Kojení 5. měsíc - dokrmovat nebo se snažit kojit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 09:13
Kojení 5.mesic

Při kontrole ve 4 mesicich vážila dcera jen o 130 g více než ve 3 měsících. Narodila se malá, měla jen 2630g. Do tří měsíců nabrala pěkně. Plně kojím, ale teď mi doktorka doporučila dokrmovat um, protože nakojim málo (90ml). Všimla jsem si, že malá trochu stavkuje se dodáním. Um nechce a ráda bych stejně jen kojila. Myslím, že mlicko mám. Co mi poradíte? Mám se pokoušet dokrmovat, nebo se snažit kojit?

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 09.12.18 09:19

Na tohle tema uz je tu spoustu diskuzi ;) na dokrmu neni nic spatneho, ale mela jsem to stejne, ze jsem ho nechtela davat a radeji jsem kojila kazdou hodinu :) doporucuje se hodne pit, jist polevky, opravdu dulezite je odpocivat a nestresovat se a casto prikladat :kytka: exsituji i pripravky na zvyseni lakatace, ale na me nikdy nejak nefungovaly :nevim: jedine, co jsem pri kojeni brala byly laktobacily na podporu kojeni a za cele kojeni jsem nemela jediny problem se zatvrdlinou, zanetem apod ;) jen obcas bylo mlicka mene pri rustovych spurtech, ale vsechno jsme zvladli a kojila jsme nakonec sedm mesicu plne a pak az do desateho, ale to uz bylo jen jednou denne nekdy ani to ne..

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 09.12.18 09:35

Ja uz bych misto dokrmu zacala davat zeleninu/maso­zeleninu a k tomu kojila…

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 09.12.18 09:35

Pokud chceš dokrmovat tak ne přes lahev… ale pres cevku.chces-li zachovat kojeni… www.mamila.sk doporučuji si najít laktacni poradkyní

P4ja
Kelišová 7193 příspěvků 1 inzerát 09.12.18 09:37

Místo kojení zkus pomalu přikrmovat zeleninou. Na UM bych se vykašlala.

ElucaK
Kecalka 249 příspěvků 09.12.18 09:49

@Twixinka muzu se zeptat, jake laktobacily na podporu kojeni jsi uzivala? Vubec to neznam a prijde mi to dobry napad. Dekuji :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 10:32

Bohužel jsem strašný stresař a panikarim. U doktorky se dost těžko obhajuje, že dítě málo přibývá. 4290 ve 4 mesicich se mi zdá taky málo. Příkrmy nám doktorka nepovolila. Na to jsem se ptala.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 09.12.18 10:44

@ElucaK feminella hereditum ;) nevim,jake by bylo kojeni bez toho,ale to,ze jsem nemela zadne problemy prisuzuji hodne prave jim :)

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 09.12.18 10:46
@Anonymní píše:
Bohužel jsem strašný stresař a panikarim. U doktorky se dost těžko obhajuje, že dítě málo přibývá. 4290 ve 4 mesicich se mi zdá taky málo. Příkrmy nám doktorka nepovolila. Na to jsem se ptala.

Doktorka Ti nemusi prikrmy prece povolovat? 8o kazda maminka zacne,kdyz citi,ze je ten spravny cas ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 11:59
@Twixinka píše:
Doktorka Ti nemusi prikrmy prece povolovat? 8o kazda maminka zacne,kdyz citi,ze je ten spravny cas ;)

Jsem že všeho vyjukaná, je to moje první dítě. Tak se na všechno ptám a řídím se tím, co mi doktorka řekne.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 09.12.18 12:29
@Anonymní píše:
Jsem že všeho vyjukaná, je to moje první dítě. Tak se na všechno ptám a řídím se tím, co mi doktorka řekne.

To chapu,taky mam prvni dite ;) ale uz nejakou dobu delam veci tak,jak je citim :) ono je na tom totiz nejhorsi,ze co doktor,to nazor :nevim: kdybys sla k jinemu,tak uz Ti treba rekne,at zacnes s prikrmy ..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 13:43
@Twixinka píše:
To chapu,taky mam prvni dite ;) ale uz nejakou dobu delam veci tak,jak je citim :) ono je na tom totiz nejhorsi,ze co doktor,to nazor :nevim: kdybys sla k jinemu,tak uz Ti treba rekne,at zacnes s prikrmy ..

No přesně, spousta maminek okolo má od 5.mesice příkrmy.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 09.12.18 14:37
@Anonymní píše:
No přesně, spousta maminek okolo má od 5.mesice příkrmy.

Udelej to tak,jak to citis ;) nevidim na tom nic spatneho,kdyz zacnes s prikrmy :) ono stejne dlouho trva,nez miminko sni aspon polovicni porci ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >