Koho teda vlastně testují?

Napsat příspěvek
8792
1.4.20 15:06
@Anonymní píše:
Ale je pravda, že jsem zdravotník takže máme přísnější kritéria prý. Ale já jsem jako sestra odstavena z práce :thinking:na tři týdny 8o

no, naopak - zdravotníci mají volnější kritéria. karanténu mají zkrácenou na 10 dní, a pokud je zaměstnavatel potřebuje, tak pracují i v karanténě. akorát musí nosit FFP3 bez výdechového ventilu (+ zbytečně se nepotloukat po nemocnici, nelézt k pacientům, ke kterým nemusí, jíst samostatně a podně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1707
1.4.20 15:34
@hulala píše:
A kdybyste neslysely to magické slovo Koronavir a bylo vám blbe, dělaly byste co? To je odpověď.

No počítám, že by ty lidi normálně prohlídl prakticky lékař. Takto přes email, či telefon je to skoro jak věštění z koule. Chápu to, nechtějí nic chytnout, ale o to spíš bych čekala, že stát bude chtít aby testovaly všechny laboratoře, které mohou. Obvzlast u pacientky, kde předchozí lecba neměla patricnou odpověď. Při normální kontrole u doktora, je to poslech, kouknuti do krku, případně rentgen, někdo odešle na ORL, jiný na plicní odd. Na bakterie ATB, na chřipku pokud nepomůže Paralen, tak antivirotikum, případně doktor rovnou pošle pacienta do nemocnice pokud je to blbý. Většina lidí nezná svůj buněčný imunologicky profil, aby se aspoň dala odhadnout reakce u pacienta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5831
1.4.20 15:47
@Sue2008 píše:
@Lucie_Sx není odběrový materiál, ten prostě v republice fyzicky není. A ty vědecká pracoviště mají techniku, ale na práci s infekčním materiálem nejsou vybavená/připravena a nemají infrastrukturu. Tzn jsou třeba schopny za 3h vychrlit 400 výsledků, ale už je nejsou schopny spárovat se jmény pacientů atd.

Máme podniky, které to umí vyrobit, máme spoustu firem, které nabízejí kapacity a pomoc. Jen je oslovit. Prostě vláda nechce. Netuším proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 15:54
@sagina píše:
no, naopak - zdravotníci mají volnější kritéria. karanténu mají zkrácenou na 10 dní, a pokud je zaměstnavatel potřebuje, tak pracují i v karanténě. akorát musí nosit FFP3 bez výdechového ventilu (+ zbytečně se nepotloukat po nemocnici, nelézt k pacientům, ke kterým nemusí, jíst samostatně a podně). [/citace
Tohle se týká oddělení kde by byl kriticky ohrožen chod což se u nás prozatím nestalo. Potom ano, ale běžně naopak nikdo nechce nic podcenit.
  • Nahlásit
  • Citovat
19381
1.4.20 15:54
@Lucie_Sx píše:
Máme podniky, které to umí vyrobit, máme spoustu firem, které nabízejí kapacity a pomoc. Jen je oslovit. Prostě vláda nechce. Netuším proč.

Vy ty tiskovky neposloucháte? Dnes to vysvětloval včera pěkně Hamáček, i včera o tom mluvil. Tohle je taky zajímavé.
https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5831
1.4.20 22:03
@vokishka píše:
Vy ty tiskovky neposloucháte? Dnes to vysvětloval včera pěkně Hamáček, i včera o tom mluvil. Tohle je taky zajímavé.
https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?…

Nestíhám. Co tam bylo..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
1.4.20 22:20
@Lucie_Sx píše:
Nestíhám. Co tam bylo..?

Je to částečně i v tom rozhovoru. Že postupně jednají s těmi, co jim něco nabízí. Vytvořili na to web, aby se tam mohli hlásit a skupinu, která s nimi bude jednat. Nabízí peníze na případné dokončení nějakehi výzkumu nebo třeba na koupi linky, na které se dá vyrábět. Teď někdo vymyslel nějaký zjednodušený plicní ventilátor, tak mu rychle udělají certifikát, zaplatí ho a ještě zkontaktují firmu, která to bude vyrábět. Dnes říkal, že mají vybrané firmy, kterým přikážou pracovat pro stát. Ale že to nejsou objemy, které potřebujeme. Zatím prostě musíme vozit z Číny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
2.4.20 11:30

Moje mamka měla tři týdny nelepšící se kašel. Volala doktorce, ta ji dala telefonní číslo. Na to mamka zavolala co a jak. Nikdo se na nic neptal. Jen ji řekli, až přijde ještě ten den. Přijela na místo, ptali se ji na obvodního lékaře, na místo práce, zeptali se na příznaky, vzali ji stěr a dnes maji volat výsledky. V podstatě jí udělali test na základě toho, že si tam zavolala. Jihočeský kraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1940
2.4.20 22:16

Praha1,2 mil obyvatel, Středočeský kraj 1,3mil necelých 8mil je zbytek republiky. V Praze proste není kapacita otestovat všechny co si reknou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 22:33

Měla jsem horečky (ke 40), nemohla jsem dýchat ani mluvit (mluvení jsem neudýchala), byla jsem hrozně unavená a hodně mě boleli plíce. Měla jsem vyčerpávající kašel.
Volali jsme na linku a tam se klasicky ptají na dovolenou v zahraničí. I přesto že už tenkrát bylo víc jak 60% lidí nakažených doma mi bylo řečeno že koronu nemám. Ale že si mám zavolat sanitku v tom stavu ve kterém jsem.
Při příchodu do nemocnice se mnou bylo nakládáno jako s nakaženou. Měla jsem karanténu (byla jsem v opuštěné části nemocnice vyhrazené právě pro nakažené kam mohl jenom personál v obleku) a veškterý personál měl ochranu maximální. Byl mi udělán rentgen, krev a i test na koronu. Výsledky testů mimo koronu byly za dvě hodiny. Mám oboustranný zápal plic a velmi vysoké CRP takže na hospitalizaci. Test na koronu byl do 24 hodin.
Takže pokud má člověk opravdu zdravotní potíže podobné koroně tak test normálně udělají a jsou opatrní. Ale kdyby tak měli přistupovat ke každému s nachlazením :nevim: to by prostě bylo likvidační. Co se týká materiálu a personálu. Jasně že by bylo ideální otestovat všechny. Ale to je očividně organizačně nemožné.

• Nahlásit
  • Citovat
5831
4.4.20 03:08
@Anonymní píše:
Měla jsem horečky (ke 40), nemohla jsem dýchat ani mluvit (mluvení jsem neudýchala), byla jsem hrozně unavená a hodně mě boleli plíce. Měla jsem vyčerpávající kašel.
Volali jsme na linku a tam se klasicky ptají na dovolenou v zahraničí. I přesto že už tenkrát bylo víc jak 60% lidí nakažených doma mi bylo řečeno že koronu nemám. Ale že si mám zavolat sanitku v tom stavu ve kterém jsem.
Při příchodu do nemocnice se mnou bylo nakládáno jako s nakaženou. Měla jsem karanténu (byla jsem v opuštěné části nemocnice vyhrazené právě pro nakažené kam mohl jenom personál v obleku) a veškterý personál měl ochranu maximální. Byl mi udělán rentgen, krev a i test na koronu. Výsledky testů mimo koronu byly za dvě hodiny. Mám oboustranný zápal plic a velmi vysoké CRP takže na hospitalizaci. Test na koronu byl do 24 hodin.
Takže pokud má člověk opravdu zdravotní potíže podobné koroně tak test normálně udělají a jsou opatrní. Ale kdyby tak měli přistupovat ke každému s nachlazením :nevim: to by prostě bylo likvidační. Co se týká materiálu a personálu. Jasně že by bylo ideální otestovat všechny. Ale to je očividně organizačně nemožné.

No a máš to nebo ne?
Pokud ne, mohlas to tam chytnout? Resp. bylo vás tam takových pohromadě víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 04:33
@Lucie_Sx píše:
No a máš to nebo ne?
Pokud ne, mohlas to tam chytnout? Resp. bylo vás tam takových pohromadě víc?

Jasně že nemám. Kdybych měla tak bych to zmínila.
Ne nemohla. Od toho co jsem vstoupila do nemocnice jsem byla vždycky víc jak metr od kohokoliv mimo nezbytná vyšetření. I sestry a lékaři v oblecích a štítech si drželi odstup. S nikým mimo personálu jsem do výsledku testu nepřišla do kontaktu. Samostatná ordinace, samostatný pokoj, vlastně samostatná část nemocnice kde NIKDO nebyl (bylo to trochu jako v hororu), vstupoval pouze personál v oblecích. S žádným pacientem jsem nebyla ani na pět metrů. Vůbec. Ani na chodbu kde jsem čekala v mezičase nikdo nesměl, navigovali mě slovně na dálku :mrgreen:. Neměla jsem to od koho chytnou. V nemocnici rozhodně ne. Ale jak říkám, byly na to připravení a měla jsem příznaky. Pokud někdo příjde na chirurgii se zlomenou rukou tak to bude jiné a klidně to pak někde po nemocnici chytit může.

Až jsem měla test tak to bylo jiné. Spíš opatrnost abych to já ve svém stavu nechytla. Ale už hodně volnější. Nicméně do kontaktu se spolupacienty jsem se nedostala ani tak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.20 18:15

Já jsem měla teploty ke 40, silné bolesti hlavy, ale kašel ne. Volala jsem svému PL a ten mě nejdříve na testy neposlal, ale po 2 dnech stále vysokých teplot mě v pátek poslal a do dneška - úterý nemám výsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 07:21
@Anonymní píše:
Já jsem měla teploty ke 40, silné bolesti hlavy, ale kašel ne. Volala jsem svému PL a ten mě nejdříve na testy neposlal, ale po 2 dnech stále vysokých teplot mě v pátek poslal a do dneška - úterý nemám výsledky.

A z jakého jsi kraje? Mi bylo řečeno, že negativní výsledek přijde za tři dny a v opačném případě bude volat epidemiolog. Verča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 08:41
@Anonymní píše:
A z jakého jsi kraje? Mi bylo řečeno, že negativní výsledek přijde za tři dny a v opačném případě bude volat epidemiolog. Verča

Zlín. Včera jsem tam volala a řekli mi, že to může trvat až týden. K.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama