Kocour - zoufalost

172
14.1.21 19:07

Kocour - zoufalost

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu nebo o pomoc. Text píšu už opravdu zoufalá a jsem na hranici svých sil. Abych to vzala od začátku máme staršího kocoura - léčíme ho na selhávaní ledvin, je z útulku. Hodnoty se mu zhoršili už před dvěma lety - tady v ČR mi veterináři řekli, že na to léky nejsou a že ho mám nechat utratit., ale našim výjezdem mimo ČR a sehnání léků, se jeho hodnoty hodně stabilizovali a on se zlepšil a měl zase radost ze života. Zhruba ted v září jsem na něm viděla, že se šíleně drbe - shodou okolností byla u mě maminka, která měla kousanec ( bylo to podobné blechám a následně dostala alergickou reakci ). Dostal Advocate, potom Foresto obojek. Celou dobu jsme mysleli, že to jsou blechy, proto byl u nás i deratizator - chtěla bych jenom dodat aby to nevyznělo blbě nebo samochválou, mám tu opravdu hodně čisto. Protože nám nikdo nechtěl pomoci, dostal ještě tabletku Comfortis. Ted před dvěma týdny zřejmě tou tabletkou proti parazitům se jeho hodnoty zhoršili a on musel na 3 denní infuze.

Opět ho chtěli tady utratit…a já opět volala mimo ČR a dostal infuze podkožní, po kterých je zase normální jako dřív…

Ted k problému, předevčírem u mě byla sestra a opět má od nás nějaké kousance. Blechy po té náloži antiparazik a tím, že jsem ho opravdu ohrozila na životě to určitě nejsou. Dnes jsem šla za veterinářem tady v ČR, protože měl lysinu za uchem a pořád má černé tečky v kožichu a svědění nepřetrvává. Tam byl na mě arogantní, že ho trápím a že mu stěry z kůže dělat nejde. Byla jsem z toho překvapená, protože kocour vypadá normálně, běhá tu po bytě a má velkou chut k jídlu. Dále mi řekl, že černé tečky jsou pigmenty a že lysiny za uchem má z ledvin. ( to nikdy neměl a ucho si neustále drbe ) nehlědě na to, že ty kousance a že mě má vlastní rodina odmítá navštívit není taky v pořádku.

Kočku rozhodně netrápím a když vidím, že se chová normálně a má radost ze života, nechám ho přece žít…

Rozbrečela jsem se, už opravdu nemůžu, kdo to nezažil nedokáže to pochopit a vím, že veterináři tady i když nějaké řešení bylo, mi poradit nedokázali. Jsem opravdu na hranici svých sil a nevím co dál. Kdyby měl někdo stejný problém nebo to zažil, budu moc ráda za jakoukoliv pomoc. K dermatologovi tady v ČR půjdu v sobotu, ale moc velké naděje si nedělám…

Je mi z toho smutno, každý chce peníze ale nic pro vás nechtějí udělat. Už jsem z toho unavená, že mám platit 1500 Kč za 5 minut konzultace abych se nedozvěděla vůbec nic. Foto mohu ještě později přiložit…

Omlouvám se, za pesimistický text.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
545
14.1.21 19:28

Zkuste FB skupinu Kočkaři a kočkařky aneb milujeme kočky. Mně tam vždy někdo dokázal poradit, anebo přinejmenším nějak nasměrovat. Držím palce.
Pokud má kocourek vůli a chuť žít, tak bych také podle veterinářů „nejjednoduší“ cestou nikdy nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 19:31

@22Denisa Poradit ti neumím, ale nenech se psychicky vydeptat. Já mám nemocnou celou rodinu. O partnerovi mi řekli dříve lidi, že se ho mám zbavit (je trvale nemocný), o pejskovi mi řekla vlastní máma, ať ho nechám utratit (je trvale nemocný, ale vždy jsme vše pořešili a také ho netrápím), děti mám postižené (teď už je to v pohodě, ale byli doby, kdy to bylo náročné) z ústavu, dvě terapeutky nám řekli, ať je vrátíme do ústavu, že se to nedá zvládnout. Všechny jsem poslala k čertu. Půl rodiny mám vystřílet a druhou půlku dát do ústavu. :mrgreen: Se tomu dnes už jen směju. Všechny jsem si nechala. Drž se.

• Citovat
  • Nahlásit
18475
14.1.21 19:31

@22Denisa je to trochu zmatené, nepíšeš kolik má kocour roků, jakto že má pořád blechy, chodí ven?
a píšeš, že je kocour z útulku - z dobrého soukromého útulku? Pokud ano, tak se obrať s prosbou o pomoc na holky útulkářky, mají velké zkušenosti, chodí s kočkami na dobré a přitom nepředražené veteriny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10379
14.1.21 19:36

@22Denisa A vy sami máte nějaké kousance?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
14.1.21 19:38

Hele, já myslím, že fakt to budou ty blechy. Některý svině jsou super odolný. Vem vysavač a na nejnižší výkon mu ten kožich projeď. Třeba se léky pomlátily s těma antiparazitikama a ty tak nezapůsobily dostatečně…
Blechy přímo nesnáší tea tree olej, tím a vysavačem jsem nad nima vyhrála. Fuj, jen když si na to vzpomenu, je mi zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
14.1.21 19:41

@22Denisa Jestli neřešíš, kolik to bude stát, a jsi z Prahy, můžeš zajet na kliniku MVDr. Načeradské, tam mají všechny přístroje a testy, a pokud něco existuje, tak to nabídnou. Kolegyni sundali kočku hrobníkovi z lopaty. Jen pozor, je to hodně hodně nákladné.

PS: Ale taky myslím, že to budou blechy. Na různé vodičky atd. jsou už odolné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
14.1.21 19:45

Pokousane nohy od blech znám. Nám domácí kočička utekla a donesla blechy. Zabrala až pipeta stronghold od veterináře. Předtím jsme dali fypryst a za dva týdny je měla zas. Je potřeba vyprat i všechny deky, pelechy, peřiny. Stačí když zůstane někde vajíčko a rozjede se to zas ty blechy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
14.1.21 19:47

@stinga

Omlouvám se, kocour ven vůbec nechodí a je mu zhruba 15 let. Nejsou to blechy, protože jsme žádnou neviděli, ani deratizér a po té náloži co dostal, to být nemůžou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
14.1.21 19:52

@Mahidevran

Ty kousance má jen má rodina sestra a mamka, když příjdou na návstěvu. Ja mu dala přípravky ty nejsilnější a ohrozila právě na životě. Dělám si do toho výčitky, že byl na infuzích kvůli mně. Vše dezinfikuji i Neomostosanem, byl tu deratizer, koupila jsem předevčírem novou sedačku. Nevím…:-( Ještě ty lysiny za uchem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
14.1.21 19:53

@Slečna Ferka

moc děkuju, nás to stálo už tolik peněz, že to radši ani nepočítám. Děkuju moc za kontakt a kouknu na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
14.1.21 20:09

Posli fotku toho holeho mista s temi cernymi teckami. Nemuze to byt svrab? Veterinar by mel udelat ster toho mista na sklicko a poslat to, aby zjistil co to je za breberky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
14.1.21 20:32

@22Denisa
A jsou to takové malé červené pupínky? U nás sem byla teda doštípaná byla jen já. Kočky spávali se mnou v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
14.1.21 20:34

Vyměň veterináře. Možná změní léčbu a kocourkovi pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
14.1.21 20:46

Jestli kocour nechodí ven, tak kde by k blechám přišel?

Navíc blechy vidíš, pokud kočce koukneš do slabin, tak pokud je zablešená, vidíš je tam běhat.

Asi bych ty štípance probrala s kožním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat