Neschopnost prisati se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 07.12.18 14:28
Neschopnost prisati se?

Ahoj, syn se neumi kvalitne prisat k jednomu prsu. U praveho je prisaty pevne a hluboce saje, ale u leveho je prisaty tak jako melce a spis dumla, nez ze by sal. Je mozne, ze je to tim, ze mam leve o dost mensi, tak nema poradne co nasat? S odsavackou mam ten samy problem. U praveho citim silny podtlak a tah, u leveho temer nic.

Reakce:
Uživatel je onlinestavros
Kecalka 114 příspěvků 2 inzeráty 07.12.18 14:54

Ahoj, měla jsem to také tak, obě dcery preferovali spíše pravé prso. Do levého se jim moc nechtělo. Kojila jsem jednu 3,5roku a druhou 4 roky :srdce:

MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 07.12.18 15:05

@stavros Takze jsi kojila jen z jednoho? A druhe jsi odsavala nebo odstavila? Odstaveni se bojim,uz ted mam prave vetsi a to si aspon obcas leve vezme.

Kecalka 114 příspěvků 2 inzeráty 07.12.18 15:17

Ne neodsála ani neodstavila.. Ale taky jsem pocitově cítila, že tam mám méně mléka v tom levém prsu, tak jsem jim ho více nabízela, abych v něm neměla zánět, když jim to levé tolik nechutnalo a pak až dala to pravé prso, takže mi pěkně vypili obě dvě prsa, když byli novorozenci, tak takhle pili klidně co hodinu. Teď už jim je 8 a 4 roky. Čekám třetí holčičku a už cítím v pravém prsu mlezivo a v levém je toho prostě míň.

MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 07.12.18 15:20

@stavros jo tak presne takhle to delam. A pak se jeste snazim v tom levem neco doostrikat nebo doodsat, ale uz me to pak dost boli a stejne nic moc. Ale doufam,ze tim zvysim tvorbu. Ale uz je to pres tri dny a porad nic.

Kecalka 114 příspěvků 2 inzeráty 07.12.18 15:27

A jak staré máš mimčo? Já jsem už to prso neodsávala, stejně jsem zase za 1 hod. kojila. Přes noc mi spali i 12 hodin v kuse bez kojení před den jsem kojila snad pořád, hlavně tedy prvorozenou dceru. Pracé prso mám větší než levé…

MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 07.12.18 15:52

@stavros V nedeli mu bude 12 tydnu. Pres den kojim po 2 az 3, nekdy si rekne uz po 1 hodine (to kdyz mi u leveho usne a prave nechce). A nekdy si ani po 3 hodinach sam nerekne, ale dam mu i tak. V noci spi 3 az 4 hodiny, semtam da i 5 az 6, to kdyz ma narocnejsi den.

Kecalka 114 příspěvků 2 inzeráty 07.12.18 16:32

Také se má více nahřívat to levé prso před kojením.. A měla jsem kojeneckou váhu, abych věděla kolik mi vypije z toho levého prsu…zvážila po kojení a pak jsme šli na pravé prso. Naštěstí jsem nikdy neměla zánět toho levého prsa, prostě jsem ho nabízela první vždy a všude…

MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 07.12.18 16:38

@stavros Vahu mam,zkusim to. Po zanetu jsem,ale ten jsem mela i na pravem. Nebudu to tedy nijak hrotit,budu proste krmit z obou. Dekuju.

Kecalka 114 příspěvků 2 inzeráty 07.12.18 16:50

Ano krm z obou, já tak krmila celou dobu. Napřed z levého a pak z toho pravého prsu a u třetího to budu dělat stejne :srdce: hezký večer přeji :mavam:

MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 08.12.18 09:03

@stavros Muzu jeste dotaz? Tobe to leve prso vzdycky vyprazdnili cele? Protoze mne ne. Chyta se a pousti, takze to psychicky nevydrzim a dam ho k pravemu. Kdyz ale sama zkusim stisknout, nejake mleko tece, takze uplny nedostatek to neni. Praveho se nepusti ani pri bolestech briska. Jenze takhle vylemta jen predni mleko, zadni tam zustane a ma z toho prdiky. Odrihnout davam. Nejaky figl, jak ho u leveho udrzet, kdyz vim, ze tam mleko je?

Kecalka 114 příspěvků 2 inzeráty 08.12.18 10:08

Ahoj, pouštěli se taky, ale prso jsem jim zmackla a mléko jim teklo, tak se zase přisáli.Pak když tak po 5 až 10 minutách přestali sát, jsem je zvážila a nabídla druhé prso. Stejně jsem měla v levém prsu mléka méně než v tom pravém a tlak jsem trochu cítila v tom levém prsu, že není zcela vypité,ale prostě jim tolik nechutnalo tak dostali právé. A po cca 1,5 hoďce zase levé a pak pravé. Prdiky měli, na to mi pomohlo pít jen kozí mléko, omezila jsem kravské jídlo a jedla jen vše pasterizované kozí… Po kozim mléku se zvyšuje tvorba mléka v prsou.. A hlavně nebolí bříško. Také jsem nazačátku, když byli úplná miminka jedla homeopatika na podporu kojení a pila čaje, meltu atd. Měla jsem pak mléka na 4 roky dopředu :)

MaryJackie
Kecalka 114 příspěvků 08.12.18 10:27

@stavros Jo to delam a nic. Zmacknuti nepomaha, mam homeopatika i caje atd. Prdiky ma bolestive jen kdyz prave pije z obou,jinak kdyz se podari,ze dava cely den vzdy z jednoho, tak je v pohode. Ale to kozi zkusim,dik :) .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >