosti, mám na nich ráda to, že se nenechají tak,,zotročit,,(to není to správné slovo, ale lepší mě nenapadlo) jako psi. Spoustu věcí se naučí, ale pořád v nich zůstane trochu tý rebélie.
Výhody kočky - nemusí se venčit, vydrží doma o víkendu a ty můžeš jet na výlet, vydrží i dýl, ale je třeba někoho poprosit, aby došel nakrmit a vyčistit bedýnku, ale pořád je to lepší, jak prosit někoho, aby jí 3× denně vyvenčil. Kočky somrují jídlo výrazně míň, než psi. Mají uklidňující účinky. Pokud je kočka čistě doma, nenosí ti domů bordel, mrtvý zvířata, blechy a klíšťata
Nevýhody - je to kočka, jak jsem psala výše, pokud nechce, tak se nemazlí, často je po bytě kočkolit, někdy i granule, můžou(ale nemusí) rozdrbat gauč, záclony, lezou po výškách(ale to se dá odnaučit), leccos se dá naučit, ale nevycvičí se tak, jako pes.
Pokud kocoura necháš vykastrovat, tak nebude ani značkovat, kočka se několikrát do roka může mrouskat, ale také lze řešit kastrací.

nozu
Extra třída :D 12580 příspěvků 02.06.19 09:36

Záleží na povaze kočky. Moji rodiče měli kočku vyloženě mazlící, kamarádka agresivní, která se nenechala moc pohladit. Pokud chceš kočku pouze do bytu, koukala bych asi spíš po nějaké papírové, která má vhodnou povahu. Musíš pravidelně čistit záchod, nepořádek z ní být může i nemusí. Největší „problém“ jsou podle mě chlupy. No a pak si hodně rozmysli, co uděláš se zvířetem až budeš chtít jet na dovolenou či jen prodloužený víkend.

Lana25
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 02.06.19 09:44

@lleennttiillkkaa takže je lepší kocour? vím, že jsou jiní než psi. a jsou to osobnosti.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 02.06.19 09:47

Zalezi na tom, jakou bude mit povahu. Nami nalezene polomrtve kotatko je uzasna, skvela, vdecna kocka, ktera nikdy nic neznicila, necha se vykoupat, ostrihat drapky, porad si na me leha a objima me pacickami. Miluju tu jeji nenapadnou pritomnost - porad je nekde pobliz. Nelousi jidlo, zere jenom granule, semtam plechovku tunaka. Neleze po vyskach, vita nas pri prichodu jako pes. Nikdy jsem si nemyslela, ze budu mit kocku, a ted rikam, ze je milionkrat lepsi nez pes. Ale my jsme meli asi stesti a je to opravdu milacek.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 02.06.19 09:49
@Lana25 píše:
@lleennttiillkkaa takže je lepší kocour? vím, že jsou jiní než psi. a jsou to osobnosti.

No máme kočku a kocoura a kocoura už druhého a oba dva za mnou chodili víc, než kočka, ale zase kočka leze za manželem. I když teď, čím je starší, tím víc za mnou chodí, ale není to za mnou, spíš, že přijde a lehne si vedle mě.

Lana25
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 02.06.19 09:51
@MadGirlNancy píše:
Zalezi na tom, jakou bude mit povahu. Nami nalezene polomrtve kotatko je uzasna, skvela, vdecna kocka, ktera nikdy nic neznicila, necha se vykoupat, ostrihat drapky, porad si na me leha a objima me pacickami. Miluju tu jeji nenapadnou pritomnost - porad je nekde pobliz. Nelousi jidlo, zere jenom granule, semtam plechovku tunaka. Neleze po vyskach, vita nas pri prichodu jako pes. Nikdy jsem si nemyslela, ze budu mit kocku, a ted rikam, ze je milionkrat lepsi nez pes. Ale my jsme meli asi stesti a je to opravdu milacek.

to je krásný :srdce:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 02.06.19 09:51

Jeste - rozhodne je nutne mit susicku kvuli chlupum. Mozna by moje nadseni z kocky nebylo tak velke, kdyby bylo obleceni obalene chlupy.
Jo a taky je podle me zasadni naucit se jeji kocici rec nebo jak to nazvat. Respektovat, co rika ocasem, telem, ocima… ale toho je na netu dost.

Lana25
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 02.06.19 09:52
@lleennttiillkkaa píše:
No máme kočku a kocoura a kocoura už druhého a oba dva za mnou chodili víc, než kočka, ale zase kočka leze za manželem. I když teď, čím je starší, tím víc za mnou chodí, ale není to za mnou, spíš, že přijde a lehne si vedle mě.

a nechá se pohladit?

Lana25
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 02.06.19 09:53

Holky klidně pošlete i foto mazlíků, jestli chcete, budu ráda :andel: :kytka:

Příspěvek upraven 02.06.19 v 10:00

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 02.06.19 09:54
@Lana25 píše:
a nechá se pohladit?

Jo to jo, ale ona je prostě taková praštěná, nicméně třeba náš současný kocour hladit nechce, respektive hlazení bere jako hru a začne ruku lovit, takže jemu i nám stačí, když přijde, zalehne nás a spí.

jannina1
Závislačka 4766 příspěvků 02.06.19 10:02

Nevyhodu spatruji v tom, ze spousta kocek v noci nespi a řadi. Nami nalezeny kote se dobyvalo vehementne ven celou noc, pres den spalo. Z vypraveni znamych vim, ze hodne kocek v noci nespi a řadi.
Ja se rada vyspim, proto mam psy, kteri prochrapou celou noc :D

g.sandova
Kelišová 5758 příspěvků 02.06.19 10:08

Kocour, je hodnej, v noci už neradi, to bylo za mlada. Necha se pomazlit, i když úplně nechce. Samozřejmě kastrovany

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 02.06.19 10:09

Holky já se přidám k vláknu. Měli jsme celý život kočky venku, všechny mazlivé, ochočené a moc hodné. No a kdykoliv jdu k někomu s kočkami v bytě na návštěvu, tak jsou ty kočky skoro pokaždé takové rezervované, většina se nenechala ani pohladit, cizích se bály… Může to být tím, že jsou jakože přesycené lidmi a že se doma třeba nudí? Také moc přemýšlím o kočce domů (u nás dům s přístupem na zahrádku) ale hodně vaham, abych si sem, když to prezenu, neprinesla zvíře, které vyžaduje jen jídlo a nenechá na sebe sáhnout.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama