kojenecká voda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.01.04 20:49
kojenecká voda

Ahoj, mám roční holčičku, ráda bych věděla do kdy mám používat kojeneckou vodu na vaření. Malá už jí skoro všechno, pouze ráno vypije mlíčko a během dne vypije „kvanta“ čaje. Zajimalo by mne kdy mohu už začít vařit z běžné pitné vody?

Díky Gábina

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  03.01.04 21:24
kojenecká voda

No, nevím jestli někomu nebudu připadat jako blázen,ale mám 8měs.syna a nikdy jsem kojeneckou vodu nepoužívala.Ani na vaření ani na čaj.Všichni jsme vyrostli na normální vodě, stejně ji převařujeme, myslím si, že na to děti neumřou…:))

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.01.04 21:44
kojenecká voda

Ahoj.

Kojenecká voda se doporučuje do roku. Dále záleží na tom, jakou máte doma vodu.

Pokud i po roce dáváš dětské mléko z prášku, které je obohaceno vitamíny a minerály, tak není další potřeba. Jinak někteří dětstí lékaři doporučují dělat třeba čaj nebo mlíko z kojenecké, protože obsahuje minerály.

Pro druhou pisatelku (anonymní) - proč se má dětem vařit z kojenecké vody se tu dočteš v článku, který jsem tu psala. Tvoje dítě mělo štěstí, že se u něj žádná porucha z vody neprojevila. Každý to štěstí nemá a já to na svém dítěti zkoušet nemíním.

Zuzka od Cipísků

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 04.01.04 17:11
kojenecká voda

Ahoj,

já bych určitě malému miminku vodu z vodovodu nedávala. Někde jsem četla, že se může pro kojence používat od půl roku převařená. Před 14ti dny na osmiměsíční kontrole nám paní doktorka řekla, že vařit zeleninu už můžu ve vodě z vodovodu, ale na pití buď kojeneckou nebo Dobrou vodu. Zatím používám kojeneckou na všechno. Po roce se uvidí. Určitě jí nebudu dávat vodu z vodovodu nepřevařenou. Sama jí taky nepiju, nechutná mi.

Ariana

Anonymni  04.01.04 19:08
kojenecká voda

Nevím, nevím jestli ten humbuk kolem kojeneckých vod není jen potřeba výrobců o prodej. Já jsem dceru kojila do 14 měsícu, to znamená že do půl roku pila jen mlíčko od mámy, když jsem začala s příkrmy vařila jsem z vody vodovodu. Na pití měla pouze jen mlíčko od mámy, a to až do 11 měsíců, tehdy začala pít čaj. Převařovala jsem na něj vodu z vodovodu. Neznám ve svém okolí moc lidí co používají kojeneckou vodu. Na přímé pití do roku snad ano, ale na vaření absolutní zbytečnost. Kdo mi zaručí , že ta voda je lepší a opravdu kvalitnější než voda z vodovodu ? Co ty plastové láhve, ve kterých se skladuje. Občas je vidím u supermarketů vyložené na paletách na sluníčku, a to i několik dnů , to pak musí být opravdu kvalita.

jachymka
Povídálka 14 příspěvků 04.01.04 20:52
kojenecká voda

Ahoj,

rozhodně záleží na tom, kde bydlíš a odkud berete vodu. My máme to štěstí, že nám z vodovodu teče voda vhodná i pro kojence, takže já jsem nikdy kojeneckou vodu nekupovala. Jak kvalitní vodu máte Ti určitě sdělí nejbližší Hygienická stanice, tak se na ní zkus obrátit.

Anonymni  06.01.04 09:19
kojenecká voda

Ahojte holky,

problém s kojeneckou vodou je prý ve skladování. Pokud není skladována v temnu a chladu (jak byla skladována před tím, než jste ji koupily, to nevíte), přemnoží se v ní bakterie. Takže dlooouho převařovat! Já jsem ze Zlína, volala jsem si na hygienickou stanici, prý nám tu teče i z vodovodu voda vhodná pro kojence. První dceři jsem do roku vařila jen z kojenecké vody, pak jsem bez problémů přešla na „kohoutkovou“. Teď mám devítiměsíční dvojčata, vařím zase z kojenecké, ale když zapomenu koupit, občas dostanou i obyčejnou.

Anonymni  06.01.04 13:12
kojenecká voda

Ahoj holky,

já vařím svý 9 ti měsíční dceři jen z kojenecký vody. Nemyslím si, že by se tam přemnožovali bakterie, to je ale věc názoru.

Zajímalo by mě, jestli tuto balenou vodu, která je vhodná pro kojence, je potřeba převářet. Myslíte, že ji stačí třeba přihřát v mikrovlnce a pak do ní dát sušený mlíko?? Poradíte mi?? Dík Pavla

Anonymni  06.01.04 14:43
kojenecká voda

Ahoj Pavlo,

ja to tak delam od 5 mesicu. Do te doby jsem prevarovala a na muj dotaz, do kdy mam prevarovat, mi detska lekarka rekla, ze stacilo myslim do 6 tydnu nebo 2 mesicu. Kazdopadne je to prakticke na cestovani. Mam v termoobalu lahvicku s horkou vodou a v davkovaci prasek a kdyz je treba, tak to smicham. Voda na smichani nemusi byt uplne varici. Je to lepsi nez s sebou vozit teple mleko nekolik hodin. V tom termoobalu voda vydrzi dlouho tepla.

Alice

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný... číst dále >

Reklama