Kočka se chová jinak

Anonymní
14.5.20 07:40

Kočka se chová jinak

Dobrý den, máme doma dvouletou kočku. Našli jsme ji u baráku, když byla ještě kotě, asi nám ji tam někdo vyhodil nebo přivezl v motoru od auta (u nás na vesnici nic neobvyklého). Byla v dost zuboženém stavu, tak jsem se jí ujala a je to náš miláček. Ale.. Nikdy nebyla moc přítulná, jenom tak do cca půl roku, to se chodila mazlit a spala se mnou a tak, ale pak přišlo první mrouskání a všechno se změnilo. Už se mazlit nechodila a nechodí ani teď. Vždycky přijde pozdravit, jednou max. dvakrát se nechá pohladit a jde si po svým. Až teď posledních pár dní ke mě pořád chodí, lísá se, lehá mi na břicho a chce se nechat hladit. Ale myslím si, že jí to zase brzy přejde. Nevíte, jak docílit toho, aby chodila se mazlit častěji? :D A bojí se cizích lidí, vždycky když přijde návštěva, tak se uteče schovat. Nemáte radu, jak jí to odnaučit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8362
14.5.20 07:50

To vypada na falesnou brezost…nojo, leda se polit takovym tim sprejem pro kocky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 07:54
@Tarjei píše:
To vypada na falesnou brezost…nojo, leda se polit takovym tim sprejem pro kocky :D

Je kastrovaná, jsem zapomněla dodat :D Nebo může mít falešnou březost i po kastraci?

• Citovat
  • Nahlásit
14.5.20 07:57
@Anonymní píše:
Je kastrovaná, jsem zapomněla dodat :D Nebo může mít falešnou březost i po kastraci?

To nemůže, leda, že by veterinář nechal vaječníky a vyndal dělohu, což je dost nepravděpodobné. Zajděte k vetovi ať jí vezme krev na hodnoty progesteronu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 07:58
@MáškaMarie33 píše:
To nemůže, leda, že by veterinář nechal vaječníky a vyndal dělohu, což je dost nepravděpodobné. Zajděte k vetovi ať jí vezme krev na hodnoty progesteronu.

Vaječníky i dělohu má pryč, měla komplikovanou kastraci, takže jí vybrali celou.

• Citovat
  • Nahlásit
14.5.20 08:08
@Anonymní píše:
Vaječníky i dělohu má pryč, měla komplikovanou kastraci, takže jí vybrali celou.

Aha, tak to jedině na to mazlení jít přes pamlsky a hru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.5.20 08:09
@MáškaMarie33 píše:
Aha, tak to jedině na to mazlení jít přes pamlsky :)

Joo to se snažíme :D Spíš je mi divný, že teď z ničeho nic začala chodit a spát ke mě :D o přítele ani nezakopne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 08:12
@ŽofkaTofka píše:
Joo to se snažíme :D Spíš je mi divný, že teď z ničeho nic začala chodit a spát ke mě :D o přítele ani nezakopne :mrgreen:

Tak kočky mají taky svoje nálady, takže teď je jí tvoje přítomnost příjemná a proto tě vyhledává :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.5.20 08:15
@MáškaMarie33 píše:
Tak kočky mají taky svoje nálady, takže teď je jí tvoje přítomnost příjemná a proto tě vyhledává :kytka:

Tak super, děkuji :)
A nevíte, co by pomohlo na tu bojácnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@ŽofkaTofka píše:
Tak super, děkuji :)
A nevíte, co by pomohlo na tu bojácnost?

A co jste zkoušeli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25855

@ŽofkaTofka no, kočkám do hlavy nevidíš, ony si to dělají po svém - využívej toho, že se teď kočka mazlí a nepokaz to nějak, ať k tobě neztratí důvěru

• já jsem zase nedávno přivezla kočku z útulku, přítel chtěl i nechtěl, a kočka ho miluje od prvního dne, co je u nás - mně tak trochu toleruje, ale on jak promluví, už za ním běží jak pejsek, leží na něm u televize - proč ho preferuje, taky nevíme
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8362
14.5.20 08:16

Ahaaa tak ale stejne muze mit rozhazeny hormony. Kocky svoje zvyky meni pry cca kazdy tri tydny, asi nejaka strategie k preziti..to vis, to neni pes..to uz jsem davno vzdala, ze kocka bude delat, co chci ja :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.5.20 08:17
@MáškaMarie33 píše:
A co jste zkoušeli?

Návštěva dostala ňamky - nic, hračku - taky nic. V klidu zkoušíme, jestli přijde sama od sebe - tak občas jo, ale nenechá na sebe sáhnout. Jediná na koho reaguje je moje mamka, ale s tou byla docela kamarádka ještě než jsme se přestěhovali. Když vidím ostatní kočky na návštěvách, tak se hned hrnou pozdravit a ta naše uteče :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25855
14.5.20 08:18
@ŽofkaTofka píše:A nevíte, co by pomohlo na tu bojácnost?

jestli myslíš, to že se bojí návštěv, tak s tím podle mne nejde nic moc dělat, kočka je ostražitá a je to tak dobře, ta kočka neví, jestli jí ta cizí návštěva nechce ublížit, kor když žila na ulici, a kdoví jak se k ní lidé chovali, to bych se nesnažila vůbec řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.5.20 08:19
@stinga píše:
@ŽofkaTofka no, kočkám do hlavy nevidíš, ony si to dělají po svém - využívej toho, že se teď kočka mazlí a nepokaz to nějak, ať k tobě neztratí důvěru
  • já jsem zase nedávno přivezla kočku z útulku, přítel chtěl i nechtěl, a kočka ho miluje od prvního dne, co je u nás - mně tak trochu toleruje, ale on jak promluví, už za ním běží jak pejsek, leží na něm u televize - proč ho preferuje, taky nevíme

Snažím se si jí rozmazlovat, když přijde :) už jsem naučená, že musím opatrně, a když vidím, že jí to není příjemný, tak hned přestat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat