Koho teda vlastně testují?

Anonymní
1.4.20 12:31

Koho teda vlastně testují?

Ahoj, prosím zachovat anonym kvůli uvádění zdravotního stavu.
Od minulého týdne mám obtíže, pobolívá mne v krku, a zlehka na plicích. Jinak žádné obtíže, kašel, rýma, teplota, nic.
Doktor ordinuje na dálku, nejdříve jsme dostala léky na alergii, ač nemám nic zjištěného, pak antibiotika.
O karanténě nepadlo ani slovo, na stěry mě doktor nechtěl na dálku tahat.
Samozřejmě, že jsem doba a nikam nelezu. Ale v té domácnosti nežiju sama. Předpokládala jsem, že lidem, kteří jsou na tom podobně jako já a jejich okolí se testy dělají, aby se podchytilo co největší riziko nákazy…po týdnu mi bude třeba hej, ale jak si můžu být jistá, že v sobě stále ten virus nemám a mé okolí také ne?

Jak to tedy funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

887
1.4.20 12:35

Pokud vim, tak za ucelem testovani musis mit alespon jeden z nasledujicich priznaku - teplota nad 37.5, dusnost nebo suchy kasel. Pokud ani jeden z techto priznaku nemas, tak se obavam, ze te testovat nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
1.4.20 12:35

Tak by mě to zajímalo. Řeším stejnou situaci, dnes teplota 38,bolest těla. Volala jsem doktorce, která mi řekla, že mám čekat. Testovat mě nikdo nebude. Takže manžel půjde zítra do práce a bude třeba šířit nákazu. Nevíte, jak postupovat???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
1.4.20 12:36

Asi záleží na doktorovi. Já měl podobné potíže a za chvilku u mě byli ti ve skafandrech a vzali mi stěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1278
1.4.20 12:36

Ja to měla nedávno, asi týden a pul to trvalo. Nejdříve testovat nechtěli, ale když jsem jim řekla, že jsem byla v kontaktu s babičkou, která dělá sestřičku v nemocnici na dětském, radši test udělali. Negativní. A to mě na plicích bolelo opravdu hodně a byla jsem hodně dušná, mimo jiné. Tak to byla asi jiná brebera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5831
1.4.20 12:37

A řekla jsi praktikovi, že chceš test? Musíš si to asi vybojovat. Nebo zavolat přímo na hygienu.

Bohužel se prostě netestuje. To tady v tom srabu budeme ještě dlouho :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
1.4.20 12:41

Na příznacích ani tak nezáleží, jako na tom, jestli jsi byla v rizikové zemi a nebo víš, že jsi byla v kontaktu s nakaženým. Pak ti test udělají, ale pokud máš mírné příznaky, tak s tím nikdo nebude spěchat. V Praze se na testy čeká strašně dlouho a pak zase na výsledky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 12:42
@Lucie_Sx píše:
A řekla jsi praktikovi, že chceš test? Musíš si to asi vybojovat. Nebo zavolat přímo na hygienu.Bohužel se prostě netestuje. To tady v tom srabu budeme ještě dlouho :-(.

Jasně, to můžu, ale mně fakt překvapuje, že se to nedělá automat.

Dneska ráno zas vykládali, jak je prognóza velice pozitivní, že to u nás pravděpodobně proběhne v daleko klidnějším režimu než jinde. Já jsem doma s bůh ví čím a a angína to fakt není, za to zbytek domácnosti, si vlaje, protože vlastně musí.
Tohle celý ve mně vytváří velkou nedůvěru ve stát. Dělají se velké věci, jako roušky na každém kroku atd., ale to podstatné, co není vidět, to je naprosto nepodchycené. Chápu, že nestíhají, ale stačí zaznamenat daného člověka a jeho okolí „teď máš karanténu, ty i tvoje domácnost, dokud se neudělá a nevyhodnotí test“.

Za takovýchto podmínek opravdu nevěřím v dobrý scénář.

• Nahlásit
  • Citovat
917
1.4.20 12:43
@Lucie_Sx píše:
A řekla jsi praktikovi, že chceš test? Musíš si to asi vybojovat. Nebo zavolat přímo na hygienu.Bohužel se prostě netestuje. To tady v tom srabu budeme ještě dlouho :-(.

praktik to neovlivni. minuly tyden vykladali jak budou testovat s teplotou nad 37,5 ale neni to pravda. v realu zakazali praktikum tam ty pacienty posilat s tim ze je proste neotestuji :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
1.4.20 12:46

A kdybyste neslysely to magické slovo Koronavir a bylo vám blbe, dělaly byste co? To je odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 12:47

Mě by taky zajímal ten klíč, podle kterého testují. Mám teď dva příklady ve svém okolí - první - Poslední den před zavřením hospod se byla parta kamarádů v jedné putyce „ožrat“. Pár dní na to jednomu byl prokázán covid (měl příznaky). Hygiena dohledala všechny, kteří v inkriminované době v té hospodě s tímhle nakaženým byli a všem jim udělali testy - i když neměli žádné příznaky. Dvěma dalším se covid prokázal :nevim:
A druhý - můj širší rodinný příslušník s manželkou měli po návratu ze zahraničí příznaky (dusivý kašel, zvýšená teplota) - volali na hygienu a všechny ty možný linky a tam jim řekli, že jsou mladí a že je testovat nebudou a že mají zůstat 14 dní doma 8o :nevim:
Druhý případ je z prahy, první mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.20 12:49
@hulala píše:
A kdybyste neslysely to magické slovo Koronavir a bylo vám blbe, dělaly byste co? To je odpověď.

mám 80ti leto babičku, která byla závislá na nákupech ode mně. Když to odezní, tak stále nevím, jestli za ní můžu, to je to gró :pocitac: nebo sis jako myslela, že se bojím, že umřu?

• Nahlásit
  • Citovat
19381
1.4.20 12:50
@hulala píše:

To přece není o tom, že by se léčila jinak. Ale o tom, že pokud ho má, tak ho můžou mít i další členové domácnosti. A ti klidně můžou virus šířit dál. To je ta podstata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24120
1.4.20 12:53
@Anonymní píše:
mám 80ti leto babičku, která byla závislá na nákupech ode mně. Když to odezní, tak stále nevím, jestli za ní můžu, to je to gró :pocitac: nebo sis jako myslela, že se bojím, že umřu?

Tak ji to dej za dveře :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
1.4.20 12:54

A co mám tedy dělat. Jít i se zbytkem rodiny do karantény?? Říct to v práci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama