Jak to děláte s kojením při práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krukynka
Kecalka 165 příspěvků 04.12.18 19:29
Kojení/ práce

S manželem podnikáme. Máme dvě děti 3 a 1 rok, jsem už tedy 4 roky doma a dělám co můžu pro podnik z domova. Ráda bych doma navrhla, že bych dva dny v týdnu chodila do práce já, zároveň bych ale ještě chtěla kojit, stačí mi v noci a večer, vzhledem k rychlému uspání :) V práci bych ale byla od rána co bych naposledy nakojila, do sedmi do večera co bych přijela uspat kojením. Dřív se domů nedostanu.
Vím, že tady nikdo nemá vesteckou kouli, jaká je ale pravděpodobnost, že se pak malá odstavi? Co pak budu dělat v noci, když odmítá kojeneckou lahev? Upije dostatek tekutin brčkem?…
Za to, abych nějak ohrozila malou mi to nestojí. Ale zároveň chci ulevit manželovi, který v součastné situaci musí být v práci každý den a téměř se nevidí s dětmi.

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Reakce:

Puchatka
Kecalka 184 příspěvků 04.12.18 19:47

Risk to je, ale hodne zenskych koji jen v noci a bez problemu. Pit bych ji naucila driv, nez zacnes odchazet a rozhodne ne brcko, ale bud ucici hrnek, ktery tece sam, nebo klasicky treba plastovy. Brcko je na kojeni blbe. Jinak muj starsi byl na UM a odstavil se v osmi mesicich a normalne pil, zpocatku jsem davala caj lzickou, nez se naucil z hrnku.
Edit- v noci spal od deseti mesicu v kuse bez piti, max cajik. Toho bych se nebala. Ale nejspis se neodstavi.

medunka23
Kelišová 7120 příspěvků 04.12.18 19:50

Zkus jí pořídit lahvicku s brčkem, myslím, že brzy pochopí na jakém principu to funguje a napije se. Starší kojena nebyla a té to trvalo déle, ale mladší která kojena byla, ta šla rovnou na brcko a velmi brzy na skleničku. Asi to tedy bude i sikovnosti si myslím, zkoušela bych teď u jídla a uvidíš.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 04.12.18 19:53

Já učila kojené dítě pít od šesti měsíců z lahve s brčkem, kojila jsem později už jen k ránu a malý se neodstavil,od­stavila jsem ho plánovaně. Od té doby začal pít hodně přes den, takže to dožene. Teď, když je zima, pije míň, ale nic s ním nenadělám :nevim:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 04.12.18 19:56

Taky chodím do práce, malý je 15 měsíců a na odstav se teda nechystá. Jí všechno, když ji má babička, tak pije šťávu z nekapajici lahve od jupika. Je fakt, že já odjíždím na osmou a nejpozději ve dvě jsem zpátky, ale vím, že by vydržela bez mlíka v pohodě až do večera. Takhle, když mě nevidí, na prso si nevzpomene. A pokud je malá naučená na večerní kojení, tak to vidím dobře. A upřímně, já už odstavovat zkouším, moc mi to nejde. Čistě sobecky, malá má prso místo dudlika, v noci je pořád vzhůru a já potřebuju fungovat. :lol:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 04.12.18 20:04

U ročního dítěte to podle mě bude v pohodě, když jí budeš kojit jen ráno a večer. Já šla do práce když bylo dceři 6 měsíců, chodila jsem tedy max 6h, i s cestou jsem byla pryč 6,5 hodiny, zvládla to v pohodě, UM nikdy nevzala do pusy a kojila jsem jí do 14 měsíců. V době kdy byla ještě malinká a já byla v práci si vystačila s příkrmy.

Makryk
Povídálka 14 příspěvků 04.12.18 20:20

Ahoj, u obou dětí jsem začala chodit na poloviční uvazek (2-3 týdně) do práce, normálně 8 hodin, 10 pryč i s cestou, dojíždím daleko, tak to jinak nemá cenu. Od roka i několikadenní služební cesty a starší jsem odstavovala v 19 měsících kvůli problémům v druhém těhotenství, mladší se rozhodně na odstav nechystá. Nikdy jsem si neodstrikavala. Obě ale v době, kdy jsem začala do práce chodit pily z učícího hrnku, takže jsem věděla, že nebudou mít žízeň. Pokud to nepůjde, ať tatínek hodně ředí příkrmy. Ale neboj, přijdou na to rychle. Pokud ty se budeš cítit dobře, vše proběhne v pohodě. Držím palce :srdce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33263 příspěvků 04.12.18 20:21

u mě se 14 měsíční odmítal kojit při nárazovce 5 dní v týdnu v práci do večera. Předtím 3× týdně do odpoledne to dal. Pokud si můžeš vzít dítě do práce, je to nejlepší řešení

krukynka
Kecalka 165 příspěvků 04.12.18 21:02

Malá umí pít z brčka, z lahve s brčkem takové ty z DM i z Jupikove lahve. Takže žízen mit nebude. Spíš moc nechci aby se odstavila, jakmile se v noci vzbudí, strčím prso a je klid (a nevadí mi to). S sebou do práce si ji vzít nemůžu.

krukynka
Kecalka 165 příspěvků 04.12.18 21:03

Všem moc děkuji za odpověď. Asi to tedy zkusím doma navrhnout. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >